Португалія – найзахідніша країна континентальної Європи, де живе мама Дзідзя :). Я думав про неї протягом довшого часу і нарешті відвідав з друзями під час січневих свят 2018. Це був, такий собі, експрес-тур, оскільки спробували встигнути багато за невеличкий проміжок січневих свят. Це не є путівник чи повний опис того, що варто подивитись, а скоріше нотатки тих моментів, які я відчуваю важливими.
Маршрут і ціни
В основу маршруту лягло бажання проїхатись від Порту до Лісабону, а коли почав розбиратись з квитками, то маршрут доповнився відвідинами Марокко і короткою зупинкою в Мадриді.
Отже, фінальний маршрут виявився наступним:
Будапешт – Лісабон – переліт з авіакомпанією ТАР, по 2300 грн (72 євро) з особи.
В Лісабоні взяли в оренду авто, подивилися головні пам’ятки португальської столиці, мис Рока, Назаре і добрались в Порту. Дві доби оренди авто обійшлися в 182 євро за велике семимісне BMW, але це неймовірно зберегло наш час. В плані грошей, ми не особливо програли, оскільки тільки маршрут Лісабон-Порту, коштував би для нас п’ятьох, 110-120 євро, а ще необхідно добратись з аеропорту в готель, переміщатись великим містом і знову в аеропорт.
Ввечері, перелетіли з Порту в Мадрид, де заночували одну ніч. Сюди ми заглянули по причині дешевої стиковки. Квиток до Мадриду коштував 30 євро.
Прогулянка на оглядовому екскурсійному автобусі коштувала нам по 20 євро.
З Мадриду вилетіли о 21:15, рейсом на Марракеш. Цей переліт коштував ще 58 євро з особи.
В Марокко провели 4 дні і повернулись в Будапешт, з якого стартували. Квитки Марракеш-Будапешт коштували по 70 євро з особи.
Проживання
Проживання ми вирішували відносно бюджетними шляхами і в результаті були досить незадоволені, але скільки заплатили, те і отримали.
Лісабон – Music Hall Lisbon Hostel – 53 євро за 3-місний і 44 євро за 2-місний номер.
Складно далася вологість в місті і в хостелі, відповідно. Було відчуття, що спиш у вологій білизні. Сніданком, який був включений у вартість, виявилися кукурудзяні пластівці.
Порту – Hotel Sao Jose – звичайний хороший готель, який настільки не запам’ятався, що я не впізнаю його фото. 3-місна кімната коштувала 65 євро, а 2-місна – 50 євро.
Мадрид – Apartamentos Europlaza Lavapies – 5-ти місні апартаменти за 105 євро. Господар втік дуже швидко і виявилося, що фото на букінгу давно не відповідали дійсності. Всі меблі та інвентар були в значно гіршому стані. Хоча слід зазначити, що власник чекав нас до 00:30 або навіть довше.
В Марракеші зупинились в Медіні в Riad Hiba. 2 номери на 3 ночі обійшлись нам в 190 євро. Головною складністю був холод. Прогнози по температурі були +20С, а коли приїхали, то прийшов холодний фронт і температура була на рівні +5+10С, і в номерах без отоплення було трохи некомфортно.
Що цікавого?
Лісабон – дуже гарне, імперське місто. Колишня велич відчувається на кожному кроці. Дуже приємні ціни, як і всюди в Португалії. Багато архітектурних пам’яток. З кулінарії треба пробувати страви з тріски.
Кабо да Рока – мис на відстані 30 км від Лісабону. Колись рахувався “кінцем світу”, оскільки був самою західною його точкою.
Назаре – село чи містечко, в якому спостерігають за найбільшими хвилями в світі. Сезон для цього листопад-січень. Must see Португалії і чудове місце для пікніка.
Порту – приємне портове містечко, але на фото воно більш гарне. Вартує проїхатись старовинним трамвайчиком та випити портвейну.
Мадрид – це піренейський Відень. Мені він дуже подобається.
Марракеш – true trash і ми залізли в саме серце цього трешу – в Медіну. Хоча, реально, я кайфанув від того, що бачив, куштував, відчував. Головне, не мати завищених очікувань. Пізніше, український екскурсовод, що водить групи в Марокко, розповідав, що ніколи не починає тур з Марракешу, щоб не налякати групу.
Долина Соус – ми перетинали її по дорозі в Ес-Сувейру. З цікавого – кози, що пасуться на арганових деревах, фабрики по виробнитству арганової олії та панорами Атлаських гір.
Ес-Сувейра – портове місто, яке сильно відрізняється від Марракешу. Гарна біло-блакитна Медіна, смачні страви на рибному ринку, фотогенічний порт з синіми човнами.
Що спробувати з їжі
Лісабон – страви з тріски – свіжої, консервованої, в’яленої або у вигляді булочок.
Порту – папас де сарабульхо – суп з лівера для гурманів.
Мадрид – звісно, що паелья і хамон.
Марракеш – страви в тажині. Ми пробували, як в туристичних ресторанах так і треш з вулиці. Живі-здорові.
Долина Соус – спробуйте арганову олію і пасту, яку місцеві жінки готують вручну, але робіть це не у виставковому залі для туристів, а знайдіть місце де відпочивають водії автобусів.
Ес-Сувейра – сходіть на рибний ринок за свіжими морепродуктами.
Поради
Автобус Марракеш – Ес-Сувейра коштує біля 20 євро за коло. Оскільки нас було п’ятеро, то за ті самі гроші ми взяли екскурсію на окремому авто без жорсткого регламенту по часу.
Квитки на січень, ми купували в липні, тобто за 6 місяців до вильоту.
З перельотом Будапешт-Лісабон це спрацювало дуже добре, оскільки ми придбали квитки по 2300 грн, а в листопаді вони коштували вже по 16000 грн.
В Марракеші варто поселятись за межами Медіни. Якість готелів там значно вища, а в Медіну завжди можна прогулятись.
Візи в Марокко робіть самі і не напрягайтесь.
Підсумок витрат
На одну особу за 7 днів:
Переліт – 230 євро
Оренда авто + пальне + автобани – 289 євро/5 осіб = 58 євро
Проживання – 98 євро на особу
Харчування (включаючи ресторани та алкоголь) – 150 євро на особу
Екскурсії – 45 євро
Разом – 581 євро на особу і ще біля 100 євро було витрачено на сувеніри, але це вже інша історія.
Для порівняння, одна з українських туркомпаній, пропонує 15-денний тур по Португалії, Іспанії і Марокко за 1500 євро без авіаквитків і харчування.
Подорожуй!
Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;
Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;