Всі ми знаємо, або принаймні чули про те, що потрібно планувати свою подорож. Як би нам не хотілось інколи спонтанності — зазвичай вона вдарить по гаманцю та відбере можливість краще підготуватись до відпочинку. Тож планувати потрібно якомога раніше. Проте, як це робити? Як спланувати самостійну подорож? З чого починати аби не переплачувати за квитки і побувати, як мінімум, у декількох містах? Давайте покроково розглянемо важливі пункти планування подорожі:

1. Вибір авіа-квитків

Саме цей пункт повинен йти першим у вашому списку і значно випереджувати заяву про відпустку на точні числа.

Обирайте квитки заздалегідь, відслідковуйте знижки, переглядайте варіанти польотів із сусідніх країн. Інколи вдвічі дешевше полетіти з Польщі, до якої легко дістатись на автобусі. При цьому бажано, щоб у вас в списку на розгляд було декілька напрямків для подорожі. Це допоможе вибрати цікавий, але найбільш вигідний варіант для відпочинку.

І як тільки ви придбаєте квитки на перельоти — одразу можна писати про відпустку, підлаштовувати плани тощо. Як зробите навпаки — ризикуєте значно переплатити через те, що ці числа виявились невдалими і ціни на квитки значно вищі. До прикладу: одні і ті самі квитки у тому ж напрямку на перше і на четверте число можуть відрізнятись в ціні вдвічі або і втричі. Зверніть увагу на перельоти у будні дні — понеділок, вівторок та четвер. Уникайте при цьому перельотів на вихідні — вони зазвичай коштують дорожче.

2. Планування проїзду по країні

Ось ви вже знаєте в яку країну поїдете та навіть маєте конкретні дати. Якщо у вас на подорож є достатньо часу — не варто сидіти у одному місті! А значить, треба спланувати пересування між містами.

Для початку оберіть міста у країні, які б ви хотіли відвідати, подивіться тривалість проїзду: можливо ви зможете обрати квиток на нічний рейс. Це допоможе зекономити час на дорогу та кошти на оренду житла на цю ніч.

Оберіть вид транспорту. Такі пошукові системи як GoEuro вам у цьому допоможуть. Перевірте ціни на потяги, автобуси, швидкісні електрички, оренду авто — якщо маєте таку можливість. Це допоможе обрати найдешевший та найшвидший варіант пересування.

Далі — купуємо квитки. Ціни на них також можна прослідкувати у різних пошукових сервісах. Наприклад, ви обрали у якості транспорту автобуси, бо ціни на проїзд у них в цій країні найдешевший. Далі слід глянути ціни на квитки у різні дні тижня та у різний час: зранку, вночі, посеред дня. І вже відштовхуючись від цієї інформації обрати найвигідніші квитки.

планування подорожі

3. Вибір житла у обраних містах

На цьому етапі ви знаєте скільки днів та ночей проведете у кожному місті. Тож можна починати бронювати житло. Чим раніше ви почнете це робити — тим більший перед вами буде вибір дешевого та якісного житла.

Обирати слід опираючись на те, скільки мандрівників у вашій компанії та який у вас бюджет. Якщо він дозволяє орендувати у кожному місті готель і вам такий варіант до душі, то залишається лиш обрати житло поближче до центру.

Але якщо ви хочете обрати найбільш вигідний варіант. То потрібно врахувати декілька факторів:

а) Ви подорожуєте самі. В такому разі спробуйте пошукати хоста на сайті Сouchsurfing. У одинокого мандрівника найбільше шансів знайти безкоштовне житло для ночівлі, а в додаток нові цікаві знайомства та розповіді про місто. Якщо ж знайти хоста не вдалось, то найбльш вигідними варіантами будуть місце у хостелі чи оренда кімнати через сервіс Airbnb. Особливо слід звернути увагу на другий варіант, з кімнатою. Окрема кінмната в квартирі все ж комфотніша, ніж та, яку ви ділите ще з 6-10 людьми, а подекуди може коштувати так само, як ліжко в хостелі. Варіант з ліжком все ж слід обрати, якщо ви не знайшли кімнат в центрі міста і не хочете жити на окраїні.

б) Мандрівників двоє або троє. Тут вигідними будуть всі варіанти: ліжка у хостелі, недорогий трьохмісний готель, на сервісі Airbnb можна обрати як кімнату, так і окрему квартиру — це буде коштувати не більше трьох місць у хостелі чи номер у готелі. Проте шансів знайти хоста і заночувати безкоштовно значно менше.

в) Мандрівників більше трьох. В такому разі варіант з окремою квартирою буде найбльш вигідним та комфортним варіантом. Ви зможете пожити в звичних умовах, користуватись нормальною кухнею і власною ванною кімнатою, прати свої речі тощо. А оренда квартири може обійтись навіть дешевше, ніж ліжка в хостелі для 4-5 осіб.

підбір житла в подорожі

4. Шукаємо цікаві місця в місті

Ось і вирішені всі побутові питання з житлом і транспортом, а значить — прийшов час для найцікавішого! Які місця зазвичай цікавлять людей під час подорожі? Музеї, галереї, собори, визначні пам’ятки — все це можна знайти у путівниках, в сотнях матеріалів у інтернеті. Але як знайти місця, яких немає у путівниках?

До таких можна віднести: найкращі заклади традиційної кухні, цікаві бари, де відпочивають місцеві, якісні кав’ярні, сучасні мистецькі виставки, мурали, гарні парки тощо.

Їх можна шукати декількома методами:

а) Через сервіс TripAdvisor можна обрати заклади. Переглянути відгуки, ціни, меню.

б) Через Google карти. Знайти кав’ярню недалеко від дому, прокласти маршрут, прочитати відгуки. Подивитись пам’ятки у центрі, наявність міських ринків з продуктами, блошиних ринків та інших атмосферних локацій.

в) Через соціальні мережі. Найкраще для цього підходить Instagram, де пошук можна здійснювати декількома методами: шукати блогерів, котрі пишуть про подорожі; шукати міських фотографів та блогерів, які пишуть про потрібне вам місто; використовувати хештеги для пошуку потрібних місць. Тобто, якщо ви шукаєте гарну кав’ярню у Берліні, то знайдете десятки крутих варіантів за хештегом #berlincoffee – за цим же принципом цілком реально знайти більшість потрібних місць.

5. Шукаємо цікаві місця поблизу міста

Якщо у вас достатньо часу на одне місто — слід задуматись над тим, щоб виїхати за його межі. Адже на окраїнах можна також знайти цікаві місця: великі парки, озера, замки чи інші старовинні споруди. Шукати їх можна за тим же принципом, що і у локації в місті: переглядати онлайн-карти, записи блогерів чи скористатись хештегами.

6. Дивимось прогноз погоди

Завжди слід переглядати прогноз погоди незадовго до подорожі. Це допоможе зрозуміти не тільки те, які речі треба брати, але й який тип відпочинку планувати — чи не холодно буде гуляти вночі, яке краще обрати взуття тощо. Не варто думати про те, що вас “пронесе” і дощів не буде, краще підготуватись до найгірших прогнозів, аби подорож була комфортною.

7. Підбираємо гардероб

Підійти до цього питання варто не лише тим, хто хоче виглядати стильно, але й тим, хто цінує свій комфорт та має обмежену кількість місця в рюкзаку. При виборі речей потрібно враховувати декілька факторів:

а) Прогноз погоди, про який ми писали вище.

б) Тип відпочинку. Активний туризм, довгі піші прогулянки, міський відпочинок, плани відвідати театр чи інші заходи, які потребують певного стилю одягу.

в) Всі речі повинні добре поєднуватись між собою та з обраним взуттям, аби не виникало проблеми, коли через одну зіпсовану чи загублену річ ви не можете одягнути все, що до неї обрали.

підбір гардеробу в подорожі

8. Плануємо бюджет

У кожної людини він буде різним, але все рівно варто прорахувати необхідний мінімум, аби уникнути незручностей та мати уявлення про майбутні витрати.

Для того, аби правильно скласти бюджет, потрібно переглянути ціни на громадський транспорт у обраних містах. Ціни на вхід у музеї, виставки, ботанічний сад тощо. Спланувати, скільки грошей ви плануєте витратити на харчування, каву та інші звичні для подорожі речі. І звісно ж, потурбуватись про те, щоб у вас на час подорожі була більша сума ніж та, яку ви вирахували під час планування, аби покрити непередбачувані витрати у разі потреби.

9. Складаємо приблизний план дозвілля

Цей пункт мало хто виконує, але він досить корисний, адже допомагає розрахувати час. Ви знатимете, скільки місць зможете відвідати за день, о котрій годині потрібно буде прокидатись і коли повернутись у номер. Це допоможе також уникнути ситуацій, коли ви запланували відвідати одразу декілька цікавих місць у різних кінцях міста, а в результаті витратили весь день на один музей, прогулянку в центрі і вечерю, а потім розчарувались, що заплановане не вдалось виконати. Плануйте день, розраховуючи час на кожне місце, час у дорозі тощо. Це допоможе зробити ваші очікування близькими до реальності та встигнути більше завдяки чіткому плануванню.

10. Складаємо список потрібних речей

Окрім одягу в подорожі потрібно мати купу дрібниць: засоби гігієни, рушник, дощовик, зарядки до електронних пристроїв, аптечку тощо. Чогось із цього списку у вас ще немає, а щось ви постійно забуваєте покласти під час зборів. Складіть детальний список заздалегідь, для цього є одразу декілька причин: у вас буде час докупити необхідні речі, ви не забудете нічого під час зборів, а список можна буде багаторазово використовувати у майбутніх подорожах.

Може здатись, що планування подорожі складається з багатьох пунктів, у яких легко розгубитись. Але насправді, склавши заздалегідь план одної-двох мандрівок, ви візьмете ці пункти за звичку і зможете подорожувати з комфортом без зайвих зусиль.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;