Хорватія — ідеальна країна для літнього відпочинку. Ні, не просто як пляжний курорт. Окрім кілометрів чистих пляжів, тут є безліч красивих місць: водоспади, озера, острови, печери, луги. І аби побачити усю цю красу — треба подолати чималу відстань.

Багато разів міняти транспорт, кожного дня змінювати житло і проходити десятки кілометрів пішки з важким рюкзаком на плечах — завдання непросте. Саме тому чудовим рішенням є мандрівка в Хорватію на власному авто. Розповім про головні переваги такої подорожі та як її спланувати:

Можна побачити більше

Плануючи поїздку у Хорватію на авто, ви не обмежені у своїх можливостях громадським транспортом. А також витрачаєте менше часу на дорогу, адже зупиняєтесь тільки там, де потрібно вам. Це дозволяє скласти маршрут, додавши в нього усі цікаві місця, як у містах, так і далеко за їх межами. Ви діставатиметесь від одного місця до іншого значно швидке, а значить встигнете більше побачити протягом дня.

хорватія відпочинок на морі

Можна спати в наметах

Один із найголовніших плюсів подорожі на своєму авто — можливість взяти намети у багажник. Вам не доведеться шукати житло у кожному місті, поспішати вчасно повернутись у номер готелю, шукати потрібну адресу. Звісно ж, плюсом є і величезна економія, адже житло — це майже половина суми витрат в поїздці. Не кажучи вже й про романтику ночівлі у наметах. Під зоряним небом, біля вогнища, засинаючи під шум моря.

Ви не обмежені в часі

Хтось планує подорож, відштовхуючись від дешевих квитків на транспорт. Хтось — від бюджету, який може витратити на ночівлю в готелях. Ви ж — керуєтесь лише власним бажанням і наявністю вільного часу. А поїхати у Хорватію можете в будь-який момент, не зважаючи на чималу вартість перельотів у високий сезон.

відпочинок в хорватії приватний сектор

Інші аспекти економії

Дехто переконаний у тому, що подорожувати на власному авто дорого. Але ж слід спочатку порахувати різницю — скільки грошей ви заощадите при такому форматі мандрівки. Це не лише кошти на житло. Але й проїзд між містами, перельоти, громадський транспорт.

Врахуйте, що взявши необхідний посуд та газову горілку — можна і повноцінно харчуватись поряд з авто. Це не лише ще одна причина економити, а й перевага – допоможе не витрачати щоразу час на пошуки закладів і не лишатись голодним. Також можна не бігати кожного разу в магазин за водою, серветками та усіляким дрібницями — тепер усе це можна закупити в одному супермаркеті та подорожувати з комфортом.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів.

Що варто знати про подорож в Хорватію на власному авто

Дорога від Києва до Загреба складає близько 1500-1600 кілометрів, що залежить від обраного маршруту. Поїздка від української столиці до столиці Хорватії займає 17-18 годин. Але слід додати до цього часу також перетин кордону.

А пролягає шлях через практично всю Угорщину. Так що, тим хто не був раніше в цій країні ще один плюс: можна зупинитись у Будапешті та інших цікавих місцях.

Слід врахувати в бюджет і вартість платних доріг на обраному маршруті. Угорський участок коштує біля 11 євро за 10 днів або 15 євро за місяць. В Хорватії, оплата розраховується в залежності від проїханої відстані. Наприклад, від кордону Угорщини до Загребу, прийдеться заплатити біля 6 євро, а за ділянку Загреб-Дубровнік (сама далека точка) – біля 32 євро.

платні дороги хорватія

Уважно слідкуйте за правилами стоянок — у кожному місті вони можуть відрізнятись. Стоянки є на вулицях, під землею чи в спеціальних закритих паркінгах. А ціни за добу залежать від зони: червона — це центр міста, вона найдорожча. Віддалені райони — жовта, околиці — зелена чи біла. Також, врахуйте, що у високий сезон ближче до моря — буває складно знайти вільне місце для автомобіля.

==Читайте також: Хорватія: 12 фактів про країну==

Довга мандрівка на авто з комфортом

Аби у вас не виникало складнощів при подібній мандрівці, слід врахувати декілька нюансів. Наприклад, кількість людей у компанії для поїздки. Оптимально — чотири людини. Одна із яких також має права і зможе періодично змінювати вас у дорозі. Наявність двох водіїв значно спростить дорогу.

Менша кількість мандрівників — робить поїздку дорожчою, адже вартість бензину буде ділитись вже на трьох чи двох осіб. А більше людей в авто, разом з багажем — навряд чи поміститься та й важко буде це назвати комфортною поїздкою.

Потурбуйтесь про те, щоб усі в авто добре ладнали між собою, не мали суперечок щодо музики в дорозі та інших дрібниць. Адже це впливатиме на загальний настрій протягом усієї дороги. Гарна компанія, яка не дає водію заснути, але й не відволікає — це важливий аспект мандрівки на автомобілі.

в хорватію на авто

Куди обов’язково слід вирушити у Хорватії?

Неодмінно відвідайте такі великі міста як Дубровнік, Пула, Спліт, Загреб. Задар, Рієна та Шибеник. Також не забудьте виділити час на хоча б один національний парк. Перш за все, зверніть увагу на Плитвицькі озера. Ну і звісно ж, хороша ідея — проїхатись вздовж всього узбережжя країни.

хорватія туристичні місця

== Рекомендую прочитати: Чому варто самостійно подорожувати в Хорватію?==