Що робити, щоб відпочити добре? Як перетворити свою поїздку у справжню пригоду? Відповіді на ці питання у кожного різні. А помилки, зазвичай, однакові. Читайте про помилки в подорожі, котрі можуть зіпсувати відпустку. Ми зібрали таких аж 10, аби розповісти, як уникнути зайвих проблем в дорозі.

1. Не планувати подорож

Той, хто стверджує, що подорожі це дорого — просто не вміє правильно їх планувати. Спонтанність, звісно, річ цікава і навіть романтична, але вона мінімізує шанси відпочити недорого.

Що може дати завчасне планування подорожі? Можливість підібрати квитки на літаки та інший транспорт за більш вигідними цінами, значно більше варіантів недорогого житла в обраному місті, а також можливість звести до нуля непередбачувані витрати.

планування подорожі

2. Не рахувати бюджет відпустки

Серед сусідніх європейських країн ціни можуть значно відрізнятись між собою. Та й навіть в середині країни одне містечко може мати недорогі хостели, низькі ціни на проїзд і в закладах, а інше — змусить мандрівника увімкнути економний режим. Тому важливо правильно розраховувати свої витрати на кожен день поїздки, аби не опинитись зовсім без грошей вже через декілька днів в дорозі.

3. Зберігати гроші в одному місці

Це ризик залишитись без коштів, навіть їх при цьому не витративши. Не секрет, що туристи є “улюбленцями” кишенькових злодіїв та аферистів, тому ніколи не слід забувати про обережність. Зберігайте готівку в декількох різних місцях, це допоможе зберегти хоча б частину коштів у разі крадіжки. Не завадить також оформити кредитну карту в міжнародній валюті. Це не лише безпечно, але і зручно: можна бронювати житло онлайн, розраховуватись у закладах і купляти квитки на потяги чи літаки.

4. Не робити копії документів

З документами краще вчиняти так само, як і з грошима — мати дві копії у різних місцях і обов’язково у водонепроникному чохлі. І звісно ж, не забувайте про сучасні технології — електронні копії документів точно не будуть зайвими.

5. Одноманітний відпочинок

Він зіпсує подорож не менше, ніж втрачені кошти чи документи. Постарайтесь побачити у кожному місті якнайбільше цікавого, виходьте за межі туристичних зон та шукайте нові враження. Якщо сильно хочеться провести весь день біля басейну, попиваючи коктейлі — це можна зробити й вдома, просто виїхавши за місто на вихідні. А в іншій країні не слід обмежуватись пасивним відпочинком.

одноманітний відпочинок

6. Їхати без страхування

Туристичне страхування — одна з обов’язкових речей в подорожі закордон. Не зважаючи на те, що цей документ під час перетину кордону перевіряють вкрай рідко — ні в якому разі не нехтуйте ним. Адже робиться він не для вдалого проходження митниці, а саме для вас. У разі непередбачуваної ситуації, коли вам знадобиться термінова медична допомога — це страхування може виявитись значно ціннішим за витрачену на нього суму. Простіше кажучи, це той випадок, коли краще зробити страхування і не скористатись ним, ніж не зробити та пошкодувати.

7. Забагато речей в дорогу

Важкий рюкзак — постійний супутник у подорожі. І досвідчені мандрівники навчились зводити його вміст до необхідного мінімуму, адже знають, як важко носити рюкзак з ранку до вечора кожного дня на собі. Аби не створювати собі дискомфорт, доведеться опанувати це корисне вміння — брати у відпустку тільки найбільш необхідні речі.

8. Не шукати попередньо цікаві місця в місті

Активно користуватись інтернетом, особливо, соціальними мережами, але не вміти використати їх з користю — це все одно що мати невичерпний запас кави, але ходити при цьому сонним і втомленим. Використайте соцмережі із користю та підготуйте перед поїздкою список місць, які варто відвідати у кожному місті. Це можуть бути локації з гарним краєвидом, музеї, тематичні заклади, кав’ярні з гарними відгуками тощо. Одразу можна глянути їх адресу і прокласти маршрут на карті — так ви значно зекономите час на пошуки та зможете на повну використати його для відпочинку.

9. Не спілкуватись з місцевими жителями

На рівні з вільним доступом до інформації в інтернеті, вам буде цінною інформація від місцевих жителів. Вони можуть розказати про місця, яких немає у путівниках, порадити не туристичні заклади та розповісти про особливості подорожей обраною країною. Не нехтуйте можливістю поговорити з місцевими через мовний бар’єр чи банальну сором’язливість — ризикуєте втратити можливість по-справжньому познайомитись з новим містом.

місцеві жителі

10. Сердитись на навколишніх, коли все йде не за планом.

Власне, навіть у найбільш продуманій та детально спланованій поїздці — завжди щось йде не за планом. Прочитали купу позитивних відгуків про заклад, але самі були розчаровані обслуговуванням, переліт затримали на декілька годин і частина планів не вписується в щільний графік тощо. В таких речах не можна звинувачувати ні людей навколо, ні себе. Їх слід сприймати як частину пригоди та швидко відпускати, аби зосередитись лише на приємних враженнях. Адже їх у мандрівці завжди вдосталь.

А які помилки додали досвіду вам?

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;