Хочете вивчити історію видобутку кам’яної солі та зміну технологій на межі літ і часу, тоді спішіть відвідати Королівські соляні шахти “Величка”. Це видатна пам’ятка спадщини Юнеско з 1978 року. Соляна копальня знаходиться на глибині від 57 до 198 метрів. Вона виникла не випадково. Це природне родовище, що утворилося на місці, де колись було справжнісіньке море. Сіль в копальні добували в період з 13 по 20 століття. Попри те, що копальня діяла, вона відчинила свої двері для безмежної кількості зацікавлених туристів ще у 15 столітті.

Загальна інформація про Велічку

Впродовж року температура не перевищує +14-+16 градусів. Тут легке і корисне повітря, тому можете насолодитися на повні груди. Міцності шахті додають колоди, просочені сіллю від гниття.

Серед її коридорів і галерей розмістилися різноманітні скульптури, але їх чіпати заборонено. У катакомбах, вирубаних у стіні розміщені різноманітні експозиції, які ілюструють історію видобування солі.

величка копальні

Підземний храм

На території копальні Величка розмістилася чинна й досі каплиця Святої Кінги. Це найбільший підземний храм, довжина якого 54 метри, висота – 12 метрів, а ширина – 16. Люстри та світильники у ній теж виконані із солі. Щоранку о 7 год. 30 хв. у ній розпочинається богослужіння. Історія її зародження розпочалася у 1896 році. Існує така легенда, що якби не Кінга (дочка угорського короля), яка змусила копати на тому місці яму, не було б соляної копальні. З того часу поляки можуть пишатися своєю сіллю. Тут багато соляних скульптур та експонатів, у вигляді знарядь праці, які відтворюють історію видобутку солі. То ж мандруйте сюди без вагань – подивитися є що.

Екскурсії в шахті

Якщо хочете насолодитися цікавинками про копальню, без екскурсовода не обійтися. Екскурсії проводять польською, французькою, італійською, російською та іншими мовами. Вартість екскурсії складає від 89 злотих польською мовою і 119 злотих на інших мовах. Відео та фотографування дещо дорожче.

величка польща

Екскурсія триває до трьох годин. Туристи мають змогу подорожувати трьома рівнями шахт: це завислі коридори. Усього їх 9, глибиною до 327 метрів. До речі, туристам під силу за цей час обійти тільки 1% території шахти.

Як дістатись до соляної шахти

Дістатися до соляних шахт Величка можна різними способами:

  • електричкою із Кракова до станції Величка;
  • автобусом із Кракова, який відправляється від станції Краківська галерея до станції Соляна Копальня;
  • власним найманим авто, трасою Е-10. Соляна копальня Величка знаходиться на відстані 10 кілометрів від Кракова. Найшвидший маршрут зі Львова – 321 кілометр. Його можна подолати приблизно за 3,5 години автомобілем, але не забувайте про перетин кордону. Доїхати з Ужгорода до копальні Величка можна автомобілем приблизно за 5-6 годин.

польща копальні величка

==Читайте також: Дешеві авіаквитки для закарпатців==

Де поїсти?

Якщо закортить попоїсти, зовсім поряд можете і зупинитися, і посмакувати відмінною кухнею у готелі Hotel Grand Sal. Вас зустріне привітний персонал і найкращий сервіс.

величка де поїсти

Не дорогим та комфортним для вас може стати заклад Karczma Halit (Jana Mikołaja Daniłowicza 9, 32-020 Wieliczka, Польща). Тут розкішний вибір страв за відносно помірну ціну.

Якщо маєте трохи часу, відвідайте Restauracja Kopalnia Smaku (Edwarda Dembowskiego 7, 32-020 Wieliczka, Польща). Смачна їжа та чудовий сервіс змусить вас відчути себе наче вдома.

Адреса копальні Величка

Знаходяться шахти за адресою: Daniłowicza 10, 32-020 Wieliczka, що у Польщі.

Де б ви не були, подорож до знаменитої копальні Величка назавжди залишиться у вашій пам’яті приємними відчуттями гармонії зі світом. Подорожуйте зі смаком!

==Рекомендую прочитати: Аеропорт Жешув – все, що треба знати==

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів.