Мандруючи Європою, не забудьте відвідати знане у цілому світі Закопане (польською – Zakopane). Це не просто маленьке містечко з населення 28000 мешканців – це популярний гірськолижний курорт посеред Татрів та головна відправна точка для численних туристичних маршрутів.

Місто Закопане розташоване в самій долині Татрів. Таке зручне положення сприятливе для відпочинку як взимку, так і влітку. Мільйони туристів відвідують Закопане щороку у будь-яку пору, щоб насолодитися чудовими пейзажами гір, скель та озер. А сам гірськолижний курорт Губалувка розташувався на околиці Закопаного – на схилах гори Губаловського хребта.

== Це Віктор Стинич, автор Подорожуй. Цей сайт функціонує завдяки моєму проекту Катран katran.uz.ua, в якому щомісячно надсилаю пакунки із крафтовими закарпатськими продуктами. Запрошую спробувати смаки Закарпаття ==

закопане польща курорт

Історична довідка

Кошчелінська долина до XV століття була місцем, де добували срібло, мідь та залізну руду. Тому довкола неї швидко з’явилася відповідна інфраструктура та місця для відпочинку майстрів, працівників і подорожуючих. Окрім того, тут завжди було, де посмакувати місцевих страв.

Справжню цінність Татр відкрив світові польський лікар з Варшави, професор Тітус Халубінський, коли перебував у цих місцях у період боротьби з холерою (1878 рік). Пізніше тут він оселився і проживав до кінця життя. Місцеві мешканці і досі згадують цього вченого як людину, яка доклала багато зусиль для того, щоб це місце отримало широку популярність по світу. Саме завдяки лікарю звичайнісіньке польське село Закопане стало знаменитим курортом, де відпочивала польська еліта.

А ще Закопане славиться тим, що сюди прибувають набратися натхнення митці. Що, як не природа, може сповнити людину творчості. Зокрема, знаний польський художник Станіслав Віткевич на фоні захопливої природи створив свій особливий стиль.

закопане польща

Що подивитися в Закопане?

Неодмінно завітайте на центральну вулицю міста Крупувку. Колись її називали дорогою грішників. Вздовж неї розмістилися торгові кіоски, сувенірні крамнички та багато іншого та цікавого. Тут частують місцевими стравами з гуцульськими мотивами.

закопане польща курорт

До речі, саме у Закопаному щороку відбувається міжнародний фестиваль фольклору, до якого приїжджають горяни з цілого світу, щоб продемонструвати старовинні обряди та багато іншого.

Гора Буторви, висотою 1120 метрів, також є символом Закопаного. На неї можна піднятися спеціальним підйомником канатною дорогою. Звідси видніються південні Татри та Підгалля. Ця гора є визначальною для клімату Закопаного.

Довкола Закопаного є Татранський національний парк, особливістю якого є те, що відвідувачі мають суворо визначені маршрути для прогулянок. Це для того, щоб жодна рослина чи жива істота не постраждала від рук туристів.

закопане у польщі курорт

== Читайте також: Досліджуємо Польщу: соляна копальня Величка ==

Як добратися до Закопане?

Найлегше добратися до містечка через аеропорт у Кракові, який знаходиться за 100 кілометрів від Закопаного. Звідси можна обрати зручний маршрут громадського транспорту до самісінького Закопаного.

Ще один спосіб дістатися Закопаного залізницею. Зокрема, від залізничної станції Краків-Плашув, подорож поїздом триватиме приблизно 3-4 години.

Залізницею також є прямі сполучення до Закопаного від міст Краків, Варшава, Катовіце, Познань, а також з Ольштином, Гдинею, Єленою-Гурою і Лодзем.

закопане у польщі як добратися

Ефективними можуть бути сполучення автобусом від Кракова автотранспортними компаніями Транс — Фрей і Швагрополь. Автобуси курсують з 6:00 ранку до 20:00 вечора щогодини. Якщо ви плануєте поїздку заздалегідь, можете забронювати собі квитки.

Для подорожуючих власним транспортом потрібно пам’ятати, що траса №95 може бути перевантажена і, незважаючи на те, що вона є найкоротшою до Закопаного, часу на поїздку можете витратити значно більше.

==Рекомендую прочитати: Аеропорт Жешув – все, що треба знати==