Аби дослідити Німеччину — потрібно немало часу, тож одразу попередимо, що ви захочете потрапити до Німеччини, як мінімум, двічі! Знаменитий Мюнхен може стати початком захопливого маршруту по Баварії. Дрезден — стане атмосферним містом для вихідних. А водночас молодіжний та старовинний Берлін не вдасться обійти й за цілий тиждень!
Зібрав для вас декілька порад, як спланувати подорож, щоб вмістити у свій час та бюджет якомога більше цікавих місць:
Як дешево дістатись до Німеччини
Прямі перельоти за низькими цінами від компаній Wizz Air та Ryanair регулярно курсують з Києва та Львова.
Найдешевші перельоти можна знайти у Берлін, Кельн, Гамбург, Дортмунд, Нюрнберг, а вже з обраного міста планувати подальші маршрути.
Якщо ж вам потрібні більш конкретні дати, а перельоти у ці дні зовсім не вигідні — можна дістатись автобусами із Польщі. Через Львів дістатись до Познані чи Щецина, а звідти — у Берлін або Дрезден.
Дорога між містами Німеччини
Ось ви вже купили квитки у перше місто та настав час прокладати маршрут по Німеччині. Тут найкращим варіантом стане місцевий перевізник Flix Bus. Це безперечно найдешевший варіант для проїздів, який має безліч переваг. Зручні відкидні сидіння, оптимальна температура, зарядки та розетки, вай-фай — все це дозволяє влаштовувати нічні переїзди, коли дорога займає мінімум 6-8 годин, економити гроші на житлі і звісно ж, дорогоцінний час у мандрівці. Слідкуйте за акціями та розпродажами, адже цей перевізник регулярно радує мандрівників такими подарунками!
У будь-якому разі, потяги зазвичай коштують у Німеччині значно дорожче. Як варіант, можна спробувати Bla Bla Car чи автостоп, але це якщо ви впевнений мандрівник та можете орієнтуватись без детального планування маршруту.
Проїзд по місту
Якщо ви збираєтесь часто пересуватись на громадському транспорті, то найвигіднішим варіантом буде багаторазовий квиток. Такі зазвичай продаються на 2 дні, 5 або 7 днів. Перевірте також наявність туристичних дводенних квитків, які є у Берліні й можуть траплятись у касах інших міст — вони зазвичай досить вигідні, у порівнянні з вартістю одноразових проїздів.
Моя ж порада — проходити більш-менш короткі дистанції пішки, щоб більше гуляти містом й витрачати менше грошей на громадський транспорт.
Будьте уважними у вихідні
Особливо у неділю. Квитки на проїзди між містами Німеччини можуть коштувати дорожче ніж у будні, тож перевірте ціни, перш ніж будувати маршрути.
У вихідні німці й справді відпочивають. В той час, коли у нас можна знайти відчинені супермаркети навіть у новорічну ніч та на Різдво — в Німеччині це стане проблемою навіть у звичайну неділю. Переважна кількість магазинів та навіть деяких закладів не працюватимуть у неділю, а то й суботу, або матимуть суттєво скорочений графік роботи. Тож будьте уважними та перевіряйте розклад у вихідні через інтернет, щоб не витрачати час на поїздки до зачинених дверей. Зауважте, що в неділю не працюватимуть навіть аптеки.
Найкраще — заздалегідь купити все необхідне та витратити цей день на пікнік у гарному місці чи прогулянки по цікавих вулицях Німеччини.
== Раджу також прочитати: 10 речей, без яких не варто вирушати в подорож ==
Житло
Існує багато варіантів, у залежності від вашого бюджету та очікувань комфорту й простору. Пропоную найбільш вигідні та адекватні, враховуючи кількість мандрівників.
1. Для великої компанії із 4-5 чоловік найвигіднішим варіантом буде винайняти квартиру на сайті Airbnb. За ціною це обійдеться не дорожче, ніж 4 місця в хостелі за ніч, але цілком очевидно, що квартира значно виграє у комфорті.
Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів.
Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту.
2. Якщо ви подорожуєте парою, то цілком зручно буде винайняти на цьому ж ресурсі кімнату, а не цілу квартиру.
3. Для самотнього мандрівника окрема кімната може виявитись занадто дорогою і найдешевший варіант для ночівлі — це хостел. Але в однієї людини є своя перевага — ви маєте найбільше шансів знайти по “каучсерфінгу” людину, котра прийме вас у себе абсолютно безкоштовно.
Вибір залежить від міста
Варто зазначити, що у великих містах знайти недороге житло простіше, ніж у маленьких містечках. Наприклад, в Берліні є безліч хостелів, які через конкуренцію намагаються знизити ціну, щоб привабити мандрівників обрати саме їх. А багато жителів столиці здають свої квартири та кімнати в оренду через популярні сервіси. У той же час — в маленьких містечках вибір буде меншим і потрібно втратити більше часу, аби знайти найбільш вигідний варіант проживання.
Німеччина — це чудова країна для бюджетного мандрівника, адже ціни в супермаркетах дозволяють повноцінно харчуватись в дорозі, а автобусні проїзди часто коштують на рівні з поїздками по Україні. При цьому ви точно не пошкодуєте про довгу повноцінну мандрівку по Німеччині, адже в цій країні є не тільки десяток міст, які варто відвідати, а й ще більше місць за межами міст: замків, парків, озер тощо.
Тож до зустрічі у дорозі!
==Рекомендую також: 10 речей, без яких не варто вирушати в подорож==