Визначні місця Німеччини: Кельн

Хочете дізнатись, які визначні місця варто побачити? Яка висота Кельнського собору? Звідки походить одеколон? І де варто випити місцевого пива кельш і спробувати відмінної рульки?

Архітектура Кельну

Це одне з найстаріших міст Німеччини, яке бере свій початок з часів Римської імперії. Назва міста означає “колонія”.

В період другої світової, місто сильно бомбили. З основних споруд, залишили тільки Кельнський собор, оскільки пілоти орієнтувалися по його шпилю.

Кельнський собор – основна пам’ятка міста Кельн. Її будували більше ніж 600 років, і здається не закінчили до сьогодні. Висота двох веж складає 157 метрів. Це одна з найбільших церков світу, а був час, коли це була найвища споруда на планеті.

Великий Святий Мартин – католицька церква на березі Рейну, позаду Кельнського собору. Рейнська набережна – дуже гарне місце для прогулянок.

В Кельні вартує відвідати місцевий зоопарк – один з найстаріших у Європі. Тут утримують майже тисячу видів тварин, на яких щороку приходить подивитись біля 2000000 осіб.

Що спробувати?

В Кельні є одне місце, яке відвідують всі – це Дом або Кельнський собор. Але щоразу, коли я відвідую Кельн, я йду не в собор… Я перехожу вулицю біля собору та йду в ресторан Gaffel am Dom.

Це ресторан-пивоварня де подають найсмачнішу рульку гриль. Schweinehaxe або Grillhaxe, дає фору всім рулькам, що приходилось пробувати в Німеччині, Чехії, Угорщині та Закарпатті. Середня вага рульки складає 1,1 кг, подається з печеною картоплею та капустою і коштує на сьогодні 18,5 євро.

Запивати слід місцевим пивом кельш (kölsch), що подають в спеціальних стаканах по 0,2 літра та приносять Вам на стіл, поки ви не зупините офіціанта.

Зал розрахований на декілька сотень осіб, але дуже часто необхідно чекати на вільне місце.

Звідки  походить одеколон?

В центрі міста, навпроти міської ратуші, знаходиться Будинок Фаріна або Музей духів. Більш ніж 300 років тому, тут створили парфюмерну мануфактуру, яка на сьогодні є найстарішою діючою у світі. Вони почали виробляти “кельнську воду”  – Eau de Cologne або одеколон. Відвідайте, подивіться, як робили парфуми 300 років тому.

Як добратись?

Кельн – сучасне промислове місто, і його транспортна інфраструктура відповідає цьому статусу.

Поряд знаходиться колишня столиця ФРН, місто Бонн. Ці два міста обслуговує міжнародний аеропорт Кельн-Бонн. Добратись з аеропорту можна на метро, яке коштує всього 2,5 євро. Детальніше про аеропорт тут.

Недалеко від Кельна, також літають літаки лоукост-авіакомпаній. Варто відмітити Ейндговен в Нідерландах, Дюссельдорф і Дортмунд в Німеччині та Шарлеруа в Бельгії.

Біля самого Кельнського собору, знаходиться Центральний залізничний вокзал Кельну, який з’єднує його з містами всієї Європи. Розклад руху потягів можна подивитись на bahn.de.

Всередині міста, найкраще використовувати метро. З цікавих транспортних атракцій можна відмітити фунікулер, який визнаний найбезпечнішим транспортом у місті.

Подорожуй!