Хочете вивчити історію видобутку кам’яної солі та зміну технологій на межі літ і часу, тоді спішіть відвідати Королівські соляні шахти “Величка”. Це видатна пам’ятка спадщини Юнеско з 1978 року. Соляна копальня знаходиться на глибині від 57 до 198 метрів. Вона виникла не випадково. Це природне родовище, що утворилося на місці, де колись було справжнісіньке море. Сіль в копальні добували в період з 13 по 20 століття. Попри те, що копальня діяла, вона відчинила свої двері для безмежної кількості зацікавлених туристів ще у 15 столітті.

Загальна інформація

Впродовж року температура не перевищує +14-+16 градусів. Тут легке і корисне повітря, тому можете насолодитися на повні груди. Міцності шахті додають колоди, просочені сіллю від гниття.

Серед її коридорів і галерей розмістилися різноманітні скульптури, але їх чіпати заборонено. У катакомбах, вирубаних у стіні розміщені різноманітні експозиції, які ілюструють історію видобування солі.

величка копальні

Підземний храм

На території копальні Величка розмістилася чинна й досі каплиця Святої Кінги. Це найбільший підземний храм, довжина якого 54 метри, висота – 12 метрів, а ширина – 16. Люстри та світильники у ній теж виконані із солі. Щоранку о 7 год. 30 хв. у ній розпочинається богослужіння. Історія її зародження розпочалася у 1896 році. Існує така легенда, що якби не Кінга (дочка угорського короля), яка змусила копати на тому місці яму, не було б соляної копальні. З того часу поляки можуть пишатися своєю сіллю. Тут багато соляних скульптур та експонатів, у вигляді знарядь праці, які відтворюють історію видобутку солі. То ж мандруйте сюди без вагань – подивитися є що.

Екскурсії

Якщо хочете насолодитися цікавинками про копальню, без екскурсовода не обійтися. Екскурсії проводять польською, французькою, італійською, російською та іншими мовами. Вартість екскурсії понад 50 злотих, якщо екскурсія польською мовою, інші мови коштують дорожче. Відео та фотографування дещо дорожче.

величка польща

Екскурсія триває до трьох годин. Туристи мають змогу подорожувати трьома рівнями шахт: це завислі коридори. Усього їх 9, глибиною до 327 метрів. До речі, туристам під силу за цей час обійти тільки 1% території шахти.

Як дістатись

Дістатися до соляних шахт Величка можна різними способами:

  • електричкою із Кракова до станції Величка;
  • автобусом із Кракова, який відправляється від станції Краківська галерея до станції Соляна Копальня;
  • власним найманим авто, трасою Е-10. Соляна копальня Величка знаходиться на відстані 10 кілометрів від Кракова. Найшвидший маршрут зі Львова – 321 кілометр. Його можна подолати приблизно за 3,5 години автомобілем, але не забувайте про перетин кордону. Доїхати з Ужгорода до копальні Величка можна автомобілем приблизно за 5-6 годин.

польща копальні величка

==Читайте також: Дешеві авіаквитки для закарпатців==

Де поїсти

Якщо закортить попоїсти, зовсім поряд можете і зупинитися, і посмакувати відмінною кухнею у готелі Hotel Grand Sal. Вас зустріне привітний персонал і найкращий сервіс.

величка де поїсти

Не дорогим та комфортним для вас може стати заклад Karczma Halit (Jana Mikołaja Daniłowicza 9, 32-020 Wieliczka, Польща). Тут розкішний вибір страв за відносно помірну ціну.

Якщо маєте трохи часу, відвідайте Restauracja Kopalnia Smaku (Edwarda Dembowskiego 7, 32-020 Wieliczka, Польща). Смачна їжа та чудовий сервіс змусить вас відчути себе наче вдома.

Адреса копальні Величка

Знаходяться шахти за адресою: Daniłowicza 10, 32-020 Wieliczka, що у Польщі.

Де б ви не були, подорож до знаменитої копальні Величка назавжди залишиться у вашій пам’яті приємними відчуттями гармонії зі світом. Подорожуйте зі смаком!

==Рекомендую прочитати: Аеропорт Жешув – все, що треба знати==

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів.