Коли ти подорожуєш самостійно, без туристичних агентств та гідів — планування відпочинку стає першим і найважливішим етапом поїздки. Адже саме від тебе залежить те, якою буде ця мандрівка. Загалом про причини для планування подорожі уже писав, а от про те, як саме шукати цікаві місця під час подорожі у цьому матеріалі.

Отже, навіщо шукати цікаві місця та заклади? Адже квитки куплені, житло орендоване, буде аж декілька днів на кожне місто, а там — буде як буде. Проте переваг завчасного пошуку цікавих місць під час подорожі одразу декілька:

1. Економія часу в подорожі

Оскільки ви визначите місця для відвідування ще до поїздки — під час відпочинку ви не будете витрачати час на пошуки закладів, блукання по вулицях, суперечок про те, хто куди хоче піти.

переваги завчасного пошуку цікавих місць під час подорожі

2. Мінімум ризиків

Є культурні пам’ятки, які відомі через своє історичне значення, але, якщо бути чесним — не вражають. Проте, вони все одно присутні у різних туристичних довідниках. Вивчивши відгуки людей ви будете знати, на що варто витрачати свій час, а на що ні — це допоможе уникнути зайвих розчарувань. Те ж саме стосується і закладів. Ви знатимете, яка там цінова категорія, чи якісний там сервіс, чи варто там замовляти каву тощо.

переваги завчасного пошуку цікавих місць для подорожі

3. Ви уникнете зайвого стресу під час подорожі

Всі ці блукання у пошуку закладу, коли нічого не подобається чи брак часу, коли витратив півдня на пошук потрібного місця — викликають стрес і роздратування. Завдяки тому, що ви “закриєте питання” завчасно, буде змога спокійно насолоджуватись результатами своїх старань.

Як саме шукати цікаві місця та заклади?

1. Підглянути у блогера, який пише про подорожі

Будьмо чесними, подорожі зараз у моді. Окрім того, з часів безвізового режиму вони стали більш доступними. З’явилось багато блогерів, які розповідають про своє життя мандрівника, діляться корисними порадами, розповідають про витрати та цікаві місця. Ну як не скористатись такими підказками, описаними до того ж зрозумілою мовою?

місцеві блогери як місце пошуку цікавих місць

== Читайте також: 10 кроків, як спланувати самостійну подорож ==

Заглянути та сторінки популярних українських блогерів, які часто подорожують і знайти там корисну інформацію. Цілком ймовірно, що ви знайдете те, чого немає у путівниках. Також можна заглянути до зарубіжних блогерів — про перельоти та інше інформація може і не знадобиться, а от цікаві місця по країні підглянути можна.

2. Тематичні ресурси в інтернеті

Найбільш популярний з таких — Trip Advisor. Там можна вибрати місця по типу: заклади харчування, архітектурні пам’ятки, музеї, бари. Цінову категорію, віддаленість від центру, години роботи та багато інших фільтрів, аби знайти саме то, що вам потрібно. Також можна прочитати відгуки про це місце від туристів з усього світу.

3. Користуватись #хештегами

Якщо хтось цікаво написав про заклад, але він не є популярним блогером і не спеціалізується на тематиці подорожей — ви все одно знайдете пост за правильним хештегом. Наприклад, так можна знайти кав’ярні, які мають попит у місті, заклади, інформації про які немає в інтернеті.

пошук цікавих місць за допомогою хештегу

4. Переглянути позначки на мапі Google

Може це і не найефетивніший спосіб шукати заклади чи культурні пам’ятки, але допоможе вам зорієнтуватись у просторі. Коли часу їхати на інший кінець міста у перший день не буде — ви можете спеціально підшукати кав’ярню неподалік від готелю.

==Рекомендую також: 10 речей, без яких не варто вирушати в подорож==

Ще один плюс пошуку через карти — ви зможете знайти великі гарні парки поблизу, аби зупинитись на пікнік чи просто відпочити від піших прогулянок.

5. Переглянути сторінки блогерів з обраного міста

Наприклад, ваша подорож включає Дрезден в Німеччині. Вже подивились відгуки у вітчизняних блогерів, але не знайшли достатньо інформації. Мандрівники там проводять не так багато часу і не встигають оглянути все місто. Чого не скажеш про місцевих блогерів, які знають всі модні заклади, сучасні місця для відпочинку, мальовничі куточки для крутих фотографій і багато іншого. Навіть без знання німецької — у них можна багато чого знайти.

місцеві блогери підскажуть як знайти цікаві місця під час подорожі

І на останок — залишити місце для спонтанності

Так, чим більше ви продумаєте подорож ще вдома, тим цікавішою вона буде. Але не бійтесь залишати місце для імпровізації — заходити в заклад, якого нема в списку, тому що він виглядає цікаво, їхати у неочікуване місце, тому що вам порадили його в останній момент незнайомці. І можливо, саме ви відкриєте іншим цікаве місце. Не забувайте ділитись враженнями та залишати відгуки, адже це неодмінно допоможе таким самим мандрівникам!

== Рекомендую також прочитати: Помилки в подорожі, які можуть все зіпсувати ==

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;