В подорожі, частіш за все, важливо не тільки куди, але і з ким. Дехто полюбляє подорожувати на самоті, але навіть таким людям хочеться інколи відправитись на пошуки пригод, коли поряд хороший попутник.

Проте, бути просто веселим — не достатньо, для того, щоб з тобою було комфортно подорожувати. Що ж для цього потрібно? Відповідь може бути у кожного своя, але й існують загальні якості, які більшість людей хотіла б бачити у тому, хто крокує поруч з рюкзаком.

1. Вміти підтримати бесіду та вміти помовчати. Обидві ці якості однаково важливі. Невміння невимушено вести діалог призведе до того, що вам буде просто не комфортно знаходитись поряд. Постійні ж балачки, особливо, коли всі втомлені — дратуватимуть. Це вміння вести бесіду та припиняти її — корисне й в повсякденному житті, але в подорожі попутнику просто необхідне.

ідеальний попутник
2. Брати рівноцінну участь у плануванні подорожі та турботах про комфорт. Нічого так не псує відносини між попутниками, як неправильний розподіл обов’язків. У місті це може бути прокладання маршруту, пошук цікавих пам’яток та закладів, переговори з приводу ночівлі, дороги тощо. На природі це і турбота про вогнище, і приготування їжі, і пошук води. Кожен хоче, щоб його відпочинок був максимально позбавлений турбот. І правильне рішення — розділити завдання порівну, а не ігнорувати їх, скидаючи на інших.

3. Вміти вирішувати конфлікти та не сваритись через дрібниці. Якщо все ж негараздів уникнути не вдалось, що дуже ймовірно у довгій подорожі, потрібно вміти швидко закрити неприємні питання та відпустити їх. Виділити трохи часу, аби кожен відкрито висловив свою думку та дійти до компромісу. А після цього — забути про конфлікт. Якщо ж ваш попутник знатиме, що при негараздах ви починаєте кричати, не йдете на поступки або ображаєтесь аж до кінця поїздки, то він тричі подумає, перш ніж брати кудись вас вдруге.

яким має бути попутник

4. Поважати бажання та захоплення іншої людини, але й не забувати про свої. Взагалі, бажано заздалегідь потурбуватись про те, щоб попутник мав схожі інтереси та уникнути такої проблеми. Проте, це не завжди вдається. Тож якщо один з вас хоче ліниво валятись на пляжі, а інший лазити по скелях, відриватись на концерті та гуляти до ранку, то не треба змушувати одне одного робити все по-своєму. Тут допоможе або спільний компроміс: пів дня на пляжі, а пів — активні розваги. Або ж частина часу порізно, коли кожен займеться тим, що йому до душі.

5. Вміти насолоджуватись дорогою і посміятись зі складнощів. Так, в дорозі часто щось йде не за планом. Так, насичений план може втомити вас. Але такі речі потрібно сприймати як дрібні побічні ефекти, які не мають значення у порівнянні з можливістю подорожувати й досліджувати навколишній світ. Із хорошим попутником — всі невдачі згодом перетворюються у смішні історії.

попутник у подорожі

6. Для тих, хто подорожує на авто, варто потурбуватись про те, аби бути хорошим попутником водію. Головне, що ви маєте запам’ятати: людина за кермом — не ваш шофер. Це такий самий мандрівник, який взяв на себе більшу відповідальність, аби поїздка всієї компанії пройшла комфортніше. І це причина, аби бути вдячним, а не вимогливим, як дитина. Тож задумуйтесь про те, аби сходити в туалет на зупинці, щоб не довелось зупинятись у два рази частіше. Охайно ставтесь до машини, за яку відповідає водій.

Яким має бути ідеальний попутник в дорозі? Не заважати кермувати та не відволікати від дороги. Але при цьому, якщо дорога довга — не слід залишати на ніч водія одного в дорозі, та безтурботно спати на задньому сидінні. Тут вміння вести діалог як ніколи потрібне, аби втомлений водій не засинав.

== Рекомендую прочитати: Помилки в подорожі, які можуть все зіпсувати ==

7. Хороших попутників має бути в міру. Якщо ви плануєте подорож і вирішуєте, кого брати із собою, то пам’ятайте: чим більше людей в компанії, тим більше шансів, що виникнуть складнощі. Хтось щось не поділить, образиться, посвариться, важче буде вирішити, куди йти і як проводити час. Ідеальна компанія складається від двох, до п’ятьох-шістьох осіб максимум.

Випадковий попутник теж може бути хорошим

Трапляється й так, що попутник в подорожі постає на вашому шляху випадково: водій машини, яку ви зловили по дорозі в обране місто, сусід у потязі, члени групи у поході. В такому разі стати одне одному приємною компанією значно складніше, але все ж можливо.

Ідеальний попутник

 

Не забувайте враховувати комфорт інших людей в поїздці, він їм важливий та необхідний так само, як вам. В розмовах старайтесь уникати таких тем, які можуть призвести до суперечок: політики, релігії тощо. Краще поговоріть з незнайомцем про кіно або кулінарію — тоді не доведеться провести час в дорозі за сперечаннями.

Так, ніхто не повинен провести всю подорож у турботах про те, як стати ідеальним попутником. Але можна запам’ятати та врахувати деякі правила, адже від цього залежить те, як пройде саме ваша подорож. І нехай на вашому шляху також трапляються лише зразкові попутники!

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;