Вже говорив про те, що планування подорожі важливе та як планувати правильно у попередній статті: 10 кроків, як спланувати самостійну подорож. Але навіщо це робити? Зібрав, щонайменше 7 вагомих причин, котрі переконають навіть найбільш відданих прихильників спонтанності!

1. Планування економить гроші

Причому суттєво. У вас є можливість знайти кращі ціни на перельоти та проїзди, вибрати комфортне та недороге житло, прорахувати свій бюджет тощо. У зворотному ж випадку — ви вибиратимете житло із варіантів, котрі залишились і переплатите вдвічі. А ціни на перельоти за два-три тижні до мандрівки будуть коштувати значно дорожче, ніж за декілька місяців.

планування

2. Планування економить чаc

Так, ви потратите цей час вдома, після роботи або навіть у вихідний. Але планування допоможе зберегти дорогоцінний час у період подорожі, коли його хочеться витрачати лише на найприємніші речі. Ви не будете кожного дня витрачати по 2-3 години на те, щоб вирішити куди піти, знайти потрібні місця та інше. У вас вже будуть у записнику цікаві локації, а в телефоні — прокладені маршрути до них.

3. Планування робить подорож більш насиченою

Ви не розгубитесь серед безлічі цікавих пам’яток, вулиць, закладів, музеїв. Спланована подорож містить в собі найцікавіші для вас місця і допомагає встигнути всіх їх побачити. Навіть якщо щось йде не за вашим планом, все ж це кращі, ніж просто блукати в туристичних зонах і сподіватись на вдалу прогулянку.

планування подорожі робить її насиченою

== Рекомендую також прочитати: Помилки в подорожі, які можуть все зіпсувати ==

4. Планування допомагає розслабитись

Погано спланована подорож може перетворитись у справжній стрес: забули роздрукувати необхідні документи перед поїздкою? Доведеться потратити весь ранок на пошуки копіцентру закордоном. Не подивились, де знаходиться потрібне вам місто? Ризикуєте заблудитись і змарнувати ще кілька годин. Взагалі не вирішили куди йти? Ще трохи часу на суперечки та пошуки спільного рішення із попутниками. Такий день навряд можна назвати приємним та спокійним, правда? Планування допомагає звести до мінімуму усі стресові ситуації, аби ви могли розслабитись та насолодитись мандрівкою.

планування подорожі допомагає розслабитись

5. Планування підвищує комфорт

Ви не забудете рушник, зарядку до телефону, дощовик чи ще якусь дрібничку, яка насправді є дуже важливою в подорожі. І це стосується не тільки добре зібраних речей. Ви витрачаєте час на вибір найкращого транспорту, житла тощо. Це все безпосередньо впливає на рівень комфорту під час вашої мандрівки. Ніяких автобусів без кондиціонера і сумнівних хостелів без гарячої води — тільки послуги, у якості яких ви впевнені.

планування підвищує комфорт подорожі

6. Планування допомагає уникнути розчарування

Або ж принаймні звести його до мінімуму. Всі ми чогось очікуємо від подорожі: цікавих кулінарних досліджень, гарних фотокарток в незвичних місцях та багатьох інших приємних дрібниць. І завжди є ризик, що щось піде не так: несмачна кава зранку, ресторан із поганим обслуговуванням чи місце обране для відпочинку виявилось не таким гарним, як вам розповідали.

планування

Завчасне планування допоможе вивчити варіанти та обрати тільки найкращі місця для відпочинку. Переглянути різні фото місць для відвідування, знайти відгуки про потрібні заклади, вивчити їх ціни, завантаженість у потрібний час тощо. Простіше кажучи — ви будете знати, чого очікувати.

7. Планування надихає!

Саме так. Плануючи нові подорожі ви вже подумки знаходитесь там. Це безсумнівно підіймає настрій та мотивує на нові звершення. Хіба не підіймає настрій пошук цікавих місць у країні, в яку ви давно мріяли потрапити? Або ж перегляд фотокарток з цієї країни, у пошуках найкращих її куточків? Тому якщо ви дійсно любите подорожувати — планування буде для вас не нудним завданням, а початком майбутньої пригоди.

Плануйте та подорожуйте!

==Рекомендую також: 10 речей, без яких не варто вирушати в подорож==

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;