Аеропорт Будапешт – найближчий до Західної України великий аеропорт. Знаходиться на півдні Будапешту, на відстані 20 км від центру і поряд з об’їздною дорогою М0. З нього літають більше сорока авіакомпаній, що перевозять більше 10 млн. пасажирів у рік.
Схема аеропорту Будапешт
Аеропорт Будапешт має 3 термінали, з яких використовується лише 2.
Термінал 2А використовується для польотів у межах шенгенської зони.
Термінал 2В використовується для польотів за межі шенгену.
Термінал 1 зачинили в 2012 році, коли авіакомпанія Малев повідомила про банкрутство.
Між терміналами 2А-2В розташована сучасна будівля залу очікувань Sky Court, з кафе та ресторанами, хорошим дюті фрі, і бізнес лаунжем.
Перед польотом
Чек-ін
Вхід в аеропорт відбувається через зону посадки, яка відкривається залом реєстрації. Серед десяток стойок реєстрації, вибираєте свою, реєструєтесь на рейс і здаєте багаж.
Якщо летите авіакомпанією лоукостом, то реєстрацію необхідно здійснити самостійно в Інтернеті. Реєстрація на рейс бюджетної авіакомпанії в аеропорту, буде коштувати декілька десятків євро.
Раніше для українців діяв особливий режим, навіть при онлайн реєстрації – необхідно було надати паспорт для перевірки візи. Для порівняння, європейці з онлайн реєстрацією і без багажа, можуть зразу йти на контроль безпеки. Я мав ситуацію, коли не знав цього і не надав візу на перевірку. Вже в літаку мене хотіли висадити стюардеса і якиїсь працівник аеропорту, але обійшлося.
Багаж
Багаж здається в тій же зоні реєстрації. Саме головне, слідкувати за ваговими та габаритними обмеженнями, які встановлює авіакомпанія. І якщо у звичайних авіакомпаній за цим не дуже слідкують, то лишня сумка-валіза в лоукості, обійдеться Вам у 50 євро. Wizzair дозволяє брати безкоштовно багаж розміром до 42х32х25 см, а Ryanair 55x40x20 см.
На важкі валізи, рекомендую клеїти наліпку “HEAVY”, хоча це не вберегло 2 мої валізи від відірваних ручок і тріщин корпуса. Вантажники кидають валізи з усім наявним ентузіазмом.
Безпека
Всі пасажири проходять перевірку на наявність небезпечних предметів і речовин. Аеропорт Будапешт має обмеження на пронесення в ручній кладі рідин та аерозолей в об’ємі не більше 100 мл в одній упаковці. В моєму досвіді це найчастіша помилка-порушення і тоді приходиться викидувати свої речі у сміття. Ви можете спокійно складувати рідини, аерозолі і колючо-ріжучі предмети в багаж.
Пріоритетна посадка
Якщо Ви круті й багаті, то можете замовити собі пріоритетну посадку і пройти всі процедури з мінімальною чергою. Я цього ніколи не робив, тому що все рівно летимо в однаковий час в одному літаку.
Парковки біля аеропорту Будапешт
Біля 2го терміналу аеропорта Будапешта ім. Ліста Ференца є 5 зон паркування, які охороняються, обладнані системою відеоспостереження та розпізнавання номерів.
Premium Parking – найближча зона до входу-виходу з терміналів. Використовується для висадки-посадки пасажирів, що займає не більше 5 хвилин. Вартість – перші 5 хв. безкоштовно, півгодини – 176 грн, година – 265 грн, від 10 до 24 години – 2650 грн, кожна наступна доба плюс 1700 грн. Раджу не затримуватись тут 🙂
Terminal Parking – велика парковка в хвилині ходьби від терміналів. На мапі помічена зеленим кольором. Підходить для очікування протягом декількох годин. Вартість – 5 хв. безкоштовно, півгодини – 80 грн, година – 114 грн, 2 год. – 190 грн, доба – 700 грн.
Business Parking – площадка на в’їзді в аеропорт, з якої доставляють автобусом. Підходить для комфортного паркування на декілька днів. Вартість від 800 грн за добу до 5368 грн за місяць.
Holiday Plus Parking – 5 хвилин ходьби до терміналів. На мапі помічена фіолетовим. Підходить для парковки, якщо їдете на декілька днів. Вартість доби – 300 грн, вартість місяця – 2650 грн.
Holiday Parking – 6-10 хв. ходьби до терміналів. На мапі помічена голубим. Підходить для довгого періоду паркування. Вартість від 264 грн до 1950 грн за місяць.
Біля зачиненого 1го терміналу знаходиться неохороняєма парковка Park+Ride – Ви можете припаркуватись та доїхати на автобусі до другого терміналу (час в дорозі 10 хв.). Вартість від 45 грн за півдоби до 1050 грн за місяць.
Також є багато парковок навколо аеропорта, які не мають прямого відношення до нього. Їх вартість починається біля 150 грн за добу та сягає 1000 грн за місяць. Дані парковки охороняються.
Як добратися в аеропорт Будапешт та з аеропорту в місто
З 4-ї ранку до 23-х годин між станцією метро М3 Kőbánya-Kispest і терміналом 2, курсує автобус 200Е. Він ходить кожні 10 хвилин.
З 23-ї години до 1-ї автобус 200Е їде до зупинки Hatar ut, де можна пересісти на автобуси 950 і 950А, які їдуть до центру.
З часу ночі і до 4-ї години ранку, можливий переїзд автобусом 900 до зупинки Bajcsi-Zsilinszky ut, а там пересісти на 950/950А.
Квитки можна придбати в кіоску пошти або преси в терміналі або в автоматі самообслуговування на автобусній зупинці в аеропорту. Квиток коштує 350 форинтів. Якщо купувати його у водія, то ціна буде 450 форинтів.
Як добратись в аеропорт Будапешт потягом
Потяги прибувають на зупинку Ferihegy, що навпроти зачиненого 1-го терміналу. На цю зупинку, кожні 10 хвилин приходить автобус 200Е, який відвезе Вас до терміналу.
Таксі в аеропорту Будапешт
В аеропорту діє тільки одна служба таксі – Fotaxi. Посадка коштує 450 форинтів (1,5 EUR), а подальший проїзд 280 форинтів/км (0,95 EUR/км). Поїздка в центр обійдеться біля 6500 форинтів (22 EUR).
Коли Ви виходите з будівлі терміналу, то по праву руку побачите будку даної служби-таксі. Ви замовляєте там авто і Вам зразу кажуть вартість майбутньої поїздки.
Дана служба таксі є найдорожчою в Будапешті, тому якщо розмовляєте угорською чи англійською, можете замовити таксі по телефону в іншій службі.
Інше
Важливо, що в терміналі не можна палити і нема облаштованих місць для паління. Єдина можливість, це по дорозі до літака, задовольнити свою потребу на свіжому повітрі.
Мапу польотів можна подивитись тут.
Також, аеропорт Будапешт має свою інтернет сторінку – www.bud.hu
Чи тайте більше коротких заміток в блозі Подорожуй!
Читайте також:
Як вибрати готель для відпочинку: на що звертати увагу