Термальні води Закарпаття – це відомі курорти, котрі щорічно відвідують тисячі туристів із різних куточків України та країн-сусідів. Тут кожен може знайти для себе місце оздоровлення та профілактики можливих захворювань.


На сьогоднішній день є чимало гарячих вод на Закарпатті, які відрізняються за своїми властивостями. Який саме підійде вам можна дізнатись, порівнявши всі ці курорти між собою.

9 найпопулярніших оздоровчих комплексів термальних вод Закарпаття

1. Оздоровчий комплекс «Жайворонок», Берегово (вул. Шевченка, 112)

«Жайворонок» – це те саме місце, де можна відпочивати у будь-яку пору року та незалежно від погоди. Вони позиціонують себе, як єдиний та унікальний критий термальний басейн.

Термальні води у Берегово відрізняються від інших високим вмістом хлоридів, гідрокарбонатів та сульфатів. Сюди приїжджають на лікування люди з захворюваннями опорно-рухової системи (артрити, остеохондрози і тд.), серцево-судинної системи (гіпертонічна хвороба перших ступенів, атеросклероз, гіпотонія) та нервової системи (радикуліт, неврози, безсоння). Також в «Жайворонку» можна просто чудово відпочити та зміцнити свій імунітет.

Ціна:
• Абонимент на цілий день: дорослі – 400 грн, діти – 170 грн.
• Дві години 30 хвилин: дорослі – 220 грн, діти зростом до 120 см – безкоштовно, діти зростом від 120 см до 150 см – 110 грн.
• Діють знижки для учасників АТО, пенсіонерів та постояльцям комплексу.

2. Оздоровчий комплекс «Косино»

с. Косонь, Урочище, 1

Косино – це, мабуть, один із найпопулярніших курортів з термальними водами на Закарпатті. Розташований цей комплекс серед двохсотрічного дубового гаю, тому не тільки термальні басейни, але природа навколо допоможе вашому оздоровленню.

Чим це джерело краще за інші? Косино має оптимальний мінеральний склад та температуру, котрі чудово підходять для людського організму. Термальні води Косино наповнені такими мікроелементами як: селен, залізо, кальцій, калій, цинк, хлор, хром та багато інших. Це місце буде корисним для людей, котрі скаржаться на проблеми із опорно-руховою, серцево-судинною, периферичною нервовою системами та хвороби печінки, периферичних судин.

термальні води Косино

Ціна:
• Абонемент на цілий день: дорослі – 900 грн, діти зростом до 150 см – безкоштовно.
• 3 години: дорослі – 450 грн, діти зростом до 150 см – безкоштовно.
• Інваліди І групи та учасники АТО (3 години) – 300 грн.

3. Спортивна база відпочинку «Закарпаття»

Берегово, вул. Корятовича, 1

Ця база відпочинку була вперше відкрита ще у далекому Радянському союзі, тим не менш, вона й досі користується популярністю, адже ціни тут значно нижче, ніж в інших місцях. При цьому варто пам’ятати, що і обслуговування гірше, ніж, наприклад, в «Жайворонку» в тому ж Берегово.

Термальна вода тут завжди однієї температури і, навіть, взимку не опускається нижче +30 градусів, тому приїжджати сюди можна в будь-яку пору року. Крім того, вода відноситься до хлоридно-натрієвої мінеральної. Тут лікуються та профілактуються шкірні захворювання, хвороби серцево-судинної та нервової систем.

Ціна:
• 1 година: дорослі – 140 грн, діти до 13 років – 70 грн.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на переше бронювання апартаментів

4. Санаторно-оздоровчий комплекс «Termal Star»

с. Нижнє Солотвино, 226

Перше, що варто відмітити, – це розташування. Термал Стар знаходиться всього в дванадцяти кілометрах від Ужгорода, тому дорога не є проблемою.
Саме цей комплекс може похизуватись великою кількістю місць для відпочинку та лікування. Тут є і діагностична лабораторія, бальнеологічні кабінети, басейни з атракціонами, лазні та, навіть, власний бювет з мінеральною водою.

В Термал Стар є дві свердловини, вода з яких відрізняється за своїми характеристиками. Так одна – високомінералізована, насичена вуклекислотою та висококремнієва. Вона є водою для зовнішнього використання. Інша – слабкомінералізована, гідрокарбонатна та кальцієво-натрієва. Ця вода може бути використана як зовнішньо, так і внутрішньо.

Ціна:
• Відвідування критого термального басейну: дорослі – 200 грн, діти від 7 до 14 років – 150 грн + вхід на територію санаторію – 70 грн, діти до 7 років – безкоштовно.
• Путівки (проживання, лікування та харчування): від 1050 грн до 2770 грн за одну людину / один день; залежно від категорії номеру та кількості днів перебування.

==Читайте також: Ціни на чани Закарпаття та термальні басейни Угорщини і Словаччини==

5. Санаторний комплекс «Деренівська купіль»

с. Нижнє Солотвино, 150

«Деренівська купіль» – це не просто оздоровчий санаторій, це місце з неймовірною історією, котра налічує вже майже чотириста років. Сюди приїжджали заможні люди зі всіх ближніх регіонів, адже за легендою ця цілюща вода могла повернути не тільки здоров’я, але й молодість.

Сьогодні ж «Деренівська купіль» – це сучасний заклад, де можна по-справжньому відпочити та зміцнити свій імунітет.

Ця місцевість славиться трьома різними водами, які всі об’єднуються наявним високим вмістом кремнію. «Закарпатьська 1» – вода для внутрішнього використання. Вона завдяки своєму складу проводить детоксикацію організму та сповільнює його старіння. «Закарпатську 2» корисно використовувати жінкам у вигляді ванн. Її використовують для лікування та профілактики ряду гінекологічних захворювань. Вода «Деренівська купіль» вважається цілющою та фізіологічно повноцінною, тому її можна вживати щодня.

Деренівська купіль

Ціна (без проживання, включений тільки SPA-комплекс):
• Будній день (12:00-20:00): дорослі – 550 грн, діти зростом від 120 до 150 см – 250 грн, діти зростом нижче 120 см – безкоштовно.
• Будній день (16:00-20:00): дорослі – 400 грн, діти зростом від 120 до 150 см – 200 грн, діти зростом нижче 120 см – безкоштовно.
• Вихідний день (12:00-20:00): дорослі – 600 грн, діти зростом від 120 до 150 см – 300 грн, діти зростом нижче 120 см – безкоштовно.
• У період свят та офіційних вихідних ціна збільшується, тому її варто уточнювати.

6. Туристичний комплекс «Теплі води»

Велятино, вул. Санаторна, 2

Якщо ви хочете тихий та спокійний відпочинок біля термальних вод на Закарпатті, тоді «Теплі води» – це саме для вас. Це затишне місце, яке знаходиться відокремлено від інфраструктури та автомагістралей. Також це чудове місце, аби відправити сюди на відпочинок батьків або ж бабусь та дідусів, котрі не звикли до шуму.
У цьому туристичному комплексі є дійсно унікальні гарячі води Закарпаття. Вони наповнені достатньою кількістю брому та йоду, тому є дуже корисними для попередження більшості серйозних захворювань, а також просто зміцнення здоров’я.

Ціна:
• Економ (1 година): дорослі – 150 грн, діти зростом до 140 см – 75 грн.
• Стандарт (2 години, одноразовий вхід): дорослі – 200 грн, діти зростом до 140 см – 100 грн.
• Стандарт+ (двохразовий вхід по 2 години за 1 день): дорослі – 350 грн, діти зростом до 140 см – 175 грн.
• Безліміт на день: дорослі – 400 грн, діти зростом до 140 см – 200 грн.
• Для дітей-інвалідів до 18 років, пенсіонерів, учасників АТО та ветеранів ВВ діють акційні пропозиції.

7. Багатопрофільний санаторій «Теплиця»

м. Виноградів, вул. Копанська, 265-А

«Теплиця» – це, перш за все, не відпочинок, як в деяких інших комплексах. Спочатку це місце, де лікують та оздоровлюють людей. Саме тому вся їх робота в більшості спрямована на лікувальну діяльність.

Цей санаторій також маж три види різної води: «Кушницька», «Олегівська» та «Теплиця». «Кушницька» – це столова вода, котра насичена гідрокарбонатами та бором. Вона корисна для людей, які страждають на хвороби нирок та шлунково-кишкового тракту. «Олегівська» має у своєму складі велику кількістю кремнію, що необхідно при порушеннях опорно-рухової системи. Термальна вода «Теплиця» – це чудове доповнення до курсу лікування, адже в цьому закладі ви зможете очистити організм і ззовні, і всередині.

Ціна (проживання, процедури оплачуються окремо):
• Ціна номеру за день складає від 900 грн до 2265 грн. Все залежить від дати заїзду та категорії номеру, тому варто уточнювати.

Читачі Подорожуй можуть придбати онлайн страховку Зелена карта та звичайну туристичну страховку з кешбеком 5%, який повернуть у вигляді поповнення на телефон. Промо-код: PDZFB

8. Готельний комплекс «Золота гора»

с. Барвінок, Урочище

«Золота гора» налічує 5 основних термальних басейнів на своїй території. Схожі на ці гарячі води є тільки в трьох країнах: Франція, Німеччина та Чехія.

За хімічним складом термальні води наділені натрієм, кремнієм та гідрокарбонатами, тому відносяться до натрієво-гідрокарбонатних кремнієвих вод середньої мінералізації. Вони корисні при хворобах шлунково-кишкового тракту, нирок, подагрі, ожирінні та, навіть, цукровому діабеті.

Золота гора

Ціна:
• Дві години: дорослі – 250 грн, діти зростом до 150 см – 125 грн, діти зростом до 110 см – безкоштовно.
• Наступні 60 хвилин: дорослі – 100 грн, діти зростом до 150 см – 50 грн, діти зростом до 110 см – безкоштовно.
• Безліміт: дорослі – 500 грн, діти зростом до 150 см – 250 грн, діти зростом до 110 см – безкоштовно.
• Також є тариф «Сімейний», в якому двоє дорослих та одна або двоє дітей. Ціна безліміту – 1100/1200 грн.

9. Лікувально-оздоровчий комплекс «Eco-Termal»

с. Косинь, Урочище 2

Якщо на території минулого закладу були термальні води, аналоги яких є не на такій великій відстані від нас, то в цьому випадку все по-іншому. Ні одні гарячі води Закарпаття чи інших близьких регіонів не зрівняються з цими. Схожі можна знайти тільки на Камчатці, в Ісландії та Новій Зеландії.

Крім цього, «Eco-Termal» – це сучасний комплекс, котрий вразить вас своєю красою та екологічністю. Це саме те місце, де можна відпочити не тільки тілом, а й душею.

Ціна:
• Безліміт на цілий день: дорослі – 250 грн, діти зростом до 120 см – безкоштовно, діти зростом від 120 см до 150 см – 100 грн.

Варто пам’ятати, що перед кожною поїздкою, особливо, якщо у вас є проблеми зі здоров’ям, потрібно пройти консультацію у лікаря. Не займайтесь самолікуванням! Відпочивайте та оздоровлюйтесь правильно, адже термальні води Закарпаття справді мають цілющу силу!