Рибальський бастіон — одна із найдивовижніших архітектурних пам’яток у всьому Будапешті, що вражає своєю величчю та білосніжними стінами. Майстерно виконані арки та аркади, вікна й тераси, вежі й балюстради ваблять та закохують в себе туристів, що хочуть дізнатися таємниці, приховані в цій казковій, наче з картин, споруді. Мандрівники, гуляючи бастіоном, можуть думками потрапити в епоху Середньовіччя та відчути себе героями історичного фільму. Це дивовижне місце не виконує вже свою оборонну функцію, проте стало чудовим оглядовим майданчиком з неймовірною панорамою Будапешту.

рибальський бастіон угорщина

Розташування

Будівля Рибальського Бастіону розташована на одному із найвищих місць столиці —Кріпосному пагорбі в Буді. Вид, що відкривається з цієї фортеці змушує затамувати подих на хвилину й запам’ятати неймовірну картину перед очима — велична ріка Дунай, місто із багатьма мостами, маленькими вуличками, будівля парламенту Орсагхаз здаються, наче на долоні. Також на цьому пагорбі можна відвідати церкву Святого Михайла, відкриття якої було несподіванкою для будівельників та архітекторів.

рибальський бастіон розташування

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів.

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту.

Історія

Дивна назва споруди часто вводить в оману мандрівників. Насправді ж вона пов’язана з тим, що на центральній площі в бастіоні працювало багато місцевих рибалок. Звичайно, в той період ставалося багато нападів, тому жителям потрібно було оберігати фортецю. Саме рибалкам дісталася ця частина стіни площі бастіону й вони були готові в будь-яку хвилину кинути торгівлю та стати на захист міста. Згодом, будівля втратила свій оборонний характер та вмілі майстри перетворили споруду на казковий витвір мистецтва. Також, у 1906 році до архітектурного ансамблю додали пам’ятник Іштвану Святому. На жаль, бастіон постраждав від німецького бомбардування, як і більша частина Європи. Для реставрації необхідні були не тільки величезні суми коштів, а й довгий період часу. Ініціатором ремонтних робіт став син першого архітектора бастіону —  Янош Шулек. Зараз влада Будапешту всіма силами оберігає історичну пам’ятку від впливу природи, адже у 1980 році провели чергову реставрацію через скупчення шкідливих газів й руйнування великої кількості пам’яток. Саме завдяки своїй багатій історії, Рибальський бастіон у 1987 році ЮНЕСКО додало його в список світової спадщини.

рибальський бастіон будапешт

==Рекомендую: Подорож вихідного дня – угорський алко-тур ==

Цікаві факти

Мало хто знає, але у церкві Святого Михайла можна переглянути 3D фільм про історію Угорщини. Про таку можливість знають лише деякі туристи, тому тут завжди мало людей. Тривалість кінострічки становить 15-20 хвилин. Загалом, відвідувачі мають змогу пізнати історію, традиції Угорщини, переломні моменти для народу. Одним із таких є введення танків радянською армією в Будапешт. Важливо перед початком фільму взяти навушники та переключити мову на українську чи російську. Другим цікавим фактом є те, що сім веж бастіону символізують сім вождів, що заселили територію Угорщини у 895 році.

рибальський бастіон цікаві факти будапешт

Контакти

Адреса: Szentháromság tér, Budapest, Magyarország.

Більше інформації можна дізнатись на офіційному сайті.

Історична пам’ятка працює цілодобово. Вхід на територію бастіону безкоштовний. Квиток необхідний лише в тому випадку, якщо ви хочете піднятися на вершину споруди. Вартість підйому на вежу для дорослого становить 700 форинтів, для дітей, студентів ціна в два рази менша— 350 форинтів.

Як дістатися

Найкраще до Рибальського бастіону дістатися на автобусі номер 16 чи 116. Вийти необхідно на зупинці Szentharomsag ter.

рибальський бастіон як дістатись

== Читайте також: Відпочинок в Угорщині – що подивитись, що спробувати, скільки коштує ==