Штрбске плесо і Словаччина – речі неподільні, адже це найбільше і найгарніше озеро словацьких Татр. Немає ніякого сумніву, що основою туристичних візитів до Словаччини, є гори і все, що з ними пов’язано. Ті, хто хоч раз набирав запит «відпочинок у Словаччині», гарантовано знаходив «Штрбске плесо».

Штребске плесо, незважаючи на коряву назву, є одним з дивовижних куточків Словаччини і Карпат. Воно утворилося в низині між горами, в наслідок танення льодовиків, і стало улюбленим містом відпочинку в словацьких Татрах. Все, що ви хочете отримати від насолоди гірськими озерами, починається саме тут, з блакитного магніту, котрий манить своєю величчю і красою.

Озеро Високі Татри

Озеро знаходиться на висоті 1350 метрів. Навколишні умови ідеальні для пішого туризму, альпінізму і гірськолижного спорту. Поряд знаходиться відомий гірськолижний курорт Ясна. Звідси починається багато маркованих піших маршрутів.

Як добратись до Штрбского плеса

З України, найлегший шлях в Словаччину проходить через Закарпаття, а саме через Мукачево і Ужгород. Найпростіше добратись на авто, оскільки відстань від Ужгорода до Штрбского плеса, всього 220 км.

Залізнична станція Штрбске плесо

На автобусі, вартує скористатись послугами Leo Express, які мають маршрут через Високі Татри. Автобус Лео Експрес, доставить Вас в Кошице, де Вас пересадять на потяг до села Штрба. Коштує така дорога 10 євро. З Штрби, щогодини ходить фунікулер, який коштує 1 євро в одну сторону.

Татранська залізниця

Можливий залізничний маршрут з Чопу, але він трохи ускладнений великою кількістю пересадок, а саме, Чоп-Чіерна над Тісою, Чіерна-Кошице, Кошице-Попрад, Попрад — Штрбске плесо. Детальну інформацію про розклад руху потягів дивіться на фото та на сайті Словацької залізниці. Вартість поїздки складе біля 13 євро, в залежності від обраних потягів.

Розклад руху поїздів Чоп - Чіерна над Тисою

Якщо Ви доберетесь до Попраду, який є воротами в Татри, то можете скористатись Татранською залізницею, що курсує між Попрадом, Штрбским плесом, Старим Смоковцем і Татранскою Ломницею. Потяг ходить щогодини і коштує від 0,5 до 2 євро. Більше інформації можна знайти тут.

Якщо Ви добрались не до Штрбского плеса, а до села Штрба, як я вже писав вище, Вас доставить трамвай-фунікулер «зубачка». Свою назву транспорт отримав завдяки зубцям замість коліс, щоб повзти вгору по схилу. Оскільки дорога проходить через заповідник, то використовують транспорт, який найменше шкодить навколишньому середовищу. Проїхатись на зубачці, коштує 1 євро в один бік.

Залізничну станцію Штрбске плесо і озеро, розділяють 10 хвилин пішої ходьби.

Чим зайнятися біля Штрбского плеса

Штребське Плесо – чудовий варіант для цілорічного відпочинку, причому навіть з дітьми різного віку. Єдиний нюанс, що серед безлічі розваг, заборонена риболовля.

Штрбске плесо що робити

Природно, що основною спеціалізацією місцевості є гірськолижний відпочинок, оскільки сезон катання тут досягає 150 днів. Причому, основні траси орієнтовані на початківців лижників і дітей:
– всі траси курорту знаходяться на південному схилі гори Предне-Соліско (загальна довжина трас 8,5 км, є «червоні» та «сині» траси, є можливість нічного катання). Для орієнтиру, денний скі-пасс, коштує 35 євро для дорослих і 25 євро для дітей;
– на території працює сад для діток «Мілка», де спокійно можна залишити маленьких дітей;
– у нижній частині гори розташований сноупарк для слалому, швидкісного спуску та фрірайду;
– навколо озера Штрбське знаходиться 26 км трас для бігових лиж.

Також, можете переміститись до найкращого гірськолижного курорту Східної Європи – Ясна.

Тим, хто байдужий до катання на лижах нудьгувати тут не доведеться. На схилі гори є Фан-Парк, який пропонує бажаючим сноутюбінг, катання на санках, рафтинг на снігу, банджі-джампінг.

Ну а якщо вам взагалі набрид сніжний килим, тоді можна відправитися в Ліптовський Мікулаш чи Попрад і зануритися в атмосферу вічного літа в аквапарку Татраландія чи АкваСіті, а заодно подивитися на визначні пам’ятки.

Влітку Штрбське Плесо порадує фанатів велосипедних прогулянок, любителів свіжого повітря і прихильників канатних парків. Дітям буде весело розважатися на скеледромі, батуті, банджі-джампінгу або відвідати квест.

Щодо проживання, то за посиланням знайдете сотню варіантів в межах 30-70 євро за двомісний номер. Хочу тільки відмітити особливий готель Kempinsky High Tatras, до якого я давно придивляюсь, але так і не відвідав, тому що шкодую 300-700 євро за ніч.

Одним словом, відвідати найкрасивіше місце Словаччини буде не зайвим однозначно!

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів.