Угорщина – країна водночас і європейська, і екзотична. Відпочинок в Угорщині – це  з одного боку, середньовічні замки, термальні води і непогані вина, а з іншого – етнос, близький тільки закарпатцям, який розмовляє, напевно, найскладнішою на планеті мовою.

Загальна інформація про Угорщину

Угри – наймолодші європейські зайди. Їхні племена оселились на Дунаї у IX – X столітті. За легендою, з прабатьківщини, яка лежала десь за Уралом, їх вивів турул, міфічний птах, подібний до орла. Вважається, що вони прийшли у 896 році. Щоб відзначити це, рівно через тисячу років у Будапешті спорудили будівлю парламенту висотою у 96 метрів.

відпочинок в угорщині

Зараз нащадків тих давніх кочовиків є майже 10 мільйонів, а їхні володіння обіймають територію 93 тис. км². Себе вони іменують не угорцями, а мадярами, а свою країну називають Magyarország. Їхня мова належить до фіно-угорської групи, хоча навіть з фінською спільного має мало, а відмінків у ній нараховують 24 чи 25. У 2004 році Угорщина приєдналася до ЄС, проте в зону єдиної європейської валюти не ввійшла. 1000 угорських форинтів (HUF) дорівнює біля 95 грн.

Цікаві міста Угорщини

Будапешт з його величним парламентом і королівським замком, готичним собором, гострі шпилі якого палають у нічному освітленні, мов гігантські свічки, і всією вражаючою розкішшю столиці – безперечно, найбільш туристичне місто Угорщини.

Мало хто знає, що у період Середньовіччя столицею слугував і Секешфегервар, містечко за 55 км. від Будапешта. Від базиліки, де коронувались угорські монархи, зосталися самі руїни, але у місті збереглася пізніша елегантна забудова у стилях бароко, рококо і класицизму та казковий замок, який художник Єно Борі буквально власними руками звів для коханої дружини.

Секешфехервар

А от місто Печ біля кордону з Хорватією – зовсім не типово європейське, а носить помітний відбиток османського володарювання. Тут є мавзолей, ймовірно, мусульманського святого, а деякі церкви перебудовані з мечетей.

Сама відома у близькому і далекому зарубіжжі забава, це відпочинок в Угорщині на термальних водах. На її теренах споруджували терми ще древні римляни, а нові джерела відкривають і досі. Якщо десь іще не знайшли – певно, треба було глибше копати. Багато термальних купалень знаходиться у Будапешті, зокрема лазні Геллерт і купальні графа Сечені.

Бальнеологічні курорти з термальними водами є у таких містах, як Хайдусобосло, Дебрецен, Хевіз, Сегед та Егер. За межами купалень усі вони милують око своєю архітектурою, а Егер – ще й радує серце смачними винами. Одне з популярних егерських вин – «Бича кров». І не забувайте про термали Будапешту.

Токай

Центром знаного виноробного регіону є Токай. Секрети виготовлення незрівнянного білого десертного вина тут бережуть з XVII століття. Шансів повернутися тверезим немає!

Назву міста Сегед більшість чула у словосполученні «сегединський гуляш». Ця поживна страва не може обійтися без сегедської паприки і салямі, яким у колоритному містечку на угорсько-сербсько-румунському прикордонні навіть присвячений окремий музей.

Цікаві пам’ятки та об’єкти Угорщини

Всіх пам’яток Угорщини не перелічити. Самих лише замків по цілій країні збереглося понад три тисячі. Одне з визначних місць Будапешта – Будайський замок (Budai vár), історична резиденція угорських королів, найдревніші частини якої відносять до XIV ст. Замок не раз зазнавав руйнувань і перебудов, але досі гордовито височіє над пагорбом Буда. В наш час у ньому діють Музей історії Будапешта, Національна галерея та бібліотека.

З подвір’я замку одразу помітно криту різнокольоровою черепицею церкву святого Матьяша, а обіч неї сторожать берег Дунаю вежі Рибальського бастіону. Стрункі башти не надто нагадують неприступну твердиню, і не дивно – бастіон вибудували на початку XX століття, піклуючись найперше про естетичну привабливість. Кажуть, у Середні віки цю ділянку міських укріплень захищали члени гільдії рибалок.

Рибацький бастіон

З тих пір спливло багато води. Осередок влади перемістився з замку до парламенту. У Будапешті парламент – не просто місце, де засідають «слуги народу». Це архітектурний шедевр (без лапок), перлина і візитівка столиці. Він підноситься над лівим берегом Дунаю, на стороні Пешта, монументальний і витончений, обплетений мереживом колон і арок, націлюючись угору стрімкими шпилями. Урочистий неоготичний силует угорського парламенту так і напрошується на порівняння з англійським колегою. У парламенті нині зберігається корона Угорщини. Туристів пускають сюди на екскурсії, які проводять у тому числі російською мовою. Щоб пройти всередину, необхідно сплатити 6400 форинтів. Придбати квитки можна тут: www.jegymester.hu/parlament

Любителям історії, буде цікаво відвідати Будинок Терору та скульптурний парк Мементо. Перший присвячений жертвам нацистського та радянського режимів, а другий зібрав статую з усьої комуністичної Угорщини.

Парк Мементо ідея відпочинок в угорщині

На північ від Будапешту є ще одна велика королівська резиденція – Вишеградська фортеця. Переказують, що в ній дванадцять років провів в ув’язненні прототип графа Дракули, князь Влад Цепеш, якого звинуватили у змові з метою захопити престол. Мармуровим палацом у Вишеграді захоплювалися сучасники, та він був повністю зруйнований під час турецької навали і поки реконструйований лише частково. З Вішеграду відкривається неймовірний вигляд на Дунай та навкишні землі.

Також, рекомендую відвідати село, що перетворилося на етнографічний музей – Голоке (Holloko). Тут проживає біля 450 осіб, які мають половецьке коріння і зберігають давні угорські традиції.

Природні пам’ятки Угорщини

Велич замків не може замінити водний відпочинок в Угорщині. За сотню кілометрів від столиці розміщене найбільше у Східній Європі озеро Балатон. Його шанобливо кличуть «угорським морем», а за версією жартівників це найоб’ємніша в світі ванна (площею 594 км² і всього 3.5 м. завглибшки). Балатон – улюблений пляжний курорт, куди приїздять на відпочинок цілими сім’ями. На потязі чи автобусі сюди можна доїхати з Будапешта за 2 – 2.5 години. Більшість пляжів є платними, за вхід беруть у середньому 500 – 1000 форинтів з дорослого і 300 – 500 форинтів з дитини.

 

Якщо Балатон – угорське море, то озеро Хевіз неподалік західного берега «моря» – наймасштабніша у країні термальна купальня. Озеро живиться від термального джерела, яке залягає на глибині 38,5 м. Хевіз – передусім здравниця, де лікують недуги опорно-рухового апарату. Аби цілющі мікроелементи краще проникали в організм, у воді гойдаються вертикально на плавучих кругах. Задля терапевтичного ефекту в Хевізі потрібно купатися щонайменше 10 – 20 днів і брати абонемент. Проте тому, хто заїхав лише на день подивитися озеро, достатньо 3-годинного пропуску за 2000 форинтів.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 56$ на перше бронювання апартаментів.

Що привезти з Угорщини

П’янке й солодке токайське вино, що найкраще придбати в Токайських підвалах
Трав’яний бальзам-лікер Zwack Unicum, який найцікавіше привезти з музею Zwack.
Паприку – національну спецію, основними регіонами виробництва якої є Сегед та Бойа.
Найдорожчий сорт салямі Pick з міста Сегед. Елітну порцеляну Herend.

Чого б ви не шукали: вишуканої архітектури, мирних сільських ландшафтів чи цілющих вод – все це та навіть більше знайдеться в Угорщині, приправлене на додачу ситними наїдками і тонкими винами.

Де знаходиться Угорщина

Угорщина займає Середньодунайську низовину, що майже у центрі Європейського континенту. З півночі на південь її перетинає повноводний Дунай, на берегах якого стоїть столиця держави, Будапешт. На північному сході Угорщина ділить кордон з Україною, на півночі – зі Словаччиною, на сході – з Румунією, на заході – з Австрією, на півдні – з Словенією, Хорватією і Сербією.

Як добратись в Угорщину

Авіасполучення відсутнє до закінчення військових дій.

До Угорщини можна дістатись залізницею. Щодня курсує безпересадковий вагон Київ – Будапешт. У ньому доведеться провести в дорозі майже добу, а квиток обійдеться у 1904 грн. Поїзд Львів – Будапешт дещо дешевший – 1358,5 грн. До ціни окремо додається комісійний збір (біля 30 грн.) Докладніше – на сайті «Укрзалізниці».

вокзал Келеті

З прикордонного міста Чоп шість разів на день вирушає потяг до угорської Захоні. Білет коштує близько 95 грн., а шлях займає 20 хв. Оскільки час переводиться на годину назад, вдасться неймовірне: прибути раніше, ніж виїхати. Довідку можна отримати за телефоном (0312)71-14-29.

Прямі автобуси до Будапешта з Києва чи Львова коштують 1500 і 1350 грн. відповідно.
Найближче ж до України знаходиться угорське місто Ніредьгаза. Сюди ходять регулярні автобуси з Закарпаття.

Плануйте свій відпочинок в Угорщині з Подорожуй.