Аеропорт Будапешт: все, що треба знати

Аеропорт Будапешт – найближчий до Західної України великий аеропорт. Знаходиться на півдні Будапешту, на відстані 20 км від центру і поряд з об’їздною дорогою М0. З нього літають більше сорока авіакомпаній, що перевозять більше 10 млн. пасажирів у рік. 

Схема аеропорту Будапешт

Аеропорт Будапешт має 3 термінали, з яких використовується лише 2.

Термінал 2А використовується для польотів у межах шенгенської зони.

Термінал 2В використовується для польотів за межі шенгену.

Термінал 1 зачинили в 2012 році, коли авіакомпанія Малев повідомила про банкрутство.

Між терміналами 2А-2В розташована сучасна будівля залу очікувань Sky Court, з кафе та ресторанами, хорошим дюті фрі, і бізнес лаунжем.

SkyCourt аеропорт будапешт

Перед польотом

Чек-ін

Вхід в аеропорт відбувається через зону посадки, яка відкривається залом реєстрації. Серед десяток стойок реєстрації, вибираєте свою, реєструєтесь на рейс і здаєте багаж.

Якщо летите авіакомпанією лоукостом, то реєстрацію необхідно здійснити самостійно в Інтернеті. Реєстрація на рейс бюджетної авіакомпанії в аеропорту, буде коштувати декілька десятків євро.

Раніше для українців діяв особливий режим, навіть при онлайн реєстрації – необхідно було надати паспорт для перевірки візи. Для порівняння, європейці з онлайн реєстрацією і без багажа, можуть зразу йти на контроль безпеки. Я мав ситуацію, коли не знав цього і не надав візу на перевірку. Вже в літаку мене хотіли висадити стюардеса і якиїсь працівник аеропорту, але обійшлося.

Багаж

Багаж здається в тій же зоні реєстрації. Саме головне, слідкувати за ваговими та габаритними обмеженнями, які встановлює авіакомпанія. І якщо у звичайних авіакомпаній за цим не дуже слідкують, то лишня сумка-валіза в лоукості, обійдеться Вам у 50 євро. Wizzair дозволяє брати безкоштовно багаж розміром до 42х32х25 см, а Ryanair 55x40x20 см.

На важкі валізи, рекомендую клеїти наліпку “HEAVY”, хоча це не вберегло 2 мої валізи від відірваних ручок і тріщин корпуса. Вантажники кидають валізи з усім наявним ентузіазмом.

Безпека

Всі пасажири проходять перевірку на наявність небезпечних предметів і речовин. Аеропорт Будапешт має обмеження на пронесення в ручній кладі рідин та аерозолей в об’ємі не більше 100 мл в одній упаковці. В моєму досвіді це найчастіша помилка-порушення і тоді приходиться викидувати свої речі у сміття. Ви можете спокійно складувати рідини, аерозолі і колючо-ріжучі предмети в багаж.

Пріоритетна посадка

Якщо Ви круті й багаті, то можете замовити собі пріоритетну посадку і пройти всі процедури з мінімальною чергою. Я цього ніколи не робив, тому що все рівно летимо в однаковий час в одному літаку.

Парковки біля аеропорту Будапешт

Біля 2го терміналу аеропорта Будапешта ім. Ліста Ференца є 5 зон паркування, які охороняються, обладнані системою відеоспостереження та розпізнавання номерів.

Парковка аеропорт Будапешт

Premium Parking – найближча зона до входу-виходу з терміналів. Використовується для висадки-посадки пасажирів, що займає не більше 5 хвилин. Вартість – перші 5 хв. безкоштовно, півгодини – 176 грн, година – 265 грн, від 10 до 24 години – 2650 грн, кожна наступна доба плюс 1700 грн. Раджу не затримуватись тут 🙂

Terminal Parking – велика парковка в хвилині ходьби від терміналів. На мапі помічена зеленим кольором. Підходить для очікування протягом декількох годин. Вартість – 5 хв. безкоштовно, півгодини – 80 грн, година – 114 грн, 2 год. – 190 грн, доба – 700 грн.

Business Parking – площадка на в’їзді в аеропорт, з якої доставляють автобусом. Підходить для комфортного паркування на декілька днів. Вартість від 800 грн за добу до 5368 грн за місяць.

Holiday Plus Parking – 5 хвилин ходьби до терміналів. На мапі помічена фіолетовим. Підходить для парковки, якщо їдете на декілька днів. Вартість доби – 300 грн, вартість місяця – 2650 грн.

Holiday Parking – 6-10 хв. ходьби до терміналів. На мапі помічена голубим. Підходить для довгого періоду паркування. Вартість від 264 грн до 1950 грн за місяць.

Схема парковки аеропорт Будапешт Феріхедь

Біля зачиненого 1го терміналу знаходиться неохороняєма парковка Park+Ride – Ви можете припаркуватись та доїхати на автобусі до другого терміналу (час в дорозі 10 хв.). Вартість від 45 грн за півдоби до 1050 грн за місяць.

Також є багато парковок навколо аеропорта, які не мають прямого відношення до нього. Їх вартість починається біля 150 грн за добу та сягає 1000 грн за місяць. Дані парковки охороняються.

Як добратися в аеропорт Будапешт та з аеропорту в місто

З 4-ї ранку до 23-х годин між станцією метро М3 Kőbánya-Kispest і терміналом 2, курсує автобус 200Е. Він ходить кожні 10 хвилин.

З 23-ї години до 1-ї автобус 200Е їде до зупинки Hatar ut, де можна пересісти на автобуси 950 і 950А, які їдуть до центру.

З часу ночі і до 4-ї години ранку, можливий переїзд автобусом 900 до зупинки Bajcsi-Zsilinszky ut, а там пересісти на 950/950А.

Квитки можна придбати в кіоску пошти або преси в терміналі або в автоматі самообслуговування на автобусній зупинці в аеропорту. Квиток коштує 350 форинтів. Якщо купувати його у водія, то ціна буде 450 форинтів.

Як добратись в аеропорт Будапешт

Як добратись в аеропорт Будапешт потягом

Потяги прибувають на зупинку Ferihegy, що навпроти зачиненого 1-го терміналу. На цю зупинку, кожні 10 хвилин приходить автобус 200Е, який відвезе Вас до терміналу.

Таксі в аеропорту Будапешт

В аеропорту діє тільки одна служба таксі – Fotaxi. Посадка коштує 450 форинтів (1,5 EUR), а подальший проїзд 280 форинтів/км (0,95 EUR/км). Поїздка в центр обійдеться біля 6500 форинтів (22 EUR).

Коли Ви виходите з будівлі терміналу, то по праву руку побачите будку даної служби-таксі. Ви замовляєте там авто і Вам зразу кажуть вартість майбутньої поїздки.

Дана служба таксі є найдорожчою в Будапешті, тому якщо розмовляєте угорською чи англійською, можете замовити таксі по телефону в іншій службі.

Інше

Важливо, що в терміналі не можна палити і нема облаштованих місць для паління. Єдина можливість, це по дорозі до літака, задовольнити свою потребу на свіжому повітрі.

Мапу польотів можна подивитись тут.

Також, аеропорт Будапешт має свою інтернет сторінку – www.bud.hu

Чи тайте більше коротких заміток в блозі Подорожуй!

Читайте також:

Як вибрати готель для відпочинку: на що звертати увагу

Як спланувати подорож Європою

Подорож на авто: як підготуватись і чому приділити увагу

Аеропорт Будапешт: що потрібно знати