Приблизно в годині їзди від Мукачево і в 20 км від Берегово розташоване закарпатське село Косонь. Правда, цю назву знають лише місцеві мешканці. А от для туристів ця місцина більше відома як Косино. Саме тут знаходиться один із найбільш популярних закарпатських курортів — Термальні води Косино. Гарячі басейни, чани, сауни та інші водні розваги щороку притягують сюди тисячі туристів з усіх куточків України.

Історія курорту Косино

Перші згадки про село Косонь датуються 1333 р., але уже через 100 років деякі джерела пишуть про нього, як про містечко. Протягом багатьох століть свого існування цей населений пункт нічим не відрізнявся від інших селищ Закарпатської область. Люди тут займались переважно веденням домашнього господарства та різноманітними ремеслами. Про те, що існують унікальні мінеральні води, які можуть приносити не тільки користь, але й непоганий дохід, у Косоні дізнались тільки в кінці 20 ст. В 80-х рр. Радянські вчені шукали в цих краях нафту і натрапили на термальні джерела. Це й стало початком для організації у Косоні відпочинково-рекреаційної зони, сьогодні відомої як Термальні води Косино.

==Рекомендуємо також переглянути: Термальні води Закарпаття та Відпочинок в Закарпатті з басейном==

Чим особлива термальна вода в Косино?

Косино розташоване в зоні залягання мінеральних вод, яка тягнеться через половину Європи. Вона охоплює велику частину Закарпатської області, зокрема, більшість населених пунктів Берегівського і Виноградівського районів. Вода у басейни Косино надходить з трьох джерел. Кожне з них відрізняється від інших своєю температурою і складом води. У більшості випадків в число активних інгредієнтів входить: залізо, кальцій, цинк, хром, вандій, магній.

Термальна вода з косинських джерел рекомендована при багатьох захворюваннях:
• патології опорно-рухового апарату (артрити, артрози, остеохондроз та ін.);
• холецистит;
• неврологічні хвороби;
• травми і переломи (відновлювальний період);
• атеросклероз;
• варикоз;
• гіпертонічна хвороба 1-2 стадії.

Рекомендовано відвідувати басейни тільки під час ремісії. При гострій фазі хвороби дія високої температури може бути небажаною. Для настання потрібного терапевтичного ефекту достатньо знаходитись у термальному басейні по пів години тричі на день.

== Це Віктор Стинич, автор Подорожуй. Цей сайт функціонує завдяки моєму проекту Катран katran.uz.ua, в якому щомісячно надсилаю пакунки із крафтовими закарпатськими продуктами. Запрошую спробувати смаки Закарпаття ==

Термальні води Косино : що потрібно знати відвідувачу?

Комплекс “Термальні води Косино” займає площу в 8 га. Тут є все для того, щоб відпочинок був достатньо насиченим. Та перш за все відвідувачів цікавлять басейни з термальною водою. Вона подається сюди прямо з джерела без фільтрації, для того, щоб зберегти всі свої цілющі функції. Єдине, що зазнає змін — це температура. Її охолоджують до 41 градуса (31 градус для дитячого басейну) для того, щоб купання було комфортним.

На території комплексу досить багато басейнів, тому вам буде з чого вибрати: Басейни-Близнюки, Смарагдовий Басейн, Дитячий Басейн, Плавальний басейн, Басейн Інь-Янь (контрастне купання в холодній та гарячій воді) та ін. Особливу увагу і захват викликає “Золотий кран здоров’я Косино”. Це величезний басейн з невеличкими фонтанами-джакузі та 16-метровим фонтаном-ілюзією у центрі.

Косино золотий кран

Гордість “Термальних вод Косино” — це комплекс “Королівські сауни”. Якщо ви любите попаритись, вам обов’язково потрібно завітати в одну із місцевих саун: Евкаліптову, Трав’яну, Угорську, Римську або в хамам. Охолодитись відвідувачі можуть у місцевій Крижаній печері.

Читачі Подорожуй можуть придбати онлайн страховку Зелена карта та звичайну туристичну страховку з кешбеком 5%, який повернуть у вигляді поповнення на телефон. Промо-код: PDZFB

В літній період, коли температура повітря достатньо висока, на території комплексу працює аквапарк. Тут досить багато цікавих та драйвових гірок: Камікадзе, Метелик, Чорна діра та ін. Косинський Аквапарк викликає захват як у малечі, так і у дорослих, тому тут завжди весело та багатолюдно. Влітку також можна активно провести час у тренажерній зоні чи у мотузковому парку.

Проводячи час в “Термальних водах “Косино”, ви можете підкріпитись в фуд-зоні чи барі, яких тут доволі багато. Також на території діє розкішний ресторан “Iváncsó Birtok Étterem” та атмосферний “Rock Bar”. Передбачено чимало розваг для дітей: ігрова кімната з аніматорами, дитячий майданчик, міні-зоопарк

Косино аквапарк

Ціни на відвідування “Термальних вод “Косино” і графік роботи комплексу

Діти, чий зріст не перевищує 150 см, можуть відвідувати термальні басейни у Косино безкоштовно. А от дорослим доведеться заплатити 450 грн за три години перебування. Інваліди та ветерани АТО мають змогу скористатись знижкою і заплатити за вхід лише 300 грн. Окрім того, існують абонементи на 20 або 40 годин, які коштують відповідно, 2500 та 5000 грн. Вони вигідні тим, що з одним абонементом потрапити в басейн можуть одразу 4 людини.

Варто пам’ятати, що перебування у саунах Косино оплачується додатково. Ціна у даному випадку становить 250 грн. Окрім того, за додаткову плату всі бажаючі можуть взяти халат, орендувати шафу чи сейф.

Термальні води Косино у Закарпатті працюють кожного дня з 9 ранку до 8 години вечора.

Де зупинитись?

Для тих, хто їде в санаторій “Косино” з термальним басейном не на один день, важливо знати, де можна зупинитись. Найближчий варіант — це готель, розташований на території самого комплексу. Але слід зауважити, що ціни тут досить високі. Вартість найдешевшого номера у не високий сезон — 5400 грн. Набагато доступніше житло можна знайти у самому селі. Тут до вашої уваги велика кількість приватних садиб, вілл, готелів на будь-який смак і гаманець. До вашої уваги кілька актуальних пропозицій:

Гостьовий будинок “Косино” (с. Косонь, вул. Кошути, 115). У цьому готелі вам запропонують комфортний чотиримісний номер, що особливо зручно для сімей з дітьми. Вартість однієї ночі становить 800 грн.

Садиба “У Михайла” (с. Косонь, вул. Петефі, 39). Це приватний готель з комфортним домашнім інтер’єром. У будинку є три спальні, спільна ванна кімната та кухня. Важливий пункт — дозволяється проживання з домашніми тваринами. Щоб зняти тут кімнату вам доведеться заплатити мінімум 2500 за дві ночі.

Де поїсти?

Якщо ви вирішили відвідати Закарпаття і “Термальні води “Косино”, вам варто знати, де можна добре поїсти. Пропонуємо ознайомитись із невеликим списком закладів харчування, які знаходяться в самому Косоні або у селах у безпосередній близькості до курорту.

Дім вина “Боргаз” (с. Косонь, Урочище, 1). Цей заклад підійде для тих туристів, які хочуть не просто втамувати голод, але й насолодитись добірним вином. У “Богразі” зібрана чудова винотека Закарпаття, яку зможуть оцінити всі любителі цього хмільного напою.

Кафе “Герміна” (с. Косонь, вул. Бочкай, 1). Якщо ви полюбляєте домашню угорську кухню, то вам неодмінно треба побувати в “Герміні”. Окрім того, обов’язково спробуйте місцеву випічку, яка здобула багато компліментів від відвідувачів.

Ресторан “Золота пава” (с. Берегово, площа Ф. Ракоці, 1). Тут ви зможете не тільки насолодитись стравами європейської кухні, але й помилуватись неймовірним інтер’єром, прикрашеним фресками і картинами.

Що подивитись у селі Косонь?

Комплекс “Термальні води “Косино” розташований неподалік села на території колишнього дубового гаю. Туристам, які приїжджають сюди, можна порекомендувати відвідати і Косонь. Цікавих об’єктів тут не так багато, але всі вони варті вашої уваги.
Серед архітектурних пам’яток Косина варто відзначити реформаторську церкву, яка є найстарішою будівлею села. Сьогодні вона відновлена і належить католицькій громаді. Храм занесений у список Пам’яток архітектури місцевого значення. У реформаторській церкві туристів особливо приваблює старий винний погріб, який залишився тут ще з тих часів, коли в селі активно займались виноробством.

Визначною пам’яткою Косина також вважається палац Етвешів, який у 18 ст. збудувала родина Рац. Від інших споруд подібного призначення він відрізняється незвичною архітектурною формою. Такі нетрадиційні обриси палац здобув під час реконструкції, що відбулась у 20 рр. 20 ст.