Подорожі автобусом можуть стати захопливою пригодою, а можуть — виснажливою дорогою, після якої потрібно ще день відпочивати. Якою буде подорож — залежить від декількох факторів, які корисно знати. Розповім про переваги та недоліки пересування на автобусах під час мандрівки аби ви могли визначитись, коли цим транспортом пересуватись — найкращий варіант, а коли варто обрати інший.
Плюси мандрівки на автобусі:
1. Сполучення між країнами
У той час, коли квитки на літак можуть виявитись не по кишені, а з міжрегіональних залізничних сполучень важко знайти щось підходяще, автобуси — мають найбільшу кількість варіантів маршрутів між країнами. З різних міст України ви можете дістатись до різних країн Польщі, з Польщі до Німеччини або Чехії і так далі. Це допомагає спланувати довгу мандрівку із зупинками в декількох країнах, обрати найбільш цікаві міста і побачити якомога більше. Водночас — аеропорти є далеко не у всіх містах, а купівля декількох квитків на перельоти задоволення не з дешевих.
2. Великий вибір автобусних перевізників
Це дуже корисне для мандрівників явище, адже велика конкуренція — значить великий вибір. Ви можете обрати з різних цінових категорій, умов перевезення та скомбінувати найбільш вигідний маршрут. Крім того, конкуренція змушує автобусних перевізників ставити досить низькі ціни на популярні напрямки й всіляко задобрювати клієнтів. Як саме — у наступному пункті.
3. Акції, бонуси, знижки та купони, сезонні розпродажі, розіграші
Все це постійні перегони різних компаній. Аби отримати прихильність мандрівників, перевізники часом влаштовують грандіозні розпродажі: квиток в іншу країну за 100 гривень, подорожі по Польщі за 1 злотий, знижка у 20% на всі поїздки по Німеччині — це цілком реальні пропозиції. А оскільки подібні акції відбуваються регулярно — ви маєте можливість чимало зекономити на переїздах.
== Рекомендую також прочитати: Помилки в подорожі, які можуть все зіпсувати ==
4. Краєвиди
Коли їдеш на автобусі, то отримуєш приємний бонус — у вигляді краєвидів за вікном. А якщо це поїздка в іншій країні, то звісно ж, все що ти бачиш через скло здається цікавим та магічним. В літаку ти всього цього не побачиш, потяг теж пролітає так швидко, що не встигаєш на чомусь зупинити свій погляд. А от в автобусі можна краще роздивитись такі місця, до яких ти навіть не планував дістатись та більше дізнатись про нову країну.
5. Нічні переїзди
Якщо ви оберете поїздку, котра триватиме мінімум 8 годин і знайдете квиток з відправленням пізно ввечері, то можете поспати в автобусі. Це дозволяє не тільки не витрачати час на дорогу вдень, але і зекономити на проживанні в хостелі чи готелі. Для мандрівника з обмеженим бюджетом це, безперечно, один із найголовніших плюсів.
Мінуси автобусних переїздів:
1. Фізично важко
Особливо, якщо проводиш в автобусі понад 8-9 годин, сидіти весь час на одному місці — справа виснажлива. Болять ноги, затерпає шия, почуваєшся втомленим. А якщо сидіння виявляться не зручними й спинки нормально не відкидаються, то ще й поспати нормально не вдасться.
2. Трата часу
Одна справа, якщо ви обрали нічний довгий проїзд, а інша, коли такої можливості немає. Тоді вам доведеться викинути цілий день із дорогоцінної подорожі на один переїзд, в той час як на літаку до обраної локації можна було дістатись в середньому за 2 години.
3. Ціни у певних країнах
В деяких країнах автобусні перевезення можуть коштувати дорожче за потяги. Це скоріше не мінус, а особливість, проте варто перевірити ціни на різні види транспорту, перед тим, як обирати. Наприклад, у Німеччині автобус — найдешевший спосіб пересування між містами, у той час як в Італії вигідніше скористатись потягом чи швидкісною електричкою.
==Також може стати в нагоді: Подорож взимку: що треба знати==
4. Комфорт у подорожі з перепадом температур
Не комфортно їхати у велику спеку чи при низьких температурах. Цей мінус інколи усувається хорошими перевізниками, у яких комфорт на вищому рівні: опалення салону чи потужні кондиціонери можуть врятувати й зробити так, аби ви не відчули дії температури на вулиці. Проте, інколи в салоні автобусу може бути надто холодно чи спекотно і душно — тоді довга поїздка стане справжнім випробуванням. Тут важливо детально вивчати послуги перевізника заздалегідь і читати відгуки.
5. Харчування
Якщо на літаку вам обов’язково запропонують перекусити, то в автобусі все дещо складніше. Їжа з ваших запасів може закінчитися раніше, ніж ви припускали, а якщо у вас ще й особливий раціон харчування, то це може стати цілою проблемою.
Бонус: як зробити автобусну мандрівку приємнішою
- Візьміть із собою все для комфортного сну: дорожню подушку, маленьку ковдру, затички для вух та пов’язку на очі. Це допоможе вам міцно заснути, навіть якщо в салоні автобуса холодно, сидіння тверді, світло надто яскраве чи пасажири шумні.
- Візьміть із собою воду та їжу. Так вам не доведеться сидіти голодним до найближчої зупинки та потім бігати навколо незнайомих вокзалів у пошуках чогось їстівного.
- Старайтесь відвідати вбиральню під час зупинки, щоб потім не терпіти до наступної. Це стосується тих випадків, коли в автобусі немає туалету, але, зазвичай, в автобусах що курсують між містами та країнами вони є.
- Заснути у дорозі також допоможуть таблетки від захитування, які викликають легку сонливість, натуральні заспокійливі препарати та спокійна музика в навушниках.
==Рекомендую також: 10 речей, без яких не варто вирушати в подорож==
Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;
Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;