Аеропорт Краків (Kapitana Mieczysława Medweckiego 1, 32-083 Balice, Польша) носить свою назву на честь селища, розташованого неподалік, – Баліце. Офіційно він носить ім’я Іоанна Павла II – папи римського, що неодноразово бував тут з візитами. З 1923 р в Кракові був аеродром, але його ліквідували в 60-х роках, залишивши лише частину у вигляді музею. У 1965 р був заснований новий цивільний аеропорт, на базі військового аеродрому. Майже відразу ж він отримав статус міжнародного.

За своїми розмірами і за пасажиропотоком аеропорт Кракова займає друге місце в Польщі і за рік обслуговує більше 3 млн пасажирів. Аеропорт успішно співпрацює з багатьма світовими авіакомпаніями і активно розширює географію своїх польотів.
Аеропорт Краків розташований за 11 км від історичної частини міста. Доїхати до міста можна на рейсових автобусах, таксі або орендованому безпосередньо в аеропорту авто.

аеропорт Польща

==Читайте також: Краків==

Аеропорт Краків – термінали

В аеропорту є два пасажирські термінали: один обслуговує міжнародні рейси, а інший – внутрішні по країні. Термінали розташовані на відстані 900 м один від одного, між ними курсує безкоштовний шатл.

Послуги для мандрівників:
• зали очікування
• кафе
• магазини
• зона duty free
• відділення пошти
• пункти обміну валюти
• банкомати
• пункт прокату авто
• стійка замовлення таксі

Внутрішній термінал набагато менший і скромніший: там є лише зал очікування і стійки реєстрації. На території всього аеропорту працює Wi-Fi, перша година користування – безкоштовно.

Читачі Подорожуй можуть придбати онлайн страховку Зелена карта та звичайну туристичну страховку з кешбеком 5%, який повернуть у вигляді поповнення на телефон. Промо-код: PDZFB

Краків аеропорт

Як дістатися з аеропорту до міста

Таксі

В аеропорту Краків є офіційна служба таксі – Krakow Airport Taxi. Стоянки розташовуються біля виходів з обох терміналів, а в міжнародному терміналі є стійка замовлення таксі. Поїздка до історичного центру міста триватиме близько 20-30 хвилин і обійдеться приблизно в 55-116 злотих.

Автобус

Найдешевший спосіб дістатися до Кракова – це автобус. Є два денних маршрути (№ 208 і 292) і один нічний (№ 902). Денні автобуси відправляються приблизно щопівгодини, час в дорозі – близько 40 хвилин без урахування заторів. Вартість проїзду – 4 злотих за одну поїздку, а за 20 злотих можна купити проїзний на 24 години. Нічний автобус ходить рідше. Зупинка знаходиться біля виходу з міжнародного терміналу. Тут же розташовані автомати з продажу квитків. Квитки також можна купити безпосередньо у водія. До центрального залізничного вокзалу також ходить рейсовий автобус. Зупинка знаходиться в 350 м від виходу з міжнародного терміналу, час в дорозі – 30 хвилин, вартість проїзду – 9 злотих.

Трансфер

Найшвидшим і зручним варіантом дістатися до Кракова стане трансфер. Потрібно заздалегідь вибрати автомобіль відповідного класу і місткості, а водій зустріне в аеропорту з іменною табличкою.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на переше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжку карту