Хорватія — унікальна країна. Її можна порівняти з Італією, Францією чи Грецією, але водночас — вона не схожа на жодну з них. Ця суміш природних пам’яток, середземноморської кухні та старовинних міст робить її одним із найкращих літніх напрямків для українців. А помірні ціни, у порівнянні з тією ж Італією, дозволять зробити свою відпустку довшою і більш комфортною.

Аби переконатись, що Хорватія стане для вас ідеальним місцем для відпочинку, слід дізнатись про неї цих 12 фактів:

1. Українцям не потрібна віза

Для тих, хто оформив собі біометричний закордонний паспорт — діє безвізовий режим. Тож ви спокійно можете перетинати кордон, з таким же стандартним набором документів, як і в будь-яку іншу європейську країну.

2. Офіційна мова — хорватська

Нею і розмовляє переважна більшість хорватів. Вони із повагою ставляться до власної мови, тож будуть раді, якщо під час мандрівки ви вивчите декілька хорватських слів. Навчіться вітатись, дякувати й просити про допомогу цією мовою — вам буде значно простіше налагоджувати контакти з місцевими жителями.

Більшість хорватів добре розмовляють англійською мовою. У них немає специфічного акценту, тож ви зможете легко спілкуватись із місцевими англійською. На узбережжях також багато хто знає італійську мову.

Старше покоління ще трохи пам’ятає російську мову, але до її вживання ставляться не дуже позитивно. Тож використовувати її у спілкуванні з місцевими без гострої потреби не варто.

хорватія транспорт

3. Місцева валюта

Офіційна валюта в Хорватії — це куна. Вона перебуває в обігу з 1994 року. А 100 кун — це близько 430 українських гривень.

В туристичних місцях ви можете розрахуватись і євро, але в цій валюті ціни будуть дещо завищені. Тож раджу одразу по приїзду обміняти гроші на місцеві куни.

4. Безпечна країна

Хорватія — має надзвичайно високий показник безпеки. Тож вам не доведеться турбуватись за власне життя чи за збереження цінних речей. Варто лиш бути обачним у великих скупченнях людей в туристичних місцях. Адже як і в будь-якій країні — там можуть бути кишенькові злодії. В цілому ж, ситуація у містах настільки спокійна, що можна сміливо планувати самостійну подорож і почуватись як вдома.

хорватія місто

5. Їхати краще з пересадкою

Багато кого може відштовхнути від подорожі у Хорватію чимала ціна авіаквитків. Але її можна значно зменшити, зробивши одну пересадку, наприклад, у Німеччині. Ціна квитків стане суттєво нижчою і як бонус — відвідаєте ще одне цікаве європейське місто.

==Рекомендую прочитати також: Як поїхати у Хорватію влітку 2021 та здійснити транзит Угорщиною? ==

6. Про транспорт у Хорватії

В середині країни найзручніше пересуватись, звісно ж, на авто. Якщо ви подорожуєте компанією із декількох людей, то це задоволення обійдеться досить дешево, а натомість ви зможете об’їздити та побачити значно більше цікавих місць.

З громадського транспорту користуються популярністю пороми, які курсують вздовж узбережжя, між островами й навіть на територію Італії. Також добре розвинене автобусне сполучення між містами.

7. Яке вибрати житло?

Приватні будинки, кімнати й квартири — обійдуться значно дешевше, ніж номери в готелях. Ціна залежить лише від сезону. Влітку вона трохи вища, а от восени ціни починають стрімко падати.

Ідеальний час для поїздки — кінець серпня і початок вересня. На узбережжі вас чекатимуть ще теплі пляжі, а подорож до національних парків буде максимально комфортною. При цьому — ціни стануть помірними, як і температура на вулиці.

хорватія історія

8. Гастрономічні враження

Вино та ризотто як в Італії, оливкова олія як в Греції, морепродукти як в Іспанії. Здається, що ця країна увібрала в себе найкращі смаки Європи. Лише ціни на усі ці задоволення — значно нижчі. Так що тим, хто хоче вдосталь насолодитись свіжими морепродуктами — ця країна підходить ідеально.

9. Історія Хорватії

Хорватія, як і Україна, доклала чимало зусиль, аби вибороти власну незалежність. Тому місцеві жителі дуже серйозно ставляться до суверенітету держави і не терплять, коли його ставлять під сумнів. Слід бути обережним, коли тема стосується політики та історії, адже назвати Хорватію — Югославією, це те ж саме, що назвати Україну — Росією.

Незалежність Хорватія здобула лише у 1991 році, а передувала їй відкрита війна із сербами. І кому, як не сучасним українцям, розуміти хорватів та їх ставлення до власної країни.

Проте, така сумна частина історії Хорватії — це не все, що варто про неї знати. Територія цієї країни має великий спадок: Римської імперії, Візантії, Венеціанської республіки, Австро-Угорщини та Італії. Уся ця суміш створила унікальну країну, сучасною красою якої, ми тепер маємо змогу насолоджуватись.

10. Найчистіші пляжі

У Хорватії розташувались більш ніж сотня різноманітних пляжів — піщаних, з галькою, скелястих. З плавним входом у море або ж обривами. Саме в цій країні у вас є всі шанси знайти дикий пляж і усамітнитись для райського відпочинку.

хорватія пляж

Також — ця європейська країна відома популярністю серед нудистів. Подібних пляжів на території Хорватії досить багато. Всі вони відмічені вказівниками FKK і розташовані у віддалених куточках узбережжя.

Який би ви пляж не обрали, вода та пісок будуть там надзвичайно чистими — це ще одна гордість країни, через яку й існує такий великий потік туристів із Європи і не тільки.

11. Країна островів та цікавої історії

Завжди мріяли провести літню відпустку на островах, але боялись захмарних цін? Саме у цій країні ви можете здійснити свою мрію. Адже тут більше тисячі островів — від великих поселень, до маленьких острівців, скель та рифів. Серед них — 47 заселених островів.

хорватія острови

Найбільш населений — острів Крк. Більш звично для нашого слуху вимовляється як Кирк. Він був заселений ще за часів Римської імперії й саме біля нього відбулася битва між флотами Юлія Цезаря і Помпея. Після цього острів переходив під контроль Венеції, Австрії, ненадовго навіть Франції! Пережив часи окупації Італії та був частиною Королівства Сербів, Хорватів і Словенців, Королівства Югославія. Після Другої Світової війни острів довго перебував у складі Соціалістичної Федеративної Республіки Югославія, аж до розпаду останньої. Тепер це частина незалежної Хорватії.

Уявіть собі — це лише частинка історії одного острову! І подорожуючи країною, ви можете дізнатись величезну кількість історій та легенд.

12. Країна парків

І звісно ж, не можна було не згадати, який природний спадок має Хорватія — її парки, які розташувались по усій країні. Це 8 національних та 11 природних парків, які охоплюють частини островів, ріки та озера, водоспади, гірські хребти та долини.

Найвідоміший національний парк — Плітвіцькі озера, заснований ще у 1949 році. Він розташований на території Динарських Альп, на південь від міста Слунь. Парк насичений неймовірної краси озерами, водоспадами, печерами. Його територія занесена у список світової спадщини ЮНЕСКО.

Відвідавши Хорватію, ви зрозумієте, що вся вона складається із місць, якими варто захоплюватись.

==Читайте також: Відпочинок в Угорщині – що подивитись, що спробувати, скільки коштує ==