Цікаві факти про Китай, які варто знати перед поїздкою

Китай – це зовсім інший світ ніж ми звикли. Поїхати туди і не підготуватися, це гарантовані неочікувані складнощі під час перебування. Читайте! Інформація про Китай, яку варто знати перед поїздкою та цікаві факти про Китай, які допоможуть Вам у подорожі.

Китай – це не дешево.

Я б навіть сказав, це дорого. Часи, коли Китай був дешевою державою, закінчилися років 5-10 тому. Китай сьогодні – це сучасна капіталістична держава, де ціни визначаються ринковим шляхом. Оренда готелю коштує так само, як у Римі. Вечеря обійдеться як у Парижі. Транспорт як у Будапешті. І це не дивно, коли зарплата офіціанта у китайських мегаполісах, доходить до 1000 USD.

цікаві факти про китай

Порада: в фінансових питаннях, розраховуйте на себе і на готівку. Звичні нам Visa і Mastercard, в Китаї майже відсутні. Дуже в багатьох місцях нема pos-терміналів. Китайці користуються внутрішньою платіжною системою та платять через свої соціальні мережі. Використати класичні платіжні картки можна в готелях і банкоматах, і то не завжди.

Мало хто розмовляє англійською

Будьте готові, що Вас не зрозуміють. Навіть в готелях, менеджери, що стоять на ресепшені, часто розмовляють дуже слабою англійською. Помножте це на різницю між китайською та англійською вимовою звуків, і непорозуміння Вам гарантовано.

інформація про китай

Порада: Майте копії всіх адрес на китайській мові, жоден таксист не знає англійської. Також варто користуватись перекладачем Google або місцевим месенджером WeChat, які здатні перекладати китайську. Я набираю текст англійською, та показую китайцям переклад.

Оренда авто – це складно

Досить сказати, що для оренди авто, необхідно мати китайські права і задача переходить в розряд нездійснених.

оренда авто китай

Порада: завжди майте паспорт з собою. Без нього Ви не придбаєте квиток на потяг, не обміняєте гроші і т.д.

Їжте китайську їжу

Багато людей, по приїзду в Китай, харчуються в МакДональдсах і подібних закладах. Це найгірше, що можна зробити в Китаї. Китайська кухня дуже різноманітна у використовуваних продуктах і комбінаціях смаків. Кожен регіон має свою специфіку у смаках і видах страв. Як на мене, то китайська кухня дає фору, всім європейським.

Китайська їжа

 

Порада: харчуйтесь там де китайці – в місцевих не туристичних ресторанах, пробуйте вуличну їжу, тільки так Ви відчуєте справжній Китай.

Сюрпризи в готелі

В готелі, зазвичай, беруть депозит, понад вартість номеру. Його повернуть, якщо при виселенні все буде в порядку.

Депозит в китайському готелі

Порада: просто будьте готові до цього

Відстані і час

Китай – велика за розміром держава. Переліт між Пекіном і Гуангжоу, триває 3 години. Це як з Будапешту полетіти у Мадрид. Розраховуйте на те, що в китайських містах, дуже багато авто, які не турбуються про пішоходів і багато пішоходів, які впевнено заважають водіям. Це сильно сповільнює рух.

поїзди китай

Порада: Користуйтесь метро і залізницею. Це найшвидший спосіб переміщень у Китаї на відносно невеликі відстані. Для пошуку розкладів, користуйте chinatrainguide.com

Підготуйтесь до погоди

В Китаї дуже різний клімат. Якщо Ви плануєте відвідати різні регіони країни, то перевірте, яка там буває погода. Коли в Пекіні можна замерзнути, в Кантоні з Вас вийде третій піт за півгодини.

погода китай

Порада: Не хвилюйтесь і сприймайте все позитивно. Ви все рівно попадете під дощ без парасольки або замерзнете в шортах.

Інтернет працює дуже погано

Сучасний Китай, має особливе відношення до інтернету. Зазвичай, його швидкість дуже низька. І я здогадуюсь, що це штучні обмеження, оскільки місцеві сайти типу alibaba.com, завантажуються миттєво. Що гірше, в Китаї нема доступу до google, facebook, youtube. І дуже погано працює viber. Зате, без проблем, функціонує WhatsApp і китайські месенджери.

інтернет в китаї

Порада: встановіть vpn або тимчасово відмовтесь від інтернету

Розетки відрізняються від наших

Цим все сказано. В Китаї інший стандарт підключення. До речі, в Гонконгу, розетки відрізняються від китайських і європейських разом взятих.

китай сьогодні

Порада: завжди майте з собою універсальний переходник-тройник і Ви будете самою шанованою людиною в аеропорту.

Роумінг дуже дорогий

Вартість хвилини вхідних/вихідних дзвінків у Китаї від українських операторів, складає 80 грн/хв. І ніхто не пропонує спеціальних роумінг-пакетів.

роумінг у китаї

Порада: Придбайте сім-карту місцевого оператора China Mobile або China Unicom і за еквівалент 15 USD, будете завжди на зв”язку і з інтернетом. Тільки врахуйте, що номери Chine Mobile не підтримують 3G зв”язок в телефонах iPhone.

Сподіваюсь, що ці цікаві факти про Китай, будуть Вам  нагоді і трохи добавлять впевненості у самостійній подорожі.

Чи тайте більше коротких заміток в блозі Подорожуй!

Читайте також:

Як вибрати готель для відпочинку: на що звертати увагу

Як спланувати подорож Європою

Подорож на авто: як підготуватись і чому приділити увагу

Аеропорт Будапешт: що потрібно знати