Гірськолижний курорт Інсбрук – одне з найвідоміших і популярних місць відпочинку в Австрії. Сюди приїжджають для того, щоб побачити мальовничі Альпи, помилуватися Старим містом, а також активно провести зимові канікули. Тут проживає близько 130 000 чоловік, а щорічно приїжджає до мільйона туристів. Площа курорту складає 104,91 км².


Перша згадка про місто Інсбрук датується серединою XIII століття, а в 1420 році Інсбрук вже став столицею Передньої Австрії. Але світанок міста асоціюється з ім’ям Максиміліана I, під час правління якого Інсбрук став одним з найважливіших центрів європейської політики та культури.

Сьогодні Інсбрук – столиця Тіроля і зимових видів спорту. Місто двічі приймав у себе Зимові Олімпійські ігри (1964 і 1976), Зимову універсіаду (1968) і зимові юнацькі Олімпійські ігри (2012).

Що подивитись в Інсбуруку

Вулиця Марії Терезії (Maria-Theresien-Strasse)

Вулиця Марії Терезії названа на честь першої імператриці Австрії. У наші дні ця вулиця є унікальним поєднанням архітектурних стилів різних епох – тут ви знайдете і готику, і ренесанс, і навіть бароко.

У південній частині вулиці розташована Тріумфальна арка. Цей монумент був побудований за бажанням Марії Терезії в кінці XVIII століття. Але присвячений він був не військовим перемогам, а одночасно світлій радості і гіркому смутку імператриці. У 1765 році вона відсвяткувала довгоочікуване весілля свого сина Леопольда II, і назавжди попрощалася з коханим чоловіком Францем I, який раптово помер. Центр вулиці прикрашає колона Святої Анни, яка була зведена на честь вигнання баварських військ з Тіролю в 1703 році.

Боцнер Плац (Bozner Pl.)

Боцнер Плац – цікава площа міста. В її центрі встановлений величний монумент, покритий благородним зеленуватим нальотом часу – пам’ятник герцогу Рудольфу IV. Цей юний політик за своє недовге життя (помер в 26 років в 1365 році) не тільки значно змінив межі Австрії, але і назавжди закріпив Тіроль в її володінні.

Читачі Подорожуй можуть придбати онлайн страховку Зелена карта та звичайну туристичну страховку з кешбеком 5%, який повернуть у вигляді поповнення на телефон. Промо-код: PDZFB

Базиліка Вільтен (Pastorstraße 694)

На околиці міста стоїть храм-палац, що відзначає місце, де ще до нашої ери знаходився давньоримський храм. Всередині – мармур, різьблені елементи, ліпнина, неймовірний розпис. Головним скарбом є вівтар з позолоченою статуєю – найпрекрасніший витвір, який було створено 700 років тому.

Інсбрук базиліка

Будинок з золотим дахом (Herzog-Friedrich-Straße 15)

Будинок із золотим дахом побудований в XVI столітті. Насправді черепиця зроблена з позолоченої міді, і не по всьому даху будівлі, а лише на балконному навісі. Проте, виглядає це дуже красиво і незвично.

Черепиця збереглася до наших днів. За більш ніж п’ять століть покриття піддавалося тільки незначним реконструкціям. Сьогодні на території резиденції розташовується музей, де виставляються особисті речі імператорів, придворні костюми, меблі та предмети домашнього вжитку.

Альпійський зоопарк (Weiherburggasse 37a)

Це високогірний зоопарк, де живуть 150 видів (понад 3 тисяч особин) представників альпійської фауни, багато з яких знаходяться на межі зникнення. Також тут живуть кози, корови і вівці. Звіринець був заснований зоологом Х. Псеннером в 1960-х рр. з метою збереження видового різноманіття тваринного світу Альп. Під егідою зоопарку діють освітні та дослідницькі програми.

Зимовий відпочинок у Інсбруці

Безумовно, Іннсбрук найбільш відомий своїми гірськолижними курортами. Ми розповімо про найцікавіші з них, що заслуговують найбільшої уваги.

Інсбрук гори

Olympiaworld Skipass – це мультифункціональний гірськолижний комплекс, який був відкритий за рік до першої зимової Олімпіади в Інсбруку – в 1963. Він об’єднує 8 зон катання. Це місце приваблює туристів і любителів активного зимового відпочинку не тільки якістю і кількістю трас (всього їх 285), але і безліччю розваг. Наприклад, можна покататися олімпійською трасою на бобі або побувати на змаганнях, які тут часто проводяться. Загальна довжина гірськолижних маршрутів – 270 км, серед яких: 85 км – сині; 155 км – червоні; 30 км – чорні. Скі пас на 3 дні для дорослих коштує 140 євро, для дітей – 126 євро.

Innsbruck-Nordkette – це гірськолижний курорт на горі Нордкетте. У порівнянні з іншими курортами, взимку тут не так багатолюдно, так як загальна протяжність трас дорівнює 14 км. З них: 1 км – сині траси; 8 км – червоні; 5 км – чорні.

Де поїсти

Breakfast Club (Maria-Theresien-Straße 49)

Тут подають традиційну їжу Тіролю, просту і ситну. Основний фактор, завдяки якому вдалося завоювати аудиторію- прийнятні ціни. Величезний вибір омлетів як для тих, хто надає перевагу м’ясу і шинці, так і для вегетаріанців. Коронна страва Hell’s Omelette (омлет з пекла): сир з молока альпійських корівок, цибулю-шалот і перець чилі. До нього пропонується цілий кошик хліба. Кава подається виключно італійська.

Sacher Innsbruck (Rennweg 1)

Кафе «Захер» в Інсбруку входить до складу приватної групи підприємств «Захер» (до групи входять також готелі і кав’ярні у Відні, Зальцбурзі, Граці) і поєднує традиційну австрійську кав’ярню, винотеку, гастрономічний ресторан. В асортименті кафе, звичайно ж, присутній відомий оригінальний торт «Захер».

Cafe Central (Gilmstraße 5)

Один з культових закладів Інсбрука, яке прийнято відвідувати, як одну з визначних пам’яток. Мережеве кафе (аналогічні є в Відні і Лозанні) прославилося класичним інтер’єром, еталонною кавою по-віденськи, штруделем зі збитими вершками і якісним обслуговуванням. Так, до традиційного сніданку вам запропонують свіжу пресу з друкарським запахом. Крім різноманітної випічки та десертів, в кафе є і традиційна їжа – салати, м’ясо, омлети і супи.

Де зупинитися

STAGE 12 (12 Maria-Theresien-Straße)

Готель розташувався неподалік від центру міста, поруч знаходяться підйомники для прихильників лижного спорту. Номери оснащені усім необхідним для комфортного відпочинку. З вікон відкривається гарний вид на місто. До послуг гостей на території готелю фітнес центр, тераса та бар. Ціна номеру за двох на добу починається від 120 євро. Сніданок коштує 20 євро.

Інсбрук готель

Hostel Marmota (Tummelplatzweg 2)

Готель знаходиться на затишній вуличці подалі від метушливого центру. Номери виконанні у мінімалістичному стилі, мають окрему ванну кімнату. На території готелю є прокат велосипедів, бар та зручна тераса. Вартість номеру на двох стартує від 75 євро за добу включно зі сніданком.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на переше бронювання апартаментів

B&B Hotel Heimgartl (Hoher Weg 12)

Готель розташований на березі річки Інн, за 5 хвилин пішки від канатної дороги Нордкеттенбан. На вас чекають затишні та зручні номери з усім необхідним для відпочинку. На території є бар, тераса та парковка. Ціна номеру на двох складає приблизно 85 євро. Сніданок коштує 12 євро.

==Читайте також: Грац – що подивитись, де поїсти, де зупинитись==