Деменівська печера – обов’язковий пункт відвідин у Словаччині. Кажуть: “Хто не губився у Деменівській печері, той не був у Словаччині”. Вони мають особливий та незабутній вигляд і є системою з декількох об’єднаних печер. Вона складається з двох основних частин, які мають найбільшу протяжність у Словаччині та є найбільш відвідуваними у цих краях.

Загальна інформація про Деменівські печери

Загальна довжина Деменівських печер складає біля 13000 метрів, з яких 1600 доступні до відвідин. Одна із них, має назву – «Печера свободи», це довша з частин печери, довжина якої, складає 11 кілометрів, з яких 2 км, складають доступні маршрути.

Деменівська печера Свободи

Іншу називають «Льодова печера», це зв’язано з тим, що вона містить постійні крижані покриви. Сформувала їх впродовж тисяч років низька температура повітря (до +0,5°C). Її довжина трохи майже 2,5 кілометра, з яких показують біля 650 метрів.

Досить часто, печери в Татрах називають «Драконовими». Тому що, три століття тому, було знайдено залишки кісток печерного ведмедя (вимерли 15 тис. років тому), які стали уявою про перебування у печері дракона, для тогочасного населення.

Печера Свободи

За звичайним виглядом із зовні, Крижана печера приховує довгі овальні коридори в середині. На слідах русла річки (яка і сформувала сучасну форму печери) та стінах, висять льодові стовпи та фігури створені природою. Поверхня відкладень має блискуче забарвлення відтінків синіх та сірих кольорів.

Крижана печера Деменівська

Відмінно від льодової, печера Свободи наділяє свої корали, спелеотеми, капи та губки переважно жовто-червоними кольорами. Неможливо не помітити її натічні утворення – численні водоспади, різноманітні колони та форми сталактитів і сталагматів.

Дослідниками було виявлено різноманітний тваринний світ у Деменівських печерах. Маються на увазі кажани, безхребетні ендеміки, ракоподібні та павукоподібні мешканці. В сучасності, загальнодоступне місце не несе небезпеки для людини, при умові дотримання встановлених правил.

Графіті Деменівська печера

Виникнення льодової печери відбулося завдяки підземній річці Деменовка. Відомості про неї існують з середньовіччя. Про це свідчать зображення на стінах печери. Вище описане забарвлення, виникло в Крижаній печері, за рахунок освітлення печери парафінованими лампами та олійними паяльниками аж до 1924 року. У 1980 році, вона стала загальнодоступною для відвідання туристами. Печеру Свободи знайдено пізніше – у 1921 році та за три роки було відкрито оглядові екскурсії. Після того, як в ній знайдено рідкісний вид павукоподібного та зафіксовано його найпівнічніше проживання, печера здобула статус біоспелеологічного місця європейського значення.

Як добратись до Деменівських печер

Місце знаходження печер – Деменівська долина, між містом Ліптовски Мікулаш та гірськолижним курортом «Ясна» (Словаччина). Найпростіше добратись на авто або автобусі, що вирушає з автовокзалу Ліптовского Мікулаша. Детальний розклад руху автобусів по маршруту Ліптовскі Мікулаш – Деменівська долина дивіться тут. Обидві печери входять до державної структури, що керує всіма печерами Словаччини. Детальнішу інформацію можна отримати на їх сайті.

Координати Крижаної печери: N 49,0162010 E 19,5827999

Координати Печери Свободи: N 48,9981003 E 19,5851002

Біля печер, знаходяться паркінги, які просять 6 євро за стоянку авто. Думаю, якщо залишити авто біля одного з готелів або ресторану, на цих витратах можна зекономити, хоча сам не пробував.

Порада: виділіть, також, час на відвідини Аквапарку Татраландія та гірськолижного курорту Ясна.

Екскурсії та ціна

Екскурсія по Крижаній печері триває 45 хвилин. Екскурсія по Печері Свободи буває у двох варіантах – короткий (60 хв/1150 м) і довгий (100 хв/2150 м). Слід зазначити, що для того щоб дійти до любої з печер від парковки, треба 15-30 хв в залежності від фізичного стану.

Екскурсії Деменівська печера

Стандартні ціни складають, 8 євро за дорослий і 4 євро за дитячий квитки, студенти і пенсіонери по 7 євро. Вартість довгого кола складає 15 євро для дорослих, 7,50 євро для дітей і 13 євро для студентів і пенсіонерів. Якщо Ви захочете побути в печері на одинці з екскурсоводом, то вартість складе 50 євро.

Дозвіл на фотозйомку коштує 10 євро. За використанням фотоапаратів, слідкує дівчинка-екскурсовод, яка замикає чергу, якщо сховатись від неї, то можна фотографувати. У випадку, якщо вона Вас виявить, то чемно попросить не фотографувати без квитка.

Деменівська печера ціна

Отже, Деменівські печери – ідеальне місце для людей, що цінують красу та унікальність природи. Хоча, різноманітні курорти Словаччини не дадуть туристам засумувати, ця печерна система не залишається без уваги.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів.