Де жити в подорожі – одне з найважливіших питань, оскільки оренда житла на час мандрівки займає чи не найбільшу частину витрат. Знайти дешеві перельоти та зекономити на харчуванні — значно простіше, ніж винайняти бюджетне житло у більшості європейських міст. Аби спростити вам пошук вигідного житла, я зробив добірку, яка знадобиться в кожній мандрівці: список ресурсів для пошуку готелів та квартир, а також нюанси, які слід врахувати, аби не переплатити

Ресурси, які допоможуть знайти житло:

Вбивши у пошуку в Google “готель Мадрид” ви навряд побачите дешеві варіанти — вам покажуть найвідоміші, котрі йдуть першими у списку. Найкраще скористатись послугами пошукових сайтів, на яких зібрані всі готелі, хостели та апартаменти. На таких сайтах міститься інформація про ціни, розташування, наявність місць і перелік всіх необхідних послуг.

1. Booking.com

Найпопулярніший в світі сервіс з пошуку готелів та хостелів. Можна обрати варіанти по всьому світу, перевірити дати, почитати відгуки, ввести параметри щодо розташування, ціни, кількості людей та наявності потрібних послуг. Таких як цілодобова стійка реєстрації, інтернет, фен чи доступ до кухні тощо.

Великою перевагою є можливість бронювання без оплати та безкоштовне скасування.

Скористайтесь цим посиланням, замовте проживання і отримаєте від сайту Подорожуй, назад 3-4% від вартості проживання. Тільки не забудьте повідомити про своє бронювання на info@podorozhuy.com.ua.

Якщо, Ви ще не зареєстровані на букінгу, то за цим лінком, після замовлення та проживання, отримаєте 10% кешбеку від сайту, на свою платіжну карту.

житла

2. Hotels.com

Великий пошуковик, який намагається наздогнати попередній сайт, але має менший вибір житла і менше пропозицій безкоштовної зміни замовлення.

3. Airbnb

Сайт, де ви можете знайти квартиру чи окрему кімнату, або ж і місце в кімнаті. Рахується головним конкурентом букінга.

Здають квартири місцеві жителі, з якими варто списатись до моменту бронювання. Оплата відбувається зразу під час бронювання, а умови скасування бувають досить жорсткими.

Якщо ви не зареєстровані, скористайтесь лінком та отримайте 41 доллар бонусу, який можна використати в наступних замовленнях.

4. Hostelworld

Сервіс, що спеціалізується на хостелах. В переліку присутні об’єкти, яких нема на попередніх сайтах. Є обмеження по скасуванню замовлення та внесенню безкоштовних змін у своє бронювання.

5. Hotelscombined

Цікавий сайт-агрегатор, який порівнює ціни на інших сайтех, між собою. Часто можна натрапити на відчутні знижки, на один і той самий готель, тож не забувайте про нього під час пошуку житла.

5. Couchsurfing

Сервіс, де мандрівники шукають безкоштовне житло, у таких же самих мандрівників з усього світу. Можна спробувати написати декільком людям — раптом хтось захоче вас прийняти. Тоді окрім безкоштовного житла ви отримаєте цікаве знайомство та інформацію про місто, якої немає в жодних путівниках. Але не розраховуйте на цей варіант, як на єдиний, адже інколи не вдається знайти варіанти, тоді краще мати заброньоване житло.

== Рекомендую також почитати: Подорож потягом: плюси та мінуси ==

Який варіант обрати краще:

Вибирати є з чого — це хостели, готелі, квартири і кімнати, безкоштовне житло у місцевих жителів. Який варіант буде кращим? Все залежить від сезону, конкретного міста, кількості мандрівників та вашого бюджету.

житла

Коли мандрівників небагато — один чи два, то можна розглядати варіанти з орендою кімнат і хостелів. Коли вас четверо чи більше, то найкращим рішенням буде оренда окремої квартири.

На що варто звернути увагу при бронюванні:

Є декілька нюансів, які можуть допомогти вам заощадити кошти, знайти комфортне житло і уникнути складнощів під час проживання.

1. Передивіться знижки, бонуси та акції перед бронюванням. Інколи готелі пропонують смішні ціни у низький сезон і ви зможете винайняти номер за ціною ліжка у загальній кімнаті.

2. Вивчайте відгуки на сайтах про житло, яке збираєтесь обрати. На тому ж Booking ви можете почитати коментарі щодо чистоти, сервісу і правдивості вказаної інформації. Це допоможе не натрапити на “кота у мішку”.

житла

3. Віддаленість від центру — грає важливу роль. У багатьох європейських містах, особливо столицях — ціна проїзду в громадському транспорті залежить від кількості зупинок. Тож пожалкуєте 2-3 зайвих євро на житло і потратите втричі більше, аби до нього доїхати. Обирайте варіанти поблизу центру.

4. Одразу читайте про послуги, які можуть вам знадобитись під час відпочинку: пральну машинку, доступ до кухні, фен, кондиціонер чи опалення, інтернет. Це допоможе уникнути зайвого дискомфорту.

5. Врахуйте, що у столицях зазвичай простіше знайти дешеве житло, ніж у маленьких містах. Так, у нас все навпаки, але в інших столицях так — через великий вибір хостелів. Аби зацікавити мандрівників, вони ставлять низькі ціни. У маленьких же містечках хостелів значно менше, як і вільних місць та дешевих цін. Тож слід звернути увагу, в першу чергу, на кімнати у місцевих жителів.

житла

Не жалкуйте витратити декілька годин на детальний пошук інформації і порівняння цін. Це допоможе не лише заощадити, але й уникнути негараздів і відпочити якомога комфортніше.

Якщо Вам цікаво, як повернути до 12-14% витрачених на житло, як правильно шукати проживання в подорожі та як убезпечити себе від втрати передплати, зробленої за житло, дивіться тут: http://school.podorozhuy.com.ua/

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;