Подорож в іншу країну на власному авто — завжди викликає хвилювання. Нова місцевість, незнайомі дороги та вказівники, відмінності у правилах тощо. Проте якщо ви власник авто, який потурбувався про всі деталі та підготувався — то поїздка має безліч своїх плюсів: можна взяти в дорогу необхідні речі, намети та спальники, посуд для приготування їжі тощо. Ви маєте змогу дістатись до найкрутіших місць за межами міст, побачити більше, влаштувати романтичний відпочинок на природі і, при цьому, чимало зекономити на проживанні та харчуванні. Тож аби така подорож була безпечною та комфортною, водієві потрібна Зелена Карта.

Як оформити та навіщо це потрібно?

Зелена Карта потрібна для страхування вашого авто у разі ДТП в іншій країні. Вона є обов’язковим документом для виїзду з України, без цієї карти вас просто не пропустять на кордоні.

Для оформлення карти вам потрібні водійські права, техпаспорт і закордонний паспорт. А замовити її можна навіть через інтернет: послуги у різних компаніях майже не відрізняються, тож сміливо обирайте варіант, що більше сподобався.

як отримати Зелену карту

Якщо ви купуєте Зелену Карту на час подорожі, то додайте декілька днів про запас. Адже у випадку закінчення терміну дії карти у поїздці, вам доведеться купити національну цивілку в країні, через яку ви повертатиметесь в Україну, а це обійдеться в декілька разів дорожче, ніж купівля карти “із запасом” ще до поїздки.

Читачі Подорожуй можуть придбати онлайн страховку Зелена карта та звичайну туристичну страховку з кешбеком 5%, який повернуть у вигляді поповнення на телефон. Промо-код: PDZFB

Як скористатись Зеленою Картою: дії у випадку ДТП

  1. Перш за все потрібно залишатись на місці ДПТ і не продовжувати рух, не відходити нікуди.
  2. Неодмінно телефонувати у поліцію задля офіційного оформлення випадку. Отримати копію протоколу від поліціянта.
  3. Сфотографувати, у якому стані знаходяться на момент ДТП транспортні засоби.
  4. Якщо ви погано розумієте мову країни, у якій знаходитесь, при оформленні документів обов’язково впишіть “Не розумію мови документу”, “Не визнаю свою провину” тощо. Аби було зрозуміло, що ви не ознайомлені із написаним належним чином. Також у такому випадку варто звернутись за телефоном, вказаним на зворотному боці Зеленої Карти.
  5. Якщо ДТП сталась із вашої провини — потрібно дати другу частину Зеленої Карти (копію) потерпілій стороні, задля отримання компенсації. У жодному разі не віддавайте оригінал карти. Також не можна одразу сплачувати потерпілим гроші за пошкодження з умовою повернення грошей вам від страхової компанії. Єдиний можливий варіант — це передати копію карти.
  6. Обов’язково зверніться до страхової компанії та повідомте деталі ситуації, тримайте з нею зв’язок до повного вирішення ситуації.

 

Зелена карта: як скористатись

Бажаємо мандрівникам на авто, аби їм не знадобилась Зелена Карта під час відпочинку.

==  Рекомендую: Будапешт – що подивитись, як добратись, куди піти ==

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 56$ на перше бронювання апартаментів.