Якщо ви бажаєте поближче познайомитися з природою Хорватії, то вам обов’язково варто завітати в національний парк Плітвіцькі озера. Це неймовірне місце, де вражає буквально кожен сантиметр навколо. Дивовижна природна пам’ятка, що збережена у первозданному вигляді. Не оминіть її своєю увагою під час відвідин Хорватії.

Загальні відомості про Плітвіцькі озера

Його площа становить 29685 гектарів. Він є найбільшим з 8 природних і національних парків Хорватії і найстарішим. Свій статус він отримав в 1949 році. Розташований парк в улоговині між високих гір Дінарського нагір’я в долині річки Корану.

Головною визначною пам’яткою парку є каскад з 16 великих і малих озер, з’єднаних одне з одним більш ніж 140 протоками, порогами і водоспадами. Найбільше з верхніх озер – Прошчанське озеро, воно живиться водами двох невеликих річок Црна і Біела. Нижче, після ланцюга невеликих озер, розташоване найбільше в парку озеро Козьяк. Його довжина близько 3 км. В кінці ланцюга озер знаходиться так званий Великий водоспад, він скидає воду в річки Корану і Плітвіці з висоти 72 метрів.

Весь комплекс національного парку Плітвіцькі озера являє собою унікальне природне явище. Вода в озерах дивовижного смарагдово-блакитного кольору. Цей колір їй надає великий вміст в воді карбонату кальцію і наявність специфічних водоростей і бактерій. Крім озер, в комплекс національного парку входять і навколишні гори, вкриті реліктовими буково-ялиновими лісами.

Плітвіцькі озера що це

Природа Плітвіцьких озер

В цьому місці багатий рослинний і тваринний світ. Тут росте понад 1200 видів рослин. Крім того, тут мешкають 160 видів птахів і 21 вид кажанів. З великих ссавців – дикий кіт, козулі, видри, вовки і найбільший представник лісового царства – бурий ведмідь. За унікальність, красу і незайманість цього природного феномену Плітвіцькі озера в 1979 році внесені ЮНЕСКО до списку Світової спадщини.

Як оберігаєтеся національний парк Плітвіцькі озера

Працівники національного парку вважають своєю головною задачею зберегти це унікальне природне явище в недоторканності, звести до мінімуму вплив людини на середовище. На території парку заборонені будь-які види діяльності, полювання, рибальство, самостійний туризм, збір рослин, вигул собак, навіть купання в озерах.

З 1958 року парк відкритий для відвідувачів. Щоб попередити вплив людини на природу парку, по ньому прокладені пішохідні стежки, а над водою, в наймальовничіших місцях – дерев’яні місточки. Пересуватися по парку можна тільки по ним. Уздовж озер проходить дорога, по якій відвідувачів возять паровозики на електричній тязі. З цією ж метою по найбільшому озеру Козьяк плавають кораблики, теж на електриці, щоб запобігти навіть мінімальному забрудненню води озер.

Втручання в життя лісу також мінімальне. Гілки і дерева, що впали, не піднімаються і не прибираються, щоб не втручатися в процес самовідновлення лісу. Дерева і гілки, що потрапили у воду, теж не чіпають, тому що вони беруть участь в процесі життєдіяльності озер – скам’янінні, утворенні нових бар’єрів і нових водоспадів.

==Читайте також: Хорватія: 12 фактів про країну==

Активний відпочинок на Плітвіцьких озерах

Крім прогулянок по парку, на Плітвіцьких озерах є і інші можливості проведення дозвілля. Взимку відкрита гірськолижна база. Там можна взяти напрокат черевики, лижі або сноуборд, санки і провести час на сніжних схилах. Їх довжина невелика, всього 300-400 м, але з огляду на виняткову красу місцевості, подібний відпочинок обіцяє багато задоволень.

Є кілька маршрутів для любителів гірських сходжень. Один з них веде на гору Медведжак висотою 886 метрів. Стежка проходить через незайманий ліс, в якому ростуть бук, ялина, клен та явір. Околиці гори є одним з небагатьох в Європі місцем постійного проживання бурого ведмедя. З вершини відкривається незабутня панорама на комплекс озер і водоспадів.

Для шанувальників велосипедів в парку і навколо нього прокладені кілька велосипедних маршрутів. Вони проходять по лісах і полях, по гірських схилах, асфальтованими і шосейними дорогами. Поїздки на велосипедах дозволяють краще познайомитися з околицями і досягти куточків парку, що недоступні пішим туристам. Маршрути проходять через крайні точки парку St4 і St1. Під час подорожі на велосипеді слід дотримуватися правил відвідування національного парку і їздити тільки за зазначеними маршрутами.

Адреса: Josipa Jovića 19, Plitvicka Jezera

Де знаходяться плітвіцькі озера

Графік роботи

Парк відкритий для відвідувачів щодня, включаючи вихідні та святкові дні:

  • Взимку – з 9:00 до 16:00.

  • Навесні і восени – з 8:00 до 18:00.

  • Влітку – з 7:00 до 20:00.

Ціни

Вартість квитка залежить від сезону (ціни актуальні для 2024 року):

  • для дорослого у високий сезон – 40 євро, навесні і восени – 23 євро, взимку – 10 євро.

  • для дітей до 18 років: високий сезон – 15 євро, весна та осінь – 6 євро, зима – 4 євро.

  • для дітей до 7 років – безкоштовно.

У будь-який квиток вже включено переміщення по парку на кораблях і автобусах. Послуги парковки сплачуються окремо і обійдуться приблизно в 1 євро за годину.

Плітвіцькі озера ціни

Де зупинитися

Для відвідувачів парку, що бажають провести в національному парку не один день, є 4 готелі. Три з них шукайте безпосередньо прямо на території парку, біля входів. Це готелі Jezero, Plitvice і Bellevue. У 10 кілометрах на північ від парку розташований готель Grabovac. Всі готелі працюють цілий рік, мають комфортабельні номери з кондиціонерами, спортзалами і басейнами.

У безпосередній близькості є ще два кемпінги Korana (6 км) і Borje (15 км). Кемпінги відкриті з квітня по жовтень. Крім того, у всіх навколишніх селах пропонуються кімнати та апартаменти на будь-який смак.