Місто Щецин розташоване на північному заході Польщі, де річка Одра впадає в Балтійське море. З давніх часів в цьому місці перетиналися найбільші Європейські торгові шляхи, що проходили з заходу на схід і з півночі, через Балтійське море, на південь Європи. Щецин є також столицею нової провінції, Західної провінції Померанії. Це результат недавніх реформ, проведених державною адміністрацією.


Щецин – місто з тисячолітньою традицією і бурхливою історією, а також історична столиця Західної Померанії. Найпоказовішим періодом стало правління герцогів династії Гріффін. У той час місто було одним з найпотужніших портів і торгових центрів Балтійського моря. У 17 ст. після закінчення терміну правління династії герцогів Померанії, стратегічне розташування Щецина стало причиною численних збройних нападів з боку сусідніх держав – Данії, Швеції і Німеччини.

В кінці 19 ст. Шецин пережив період динамічного економічного зростання. Портова, морська економіка і вантажоперевезення розвивалися стрімкими темпами. Після закінчення Другої Світової Війни зруйнований Щецин взялися реконструювати жителі з усіх територій Польщі, які прибули сюди у великій кількості. Хоча колишній вигляд міста змінився, його унікальний характер з чарівною історичною архітектурою і красою яскравої рослинності залишився незмінним.

Що подивитись у Щецині

Щецинський собор (plac Świętych Piotra i Pawła 4)

Шедевром готики є Щецинський собор, створений на кордоні XIV і XV століть. Найбільшою прикрасою готичного костелу Святого Петра і Павла є склепінчаста стеля 1703 року, має довжину 27 метрів і висоту 3 метри. У рамці із золотого листя аканта вміщена картина, що складається з трьох сюжетів: Кінець світу, Страшний суд і Рай. Зовнішні стіни церкви містять унікальні декоративні елементи. Збереглася ніша з отвором для пожертвувань середини XV століття. Ніша прикрашена барельєфами із зображеннями покровителів церкви: святих Петра і Павла. Декоративні елементи Голови Щецина – це зображення голів середньовічних жителів Щецина різної статі і віку.

Щецин собор

Червона ратуша (Rathausstraße 15)

Червона Ратуша – будівля, побудована в 1875-1879-х роках в неоготичному стилі (згідно з проектом архітектора Конрада Крупа) для муніципальних служб. Вона характеризується прямокутною формою. Фасад ратуші прикрашений гербами, балконами і вежами. В його нішах можна побачити різьблені фігури, що символізують «промисловість», «науку», «сільське господарство» і «воду». Скульптури досягають у висоту 120 сантиметрів. Їх автором є Еміль Штайнер. Інтер’єр ратуші примітний сходами з балясинами ажурної форми і гербом Щецина 1660-го року. Сьогодні в ній розташовуються: Польська палата Ради зовнішньої морської торгівлі, морське конструкторське бюро, інститут метеорології та водного господарства.

==Читайте також: Варшава – що подивитися, де поїсти і де зупинитись==

Кінотеатр Піонер (aleja Wojska Polskiego 2)

Найстаріший у світі кінотеатр – Піонер 1909. Офіційно шецінський піонер кінематографії почав свою діяльність 26 вересня 1909 року показом короткометражних фільмів, але засновник кіно Отто Блауерт показував тут фільми вже в 1907 році. Кінотеатр має два зали: Основний і Старий, в якому відео відтворюється зі старого проектора і його дивляться сидячи за столиком, насолоджуючись чашкою ароматного чаю або келихом вина. У 2005 році Піонер 1909 був внесений до Книги Рекордів Гіннеса.

Щецинський замок (Korsarzy 34)

Щецин замок

Шецинський замок до 1637-го року виконував роль резиденції герцогів Померанії. Він розкинувся на березі річки Одри. Будівництво будівлі стартувало в 1346-му році за розпорядженням герцога Барніма III. У 1648-му році замок став резиденцією губернатора Швеції, після того, як було укладено Вестфальське угоду. Під час Другої світової війни будівля сильно постраждала. У 1958-му році почалися роботи по її відновленню. Сьогодні Щецинський замок має вигляд, повністю відповідний задумам майстрів XVI століття. В даний час тут функціонують культурні центри та виставкові зали, працює ЗАГС, кінотеатр і ресторани. У стінах замку організовують концерти, художні виставки. Тут проходять літературні вечори, наукові конференції, тематичні зустрічі.

Де поїсти у Щецині

Columbus (Wały Chrobrego 1)

Ресторан Columbus розташований на гарній набережній міста Щецин на річці Одер. Він був побудований виключно з дерева, щоб продовжити морську атмосферу міста. Фактично, його прикраси складають одну з найбільших морських колекцій в Щецині. У готелі Columbus є два поверхи, а також великий сад, звідки ви можете помилуватися Одером і Національним музеєм Щецина. Різноманітне меню включає в себе великий вибір морепродуктів, стейк з тунця з томатним соусом і суп з пельменями, фаршированими м’ясом оленя.

Щецин ресторан

Stockholm Kitchen&Bar (Bulwar Piastowski 1)

В самому серці Щецина, біля річки розташований затишний ресторанчик – Stockholm Kitchen & Bar. Суп з білими грибами, карпаччо з лососем, ароматна кава з ячменю, огірковий коктейль – лише мала частина того, чим дійсно порадують вас місцеві кухарі. І, незважаючи на те, що це одне з найулюбленіших місць туристів, тут завжди можна знайти вільний столик.

Де зупинитися у місті Щецин

Royal Point Bed & Bath (Jagiellońska 1/7)

Апартаменти розташовані за 350 метрів від центру міста. На вас чекають просторий та зручний номер з окремою ванною кімнатою. На території є банкомат, обмін валют, магазини. Вартість апартаментів на двох починається від 70 євро за добу.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на переше бронювання апартаментів

Tulip Apartments (ul. Unisławy 12/63)

Апартаменти розташувалися за 1 км від центру Щецина. У просторих номерах з балконом є все необхідне для комфортного відпочинку. З вікон відкривається гарний вид на місто. Вартість апартаментів на 2 людини складає приблизно 35 євро.

Щецин готель

Apartamenty Południowa (23 Południowa 5 piętro)

Сучасні та просторі апартаменти розташувалися на тихій вулиці польського міста. На вас чекають добре облаштовані номери з окремою ванною кімнатою. Можна скористатися послугою доставки їжі та напоїв у номер. Ціна житла на двох починається від 40 євро за добу.