Є в мене книга “Історія солі”, яка пояснює чому сіль була найважливішим продуктом минулих століть. Як я писав в замітці про Зальцбург, це спричинене здатністью консервувати продукти. В часи, коли не було холодильників, було тільки 2 способи зберегти продукти – засолити і прокоптити.

=== Читайте про термальні купальні Хайдусобосло та Дебрецену ===

Одні з найстаріших соляних шахт світу знаходяться біля Кракова в містах Бохня і Велічка. Хоча раніше казали, що Краків знаходиться біля них.
Я був два або три рази у Велічці та жодного разу в Бохні, тому напишу переважно про першу.

Історія цих шахт нараховує більше 700 років і вже біля 500 років вони приймають відвідувачів.

weliczka2
Це ціле соляне місто. Велічка складається з дев”яти підземних рівнів, що мають глибину від 57 до 327 метрів, а довжина коридорів більше 300 км.

weliczka3
Всередині знаходяться величезні підземні зали, які вирубані в солі та оформлені барельєфами, арками і скульптурами. Всередині знаходяться церквочки та озера. В Часовні Святої Кінги розташована соляна копія Тайної вечері Леонардо да Вінчі.

weliczka5

Основні експонати представляють історію розвитку солерудної справи від ручної роботи до механізованого видобутку.

weliczka4

Велічка – єдиний у світі гірничопромисловий об”єкт, що працює від середньовіччя до сьогоднішнього дня. Колись, сіль з неї експортували до Русі та Мад”ярщини, так що, вірогідно, наші з вами предки солили м”ясо сілю з Велічки.

 

Подорожуйте!

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;