Українські туристи вже мають змогу вільно відвідати багато країн завдяки введенню безвізового режиму і лоукост перельотам. Нажаль, багато дуже цікавих пропозицій, є через аеропорти Лондону, а для того, щоб скористатись ними, потрібна віза в Великобританію, оскільки лоукости літають в аеропорти без транзитної зони.

Зазначу, що маючи британську візу, ви можете відвідати складові частини Великобританії – Шотландію, Північну Ірландію, Уельс, Англію, що саме по собі є цікавою мандрівкою.

Віза Великобританії рахується складною в отриманні. Статистика свідчить, що кожному восьмому відмовляють у отриманні візи до Великобританії. Але не варто звертати уваги на ці данні. Краще гарно та детально підготуватися і заповітний документ буде у кишені. Опишу наш досвід і сподіваюсь, що на його основі, зможете самостійно та без перешкод отримати візу Великобританії.

Ми отримали візу у грудні 2018 року. З попередніх віз у нас були багаторічні Шенгенські, Марокко та Ірландія (про отримання можна почитати тут). Також, я завжди зберігаю копії попередніх паспортів, щоб надати їх як підтвердження історії поїздок і отриманих віз.

Вся процедура отримання візи до Великобританії проходить в Києві. Саме там розташований візовий центр за адресою: вул. Глибочицька, 4. Наголошуємо, що це не посольство Великобританії, а по суті посередницька організація TLScontact, яка передає інформацію у консульство до Варшави.

Алгоритм отримання візи у Великобританію:

 1. Перейти на сайт уряду Великобританії в розділ Візи та еміграція – тут. Сайт працює на англійській мові;
 2. Перевірити, який тип візи вам потрібен і чи є додаткові вимоги (наприклад, тест на туберкульоз). Лінк для перевірки тут. Для громадян України, які їдуть з туристичною або транзитною метою, потрібна Standard visitors visa, яка дає змогу перебувати у Великобританії до 6 місяців та навчатись протягом 30 днів, але навчання не має бути головною метою візиту.
 3. Головні принципи, яких варто дотримуватись – ваше бажання та необхідність залишити територію Великобританії у визначений термін, здатність фінансувати свої витрати та залежних від вас осіб і вашу дорогу назад, маєте підтвердження ваших планів і цілей перебування в країні.
 4. Подаєте анкету в онлайн режимі по цьому лінку. Мова анкети може бути російська.
 5. Сплатити онлайн-збір (варіюється в залежності від тривалості бажаної візи). Найдешевша 6-тимісячна коштує £93, найдорожча 10-тирічна – £798.
 6. Забронювати час відвідування британського візового центру. Також, вам необхідно зареєструватись на сайті TLScontact і підтвердити свій час візиту.
 7. Роздрукувати документи згідно списку і взяти всі підтверджуючі документи.
 8. Відвідати візовий центр у зазначений час, надати усі необхідні документи та здати біометричні дані. Співбесіда у цьому випадку відсутня.
 9. Чекати на виготовлення візи (в середньому 14 робочих днів). У випадку якщо вам потрібно швидко отримати візу, ви можете прискорити процедуру, сплативши 248 евро. Тоді розгляд вашої справи скоротиться до 5 днів.
 10. Отримати повідомлення на телефон або електронну пошту, забрати паспорт з рішенням.

Далі детально розглянемо усі аспекти.

Онлайн-анкета для британської візи

Заповнення анкети – важлива сходинка на шляху до отримання візи. Вона складається зі 100 запитань. Відповідати слід максимально чітко та лаконічно. Анкета заповнюється англійською мовою.

Основні пункти анкети:

 • Особисті данні (П.І.Б., адреса, сімейний статус, національність, місце проживання);
 • Інформація про роботу, дохід та доступні кошти;
 • Дата майбутнього візиту до Великобританії, його причина, місце проживання. Яким чином буде проходити ваша подорож (групою, самостійно, з іншою людиною);
 • Дані про батьків, чоловіка чи жінку (якщо ви перебуваєте у шлюбі);
 • Історія подорожей до ВБ та інших країн світу;
 • Кримінальні та адміністративні порушення, військові злочини;
 • Тероризм, ставлення до нього, участь у подібних організаціях;
 • Оплата візи.

Познайомитися з анкетою детальніше можна за наступним посиланням https://visas-immigration.service.gov.uk/product/uk-visit-visa.

Ось один з екземплярів нашої анкети (без конфіденційних даних)

Документи на візу в Великобританію

Уся документація повинна мати переклад на англійську мову та бути завірена нотаріусом. Працівники візового центру самостійно сканують документи і повертають оригінали вам. Також, необхідно буде зняти всі скріпки та нитки, якими прошиті ці документи.

Одним з документів, що ви роздрукуєте, буде чек-лист. Працівник центру підпише його, як своєрідне підтвердження початку процедури. Він знадобиться під час отримання готового паспорту.

Список наших документів для отримання британської візи:

 • Закордонний паспорт
 • Пояснення маршруту, хто ми і скільки буде коштувати поїздка
 • Довідка про доходи або рух коштів по рахунках  – proof of earnings such as a letter from employer confirming employment details (start date of employment, salary, role, company contact details)
 • Гарантійний лист з роботи – a letter from your employer on company headed paper, detailing your role, salary and length of employment
 • Залишок коштів на рахунках
 • Для ФОП – Свідоцтво ФОП – business registration documents confirming the business owner’s name and the date the business started trading
 • Копії віз за 10 років
 • Документи, що підтверджують власність на нерухомість

Додатково: свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження (для дітей), попередній закордонний паспорт (якщо є).

Щодо квитків та броні готелю, кажуть, що потрібні тільки по запиту, але ми мали з собою і їх відсканували в сервісному центрі.

Візовий центр

Рекомендуємо розрахувати правильно час, аби вчасно дістатися до візового центру. Тих, хто запізниться на зустріч більше ніж на 30 хвилин може чекати штраф.

Приходите у зазначений час, і чекаєте на запрошення. Надаєте спеціалістам свій пакет документів, робите фото та здаєте відбитки пальців. На цьому процедура оформлення завершується.

Важливо! Забрати паспорт може інша особа, за наявності довіреності написаної від руки та копії звичайного паспорту.

Мої принципи отримання візи:

 1. Робіть все самостійно;
 2. Доведіть, що не залишитесь там, тобто чому вам треба повернутись – сім’я, нерухомість, робота;
 3. Доведіть, що маєте достатньо фінансових ресурсів для подорожі і математика має бути в порядку. Якщо ви заробляєте 10 000 грн, то поїздка за 2 000 у.о буде дивною – рух та залишок коштів, гарантійний лист з роботи, довідка про зарплату.
 4. Складні візи, типу Британської, не мають бути першими у вашому першому паспорті. Краще мати візову історію і багато подорожей 🙂

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Читачі Подорожуй можуть придбати онлайн страховку Зелена карта та звичайну туристичну страховку з кешбеком 5%, який повернуть у вигляді поповнення на телефон. Промо-код: PDZFB