Познань знаходиться на заході Польщі, в декількох годинах їзди на поїзді від Варшави. Населення Познані становить близько 550,000 чоловік, що в чотири рази менше, ніж у польській столиці. Розташований на річці Варта.
Чим же приваблива Познань? В першу чергу, старим містом (як кажуть поляки, старувка). Справа в тому, що, на відміну від варшавської, познанська старувка не була зруйнована під час Другої Світової війни і зберегла свою автентичність. У Познані все по-іншому, в тому числі завдяки набагато меншій кількості людей. У туманний недільний ранок, за повної відсутності людей на ринковій площі, можна легко відчути себе де-небудь в середині XVII століття.
Познань: що подивитись?
Фонтан на Площі Свободи (plac Wolności 18)
Фонтан на Площі Свободи – дуже незвичайна сучасна скульптура. Він був побудований в 2012 році і символізує боротьбу польського народу проти радянського ладу в епоху з 1945 по 1989 роки. У сучасній історії Польщі цей час небезпідставно називають радянською окупацією Польщі.
Центральна площа Познані (Stary Rynek61-772 Poznań)
Центральна площа Познані (Стара ринкова площа) – справжня міська перлина. Старовинна забудова XIX століття практично не постраждала під час двох світових воєн. Постраждалі в Другу світову війну будинки відновлювалися в 50-х роках XX століття.
Імператорський замок (Święty Marcin 80/82)
Імператорський замок був побудований в 1910 році для німецького імператора Вільгельма II. Після закінчення Першої світової війни замок став власністю незалежної демократичної Польщі. Він служив резиденцією для польського президента, частина приміщень використовувалися університетом Познані. Під час Другої світової війни замок сильно постраждав. У радянські роки його відновлювали, пізніше він став центром культури і історичним пам’ятником. Сьогодні Тронний зал Імператорського замку використовується як кінозал, а в інших приміщеннях розташовуються художні галереї, ляльковий театр, кафе і ресторан. У літню пору в парку проводяться концерти. Сам парк дуже витончений. Вхід вільний і безкоштовний.
Музей Познанського повстання 1956 року і пам’ятник польським криптографії – Реевскому, Зигальській і Ружицькому (Święty Marcin)
У червні 1956 року в Познані пройшла низка страйків робітників, які перейшли в масове антикомуністичне повстання. Близько ста тисяч людей страйкували проти радянського ладу, проти умов праці та діючої економічної моделі, проти керівництва країни. Протестуючі штурмом взяли в’язницю і звільнили політичних в’язнів. Повстання було придушене армією, міліцією та органами державної безпеки. Серед протестувальників загинули понад 50 осіб, поранено близько 500, заарештовано – більше, ніж 300. Цим подіям присвячено музей Познанського повстання.
Поблизу знаходиться пам’ятник вченим-криптографії – Реевскому, Зигальському і Ружицькому. Маріан Реевскій, Генріх Зигальській і Єжи Ружицький змогли розібрати шифр німецької шифрувальної машини «Енігма» ще в 1932 році. Незадовго до початку Другої світової війни вони змогли евакуюватися до Франції (пізніше – до Великобританії) і продовжити роботу, яка багато в чому виявилася вирішальною в боротьбі з гітлерівським Третім Рейхом.
Архікафедральна католицька базиліка святих Петра і Павла (Ostrów Tumski 17)
Архікафедральна католицька базиліка святих Петра і Павла знаходиться на острові Тумський. Вона була побудована в X столітті, кілька разів перебудовувалася після численних воєн і руйнувань. Останній раз базиліка перебудовувалася в 50-ті роки, відновлювалася після Другої світової війни.
==Читайте також: Гданськ: що подивитись, куди піти, де зупинитись==
Де поїсти в Познані
У любителів солодощів Познань насамперед асоціюється з апетитними круасанами Св. Варфоломія. Хоча ця солодка випічка іноді з’являється і на полицях Варшави. А ось оригінальні круасани готують тільки в Познані. Круасани випікають з французького тіста і наповнюють білим насінням маку.
Wiejskie Jadło (Stary Rynek 77)
Не менш цікавий і привабливий ресторан Wiejskie Jadlo, який крім бездоганного меню відрізняється оригінальним оформленням залу. Декор виконаний в кращих традиціях народного стилю, що робить відпочинок ще більш приємним. Затишне місце з гарною подачею страв.
Ptasie Radio (ul. Tadeusza Kosciuszki 74)
На приготуванні страв міжнародної кухні спеціалізується саме цей ресторан. Він прекрасно підійде для організації урочистого банкету і романтичної вечері. Вечорами для гостей часто грає жива музика, в Ptasie Radio завжди панує атмосфера урочистості і романтики.
Da Luigi (Ul. Wozna 1)
У цьому ресторані, окрім популярних страв польської кухні гостям пропонують і широкий вибір італійських страв. Якщо вірити відгукам постійних клієнтів, саме тут подають кращу в місті піцу і готують її в особливій печі. Відрізняється ресторан Da Luigi і привабливими цінами.
Де зупинитися в місті
Apartamenty Galeria (Chelmońskiego 8)
Апартаменти знаходяться за 2,6 км від центру міста, поруч знаходиться Пальмова оранжерея. Це затишне просторе житло має ванну кімнату, міні-кухню, гостинний куток та спальню. Є вся необхідна побутова техніка. Ціна номеру на двох починається від 85 євро за добу.
Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на переше бронювання апартаментів;
4 Pokoje (Głogowska 27)
Гостьовий дім 4 Pokoje шукайте за 300 метрів від залізничного вокзалу. Просторі кімнати, в наявності уся необхідна техніка, поруч є магазини. Тут є все, що необхідно для відпочинку після прогулянок Познаню. Ціна житла на двох коливається від 40 євро за добу.
WILla Medica (al. Niepodległości 35)
Готель розташувався всього за 1 км від центру міста. Затишні та комфортні кімнати мають усе необхідне для гостей. Для відпочинку у холі є зручна лаундж зона. На території є сауна. Ціна номеру на двох стартує від 40 євро за добу включно зі сніданком.