Хорватія, потягнувшись вздовж Адріатичного моря, може похизуватись безліччю островів. Кожен з них гарніший за сусідній і при пошуку інформації розбігаються очі — хочеться встигнути побувати всюди. На жаль, відпустка у більшості з нас обмежена в часі, а значить треба все ж обрати й скласти собі маршрут. Зробив невеличку добірку про найкращі острови Хорватії, щоб кожен сам міг вирішити, який з цих райських куточків відвідати.

Загальна інформація про острови Хорватії

Далматинське узбережжя Адріатичного моря має велику кількість островів, відомих за однойменною назвою — Далматинські острови. Від великих населених до маленьких “пазлів” у вигляді скель — всього навколо узбережжя розташувалось 1185 островів, які належать до території Хорватії.

Заселених островів всього 47 чи навіть 46, безлюдних 671, але ця інформація не зовсім точна, адже й на “пустих” островах подекуди є люди, проте все ж територія там “дика”. Окрім того, 389 островів — це скелі та 78 — рифи.

Історія найбільших островів, як і материкової Хорватії, починається ще з часів Давньої Греції. Наприклад, на острові Хвар жили люди ще за дві чи навіть три тисячі років до нашої ери!

== Рекомендую прочитати: Як поїхати у Хорватію влітку 2021 та здійснити транзит Угорщиною?==

острови хорватії відпочинок

Чим же займаються у цих райських куточках? В більшості, сільським господарством: виноградники, вирощування оливок, виробництво сиру та ферми. А ще – риболовлею та, звісно ж, туризмом. Влада Хорватії активно підтримує жителів островів, щоб вони не перебиралися ближче до столиці. Тому дає різні бонуси. Наприклад, жителі островів мають безкоштовний проїзд до материкової частини Хорватії — так їм компенсують незручності з віддаленістю від великих міст.

Кращі острови Хорватії, які варто відвідати:

Крк

Його також називають золотим остовом. Найбільший острів Хорватії, який пов’язаний з материковою частиною країни мостом. Скелясті пагорби, розвинене місто, безлюдні куточки, купа виноградників — тут є всі умови для ідеального відпочинку як самітнику, так і прихильникам веселощів.

Також, Крк вважається одним із найкращих місць для відпочинку з дітьми. Особливо неймовірної чистоти пляж Drazica. А батьки можуть розважитись у крутих закладах, пройтись по модних магазинах та насолодитись келихом місцевого вина.

острови хорватії крк

Раб

А ось цей острів краще підійде молодим туристам. Адже попри “рабську” назву, він має досить вільні правила. Кажуть, що саме тут зародилась культура нудизму! Можливо, це через густе озеленення острову — він має так багато лісів та приватних куточків, що сховатися від чужих очей досить просто.

Втім, цікавинки острова не закінчуються на нудизмі. Найбільше його місто з однойменною назвою — має безліч історичних пам’яток. Середньовічні дзвіниці, форти та замки — на прогулянку містом варто виділити щонайменше пів дня.

Паг

Найдовший з островів Хорватії, що має скелясті схили. Проте є тут і рівнини, на яких вирощують оливки і виноград. Відвідавши його — можна відчути себе нащадком грецьких богів. До речі, тут також багато місць для кемпінгу, так що острів просто обов’язково відвідати тим, хто подорожує з наметами.

острови хорватії паг

Млет

Густі ліси, величезна кількість виноградників, два солоних озера, старовинні споруди, такі як монастир в середині одного з озер. Так багато краси всього на тисячу чоловік населення, що мандрівники не можуть собі дозволити обділити цей острів увагою.

Аж не віриться, що поряд з Дубровніком знаходиться печера самого Одіссея! За легендою — цар греків відпочивав у цій печері зі своєю коханкою. І дивлячись на красу острова не важко повірити у цю історію, адже й сам не проти сховатись там від цивілізації.

Брач

Користується популярністю у туристів через велику кількість старовинних пам’яток, серед яких печера Дракона. Також тут добре розвинені морські види розваг: віндсерфінг, дайвінг, прогулянки на човнах та багато іншого.

Корнати та Црес

Корнати — найкраще місце для пішого туризму та споглядання райської природи. Оточений безліччю рифів і скель. Тому, хто хоче побачити краєвиди як із відретушованих картинок в реальності — раджу їхати саме сюди. А Црес приваблює великою кількістю галькових пляжів і озером Врана — одним з найглибших прісноводних в межах Східної Європи.

острови хорватії корнати

Корчула і Віс

Перший — один із найбільш густонаселених островів Хорватії, з найбільшим містом Корчула. Місто нагадує Дубровнік та вражає своєю архітектурою. Саме тут народився легендарний Марко Поло.

острови хорватії корчула

А Віс досить віддалений острів, який славиться давніми традиціями виноробства. Саме сюди туристи прямують на екскурсії до виноградників та дегустації.

Хвар — вартий окремої уваги

Тут вам і пагорби з краєвидами, і безкрайні виноградники, і бурхливе життя жителів острова, яке нічим не поступається материковим містам. Середньовічні вулички і сучасні заклади, древня історія і молодіжні вечірки — однойменне місто Хвар зібрало у собі все що потрібно для повноцінної відпустки.

острови хорватії хвар

Щоб дістатись до острова — треба проплисти пару годин на човні від міста Спліт. Він настільки привабливий, що користується великою популярністю у світових знаменитостей.

== Читайте також: Хорватія: 12 фактів про країну ==

Можна сміливо зупинятись у Спліті та виділити хоча б два дні на прогулянки по острову Хвар — відпусткою залишитесь більш ніж задоволені.

Які ж острови Хорватії варто відвідати? Залежить від того, скільки збираєтесь витратити на них часу та який вид відпочинку вас цікавить. А також від того, чи мандруєте ви на авто, адже більшість великих островів сполучені з материком мостами. Про те, як спланувати подорож по Хорватії на авто — читайте в окремій статті.