У літній сезон збирати речі в дорогу значно простіше. Все з легкістю поміщається у ручну поклажу, можна взяти достатньо комплектів одягу, а якщо забув сонцезахисний крем — просто купуєш у супермаркеті. Але якщо збираєшся в подорож взимку, треба враховувати більше нюансів. Ретельніше вибирати, що одягнути, як скласти аптечку і взагалі — по-іншому будувати день.
Та це не означає, що потрібно відмовлятись від зимової подорожі, адже лише одні європейські ярмарки варті усіх зусиль! Я зібрав кілька порад, які допоможуть спланувати зимову відпустку із комфортом:
Речі, необхідні в дорозі
Завжди майте із собою речі для сну, щоб мати змогу переодягнутись в автобусі — зручний светр, запасні теплі шкарпетки, якщо вистачило місця у рюкзаку — ковдра. Постарайтесь вмістити її в багаж, адже вона може неодноразово врятувати від холоду чи протягів.
Термос чи термочашка. Влітку можна без цього обійтись, але холодним ранком ви навряд захочете пити холодний лимонад чи швидко сьорбати чай на зупинці, поки він не охолонув. Для того щоб мати час спокійно зігрітись напоєм — без термоса ніяк. І справа не лише у дорозі, але й в прогулянках по місту. Все ж, кожну годину заходити грітись в закладі не кожен може собі дозволити.
Речі, які можуть попсуватись від холоду та вологи — потрібно помістити в окремі пакети та покласти між одягом. Це допоможе врятувати техніку від переохолодження, яке у свою чергу призводить до розрядки батареї. І цінні деталі не попсуються, якщо рюкзак промокне від снігу.
Одяг та рюкзак
І щодо рюкзака — навіть якщо він достатньо якісний, бажано мати чохол, який врятує від мокрого снігу. Також на випадок проблем із погодою, варто мати запасні рукавиці й шапку.
Якщо ви витратитесь на спідню білизну та шкарпетки із термозахистом, то точно не пошкодуєте, адже це значно підвищить комфорт у дорозі. Такі шкарпетки швидко сохнуть від вологи, ви завжди будете у теплі і матимете менший ризик захворіти.
Аптечка взимку
Так, вона відрізняється від літньої аптечки та займе дещо більше місця. Декілька чаїв від простуди, жарознижувальні та протизапальні пігулки, каплі для носа, таблетки від кашлю та спрей для горла. У вас має бути все необхідне, аби якомога швидше вилікуватись. Хвороба може прийти зненацька і якщо не дати їй жорстку відсіч — ризикуєте всю мандрівку провести у поганому стані, так що варто виділити місце на набір від застуди.
== Рекомендую також почитати: Низькі Татри: путівник по цікавим місцям ==
Плани на день
Старайтесь враховувати температуру на вулиці, коли складаєте маршрут. Пам’ятайте, що прибуття у місто в 8 ранку, коли у вас заселення лише о 14 ранку — не найкраща ідея. Вам доведеться як мінімум 5 години тинятись по вулиці у час, коли температура низька, аж поки не відкриються перші заклади.
Також старайтесь враховувати свої можливості й погодні умови, коли плануєте ваш день. Чергуйте прогулянки на вулиці із посиденьками у закладі, або хоча б повертайтесь погрітись у номер готелю, щоб не промерзнути. Продумуйте, чим зайнятись ввечері, коли гуляти на вулиці вже буде не надто комфортно.
Обирайте тематичні розваги
Уникнути холоду та снігопадів нікому не вдасться, а от насолодитись ними можна. Не забувайте про те, що у навіть неподалік — у Словаччині чи Польщі, є чудові місця для зимового відпочинку, де можна покататись на лижах і пожити у затишних будиночках із гірськими пейзажами. А в Угорщині можна зігрітись, відвідавши знамениті купальні.
Не бійтесь складнощів
Не зважаючи на те, що поїздка взимку може бути дещо складнішою, ніж у теплий час — не варто впадати у зимову сплячку. Різдвяні ярмарки та кращі ялинки європейських міст, запашний глінтвейн і традиційна випічка — все це створює атмосферу, заради якої варто вирушати у подорож.
Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;
Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;