Який би стиль подорожей ви не обрали, з величезною валізою чи з 30-ти літровим наплічником, є список речей, які потрібні в кожній мандрівці. Читайте детальніше.
Якісний рюкзак
Якщо ви подорожуєте не на авто і частіш за все пересуваєтесь на своїх двох і громадському транспорті, то багато чого залежить від якості вибраного рюкзака. Яку вагу він може витримати, чи має водонепроникний чохол, наскільки зручні спинка та ручки? Чи зручні бокові кишені та чи надійно фіксуються усі лямки? Дізнайтесь відповіді на всі ці питання, щоб не мучитись в дорозі через болі в спині, натерті плечі або ж інші недоліки.
Зручне взуття
Від нього залежить те, наскільки комфортними будуть піші прогулянки, тож при виборі взуття постарайтесь орієнтуватись не лише на його зовнішній вигляд. Якщо подорож планується довга, а гуляти доведеться багато — має бути не одна пара. Перша — зручні кросівки, у яких ви зможете без проблем проходити весь день. Друга — відкрите взуття, яке можна буде одягнути, якщо вирішите попрати першу пару. Тим часом ноги відпочинуть. Бажано взяти з собою також звичайні капці. В них і по орендованому житлу ходити можна, і в потязі чи автобусі взувати, і в душ за потреби піти.
Аптечка
Як би це банально не звучало, але велика частина людей все ж забуває скласти аптечку в подорож. Максимум беруть пачку знеболювального, якщо не забудуть. Звісно, пакувати всю домашню аптечку в сумку не треба, але слід потурбуватись про головні деталі: активоване вугілля, знеболювальні, ліки проти застуди, пластир. Останнього має бути вдосталь, бо якщо десь натрете ногу — його знадобиться не мало. Далі — орієнтуйтесь по своїх особистих особливостях організму. Не слід розраховувати на те, що при потребі ви купите все у найближчій аптеці, як вдома. По-перше, при потребі аптеки може поряд і не виявитись — заболіла голова у дорозі й до кінця поїздки мучишся. По-друге, в багатьох країнах ціни на ліки значно дорожчі, ніж в Україні й без хороших знань англійської купити недорогу потрібну річ досить складно. Грамотно складена аптечка — це збережені час та гроші.
Набір предметів гігієни
З ним все так само, як і з аптечкою. Дешевше та простіше скласти свій дорожній набір вдома. Інша справа — якщо ви летите літаком лише з ручною сумкою, без багажу. В такому разі аерозольний дезодорант чи манікюрні ножиці доведеться докупити на місці.
Стосовно ж всього іншого — доцільно запастись маленькими баночками по 50-100 мл та перелити у них все необхідне: шампуні, рідке мило, крем тощо. Не забудьте взяти достатню кількість вологих серветок — вони не раз врятують в дорозі, коли немає можливості вмитись чи помити руки.
== Рекомендую прочитати: Роумінг: як вигідніше спілкуватись за кордоном? ==
Документи та готівка
У сучасному світі купу речей можна вирішити за допомогою телефону: оплатити поїздку, купити квитки, зробити електронні копії усі потрібних документів та переказати кошти. Але в подорожі не завжди є змога скористатись такими зручностями. Такі непередбачувані обставини, коли сів чи зламався телефон, не можеш під’єднатися до мережі, або немає терміналу для розраховування карткою — можуть застати вас зненацька. На такі випадки треба мати роздруковані копії документів, а також достатню кількість готівки. І потурбуватись про те, щоб вони були надійно спаковані. Чудовий варіант — водонепроникний чохол із міцною застібкою.
Зарядки до електронних пристроїв та зовнішній акумулятор для телефону
Щоб неприємних ситуацій, описаних вище, не сталось — не слід забувати про додаткові зовнішні акумулятори, які ніби створені спеціально для мандрівників! Один такий пристрій займає мало місця, але при цьому забезпечить вас повною батареєю телефону, планшету, плеєра чи навіть фотоапарата. Головне, не забути взяти зарядні до всіх пристроїв та дізнатись, чи не потрібен для них перехідник до розеток, які в іншій країні можуть відрізнятись від наших.
Страхування
Люди, котрі перший раз їдуть за межі країни, часто запитують про те, чи перевіряють на кордоні туристичне страхування і чи обов’язково його купляти. Відповідь проста — майже ніколи не перевіряють, але це потрібно не прикордонникам, а вам. Потрапити в екстрену ситуацію і не отримати належної медичної допомоги, або ж витратити на неї чималу суму — значно неприємніше, ніж витратити декілька сотень гривень на рік, та подорожувати безпечно.
Термос або термочашка
Це вам і посудина для води, і чашка для кави, і тарілка для вівсянки — як душі завгодно. Одна чашка має багато застосувань і точно не раз знадобиться в дорозі. Якщо турбуєтесь, що вона займає забагато місця в рюкзаку — можна на час дороги покласти в неї якісь дрібниці. А коли відправитесь гуляти містом — наповнити кавою і помістити у боковий відділ.
Дощовик
А краще два. Надзвичайно дешева, компактна та легка річ, яка може врятувати вашу подорож. Навіть якщо у місці, куди ви зібрались, передають хорошу погоду в найближчі пару днів — прогнози можуть змінитись. Декілька хвилин дощу можуть перетворити ваші речі, волосся та увесь вміст рюкзака у губку, яку можна викручувати. Це не тільки принесе дискомфорт, коли нема змоги зайти додому і посушити речі, а й може призвести до застуди, яка ще більш недоречна в дорозі. Дощовик у боковій кишені може врятувати вас від такого колапсу. А як візьмете ще й пару звичайних пакетиків, то і взуття вбережете сухим.
Предмети для сну
Якщо ви включили у свій маршрут довгі переїзди, плануєте спати в потязі, автобусі, авто чи літаку — доречно буде потурбуватись про якість сну. Ніхто не хоче бути втомленим з самого ранку, тим більше, коли прокидаєшся у новому місті та йдеш на довгу прогулянку.
Надувна подушка під шию, пов’язка на очі, затички для вух — ці дрібниці не займуть багато місця, але допоможуть вам виспатись, навіть якщо у транспорті шумно.
Бонус: Не завжди в дорозі є змога поспати, тож потурбуйтесь, щоб вам було чим зайнятись в транспорті. Завантажте музику та не забудьте взяти навушники, або ж оберіть цікаву книгу для поїздки — так час промайне швидше і ви не помітите, як опинитесь у новому чудовому місці.
Не лінуйтесь потурбуватись про те, щоб всі ці необхідні речі були у вас під час подорожі — від цього залежить, наскільки комфортною вона буде.
Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;
Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;