Уікенд в Бельгії – чудове рішення, якщо у Вас не вистачає на тривалу поїздку до Європи. Маршрут, який опишу нижче, охоплює два бельгійські міста, які вартує і можна відвідати за два дні.

Як добратись у Брюссель

В Бельгію дуже зручно літати з Будапешту. Щоранку туди вилітають рейси Wizzair та Ryanair, і завжди можна підібрати недорогий і зручний рейс. І так само назад, є щоденні вечірні рейси, які дозволять Вам повернутися в понеділок зранку на роботу.

Ми прилетіли в ранкове Шарлеруа. Аеропорт зустрів нас свіжими заборами і ремонтними площадками. Мабуть, розширяються у зв”язку з великим пасажиропотоком лоукостів. Шарлеруа знаходиться на відстані 70 км від Брюсселю, який був першим у нашому списку. Ви можете добратись туди на автобусі за 14 євро на особу, але ми обрали оренду авто. Комфорту і гнучкості набагато більше, а коштує в загальному вираженні дешевше ніж громадський транспорт. Два дні оренди обійшлося нам в 75 євро на чотирьох. Щоб добратись до парковки з орендованими авто, прийшлося сісти на внутрішній автобус і проїхатись хвилин десять.

=== Читайте про термальні купальні Хайдусобосло та Дебрецену ===

Отримавши авто, ми вирушили в Брюссель. Це головне місто регіону Фландрія. Бельгія складається з двох частин – Фландрії і Валонії. В часи Другої світової війни, Валонія була набагато більш розвиненою і “кормила” голандськомовну Фландрію. Зараз ситуація повністю протилежна і фламандці, бажають отримати більше впливу, щоб не “кормити” франкомовних валонців. Так і сперечаються. Брюсель, який є столицею всієї держави і столицею Євросоюзу, утримує дві провінції від “розколу”.

Знайшовши підземний паркінг в центрі, відправилися на прогулянку старим містом.

Що робити в Брюсселі?

Погуляти по центральній площі Гранд-плас і старим вулицям. Центральну площу часто оформлюють квітковими композиціями, а в серпні, взагалі, покривають квітковим килимом. Ми застали тільки підготовку якоїсь композиції.

Коли Ви знайдете “пішаючого дітвака”, то дуже здивуєтесь його розміру. Правильна назва має бути “пішаючий хлопчик-мізинчик”.

Ми з’їздили до Атоміуму. Згідно рекомендацій, не варто витрачати час на оглядини всередині, тому ми оглянули його тільки зовні.

Біля Атоміума знаходиться парк Європа в мініатюрі – один з багатьох подібних в Європі.

Для зголоднілого туриста, в Брюселі завжди є хороша пропозиція – картопля фріт. Це звична для нас картопля фрі, але обсмажена два рази. Перший раз картопля пропікається всередині, другий раз отримує хрустку скоринку. Її накладають в паперові пакетики, як у нас колись продавали насіння. Бельгійці та французи сперечаються за те, хто є автором цією страви. Я вірю, що бельгійці. Їх картопля мені більше до смаку.

Бельгія – країна сотні пивоварень. Трапіське пиво є моїм улюбленим, але в Брюсселі пили Kwak і Corne.

Це звичайне елі, але форма подачі досить цікава. Kwak зародився в таверні, яка постійно обслуговувала кучерів поштових карет. Оскільки кучерам забороняли заходити в таверну, то власник придумав спосіб не втрачати в продажах і зробив спеціальну форму бокалу та підставку на яку можна було повісити бокал. З часом це переросло в маркетингову фішку.

Історію пива Корне я не знайшов. Вірогідно, що успіх сусідів, не давав спокійно спати і вони зробили свій незвичний бокал.

Брюгге

На ночівлю переїхали в найгарніше місто Бельгії – Брюгге. Готель в старому місті обійдеться в 80-100 євро на двох. Якщо хочете дешевше, то треба їхати за межі міста або брати хостел.

На вечерю беріть бельгійські мідії. Вони готуються в соусі з білого вина та вершків. Швидко, просто і смачно. Це національна страва Бельгії. Каструля мідій, зазвичай коштує від 15 до 20 євро.

Місто гарне вночі, але вдень подобається мені ще більше. На маленьких вуличках стоять дома з викладеними на стінах датами будівництва. 1608, 1675, 1702… Вражає.

Канали, щільно затиснуті шеренгою домів, оточені вазонами з квітами та зеленню. Часто, вода підступає до самих дверей.

Крім туристичних човнів, багато пенсіонерів катаються в своє задоволення. Дуже романтично. 

На фоні каналів, центральна площа трохи відходить на другий план.

Після відвідин Брюгге, варто передивитись фільм “Залягти на дно в Брюгге”. Прикольно згадувати, “і тут ми були, і це ми бачили”.

Якщо погода і час дозволяє, то можна виїхати на узбережжя та помочити ноги в Північному морі і погуляти в дюнах. Також, вартий уваги Антверпен, його вокзал, колесо огляду та зоопарк, але у нас часу було в обмаль, тому ми залишили ці місця на наступний раз.

Кажуть, що ще одне гарне місто – це Гент. Він, нібито, схожий на Брюгге, але зовсім інакший. Ми там не були. Відвідаємо в одній з наступних подорожей.

Бюджет подібної поїздки 100-150 євро на особу, залежно від того в які дні їдете і як бажаєте проживати і харчуватись.

Подорожуйте!

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;