Провести зимові канікули з родиною в горах мріють всі. Проте ціни для такого відпочинку дещо «кусаються». Альтернативою Буковелю і європейським сніговим трасам є гірськолижні курорти Словаччини. Перейдемо до нашого короткого огляду найкращих курортів Словаччини.

Ясна

Один із найвідоміших гірськолижних курортів Словаччини. Рівень обслуговування може сміливо конкурувати з європейським. Зручне розташування курорту дозволяє урізноманітнити свій відпочинок та за допомогою автобусів добратись до підйомників «сусідів» — Тале і Доновали. Більшість схилів облаштовані пушками, що цілодобово забезпечують траси снігом протягом сезону, який триває 5 місяців (від початку грудня до кінця квітня). «Ясна» поділена на дві частини: Південний і Північний Хопок. Перший варіант популярний серед професіоналів та прихильників «вільного катання», а другий — серед початківців. Цей курорт знаний також тим, що тут проводяться багато лижних змагань. Дістатись до курорту найлегше через Ужгород, а потім автобусом в Попрад або Кошице, звідти автобусом чи електричкою в Ясну.

курорт Ясна у Словаччині

Траси: всього налічується 34. Серед них є 13 «синіх» (легких), 15 «червоних» (середньої важкості) та 6 «чорних» для професіоналів.

Розваги: провести час можна не тільки катаючись на лижах, а й веселою компанією в різноманітних басейнах чи саунах. Літом «Ясна» пропонує велоспорт та гірські прогулянки, екскурсії до столиці та печерам загадкових гір, водоспадів тощо.

Ціни: Якщо купувати онлайн і наперед, то у 2019, 1-денний скіпас обійдеться у 27 євро, а 6-денний у 127 євро. Якщо купувати в терміналі самообслуговування, то 39-200 євро відповідно, а в касі – 43-221 євро.

Відстань від аеропорту Попрад складає 70 км.

== Братислава – що подивитись, де поїсти, де зупинитись == 

Штрбське Плесо

Лікувальний курорт літом й екстремальний зимою, розташований на березі однойменного озера серед Високих Татр. Штрбське Плесо — ідеальний варіант для відпочинку з родиною, адже тут створені всі комфортні умови для цього: окремі траси й підйомники для дітей, велика кількість інструкторів, маленький перепад висоти і відсутність «чорних трас». Не варто забувати про особливий мікроклімат, що допоможе оздоровити органи дихання. Особливою популярністю Штрбське Плесо користується не лише серед прихильників бігових лиж, а й біатлону, альпінізму, сноуборду й стрибків з трампліном на трасі Інтерскі.

Курорт Штребське Плесо у Соваччині

Траси: курорт може потішити 2 «синіми» та 4 «червоними», що лежать на горі Предне-Соліско. Схили обладнані сніговими пушками, що забезпечують сніжний сезон аж до квітня.

Розваги: на території Штребського Плеса кожен турист знайде заняття для своєї душі. Можна відвідати тренажерні зали, велику кількість басейнів й саун, сходити в більярд, кегельбан або казино чи смачно поїсти в ресторанах словацької або європейської кухні. Також ввечері освітлюються траси для нічного катання.

Ціни: Одноденні скіпаси коштують від 24 до 34 євро, залежно від віку. 6-денні скіпаси коштують від 97 до 139 євро відповідно. Слід зазначити, що такий скіпас дає доступ до трас Татранської Ломниці, Старого Смоковцю і Штрбского Плеса.

== Читайте також: Путівник по Кошице – що подивитись, як добратись, куди піти ==

Відстань від аеропорту Попрад до Штребського Плеса складає 26 км.

Доновали

Неймовірний зимовий курорт знаходиться посеред Низьких Татр і Велькой Фатри. Доновали поділяються на дві території: Заградиште та Нова Гола. Перший варіант облаштований похилими трасами для новачків, а у другому варіанті присутні круті схили для справжніх професіоналів. Даний курорт відомий також своїми змаганнями у собачих упряжках, що проводяться щороку. Зимовий сезон тут триває з листопада до кінця квітня, дякуючи сніговим гарматам. На території існує одна із найбільших лижних шкіл Європи — Fun Park, де навчають діток з трьох років під наглядом досвідчених інструкторів й батьків. Для цього навчальний комплекс обладнаний дев’ятьма доріжками та спеціальною каруселькою, що є справжнім помічником для освоєння азів.

курорт Доновали у Словаччині

Траси: для початківців тут є 14 безпечних і похилих «синіх» трас, а для професіоналів— 3 круті «червоні» схили.

Розваги: після насиченого дня можна відпочити в одному з спа-центрів, потанцювати на дискотеці в однойменному містечку. Також є можливість смачно повечеряти в ресторанах національної кухні й скуштувати м’ясні делікатеси, приготовлені перед вашими очима. Вдень можна спробувати параглайдинг й відвідати термальний курорт Коритніца.

Ціни: 1-денний скіпас коштує 20-29 євро в залежності від віку, 6-денний – 104-149 євро на пік сезону 2019, тобто до 10 березня. Потім на пару євро дешевше 🙂

Відстань від аеропорту Попрад до Доновали становить 115 км, а до міста Банська Бистриця— 26 км.

== Рекомендую: Термальний парк Бешенева у Словаччині ==

Вратна

Гірськолижний курорт розташований посеред одного з найгарніших місць Словаччини— Вратна Долина й природного заповідника Мала Фатра. Навколо Вратни є чотири туристичні шляхи: Тесняви з чарівним каньйоном, Стара Долина зі Збойницьким коридором, Нова Долина й Старий двір, куди щотижня водять екскурсії. Для схилів курорту характерні великі перепади висоти, проте покататись тут зможуть всі, адже існують траси різної складності. Вратна користується особливою популярністю серед словацької еліти і саме тому тут чудовий сервіс. Проте, зимовий сезон тут коротший на місяць, ніж в інших.

курорт Вратна у Словаччині

Траси: свої сили можуть спробувати початківці на 8 «синіх» трасах, ті хто впевнено катається зможуть відвідати 5 «червоних» трас, а професіонали та екстремали зможуть полоскотати нерви на 1 «чорній» трасі.

Розваги: провести вільний час можна у новому сноупарку з хаф-пайпом, рейоами та кікерами. Подивитись на собачі перегони в упряжках чи змагання з катання на санях чи гумових човнах, спробувати сноутюбінг, фрірайд та параглайдінг.

Ціни: 1-денний скіпас коштує від 19 до 29 євро, 6-денний скіпас коштує в межах 104-135 євро, залежно від віку.

Відстань від аеропорту Попрад до курорта Вратна становить 150 км.

Читачі Подорожуй можуть придбати онлайн страховку Зелена карта та звичайну туристичну страховку з кешбеком 5%, який повернуть у вигляді поповнення на телефон. Промо-код: PDZFB

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Більше знижок для читачів Подорожуй тут – http://club.podorozhuy.com.ua/discont