Подорож на авто: як підготуватись і чому приділити увагу

На вихідних, до мене звернувся знайомий, який спитав, що треба, щоб він здійснив подорож на авто у Хорватію. Будь-яка подорож за кордон на авто, проходить однакові етапи. Читайте детальніше, що робити з авто, які документи потрібні для перетину кордону на авто і чого варто уникати в дорозі.

 Підготовка авто до подорожі

подорож на авто

Перше питання – це завжди технічний стан авто. Років двадцять п”ять тому, були ситуації, коли автомобілю не дозволяли перетин кордону, по причині поганого технічного стану. Подібних історій я вже давно не чув, але перед кожною більш-менш серйозною поїздкою, перевіряю технічний стан авто.

Чому? Тому що ремонт машини за кордоном, може коштувати більше ніж вся Ваша подорож  на авто. Наприклад, саме просте обстеження авто в дешевій Угорщині, обійдеться від 50 євро і це вони ще не починали роботу.

Якщо авто зупинилось посеред дороги, то я сумніваюсь, що Вас хтось візьме не буксир до автосервісу. Як мінімум, на автобанах це заборонено. Прийдеться викликати евакуатор. Вартість цієї послуги починається від 150 євро.

На щастя, я тільки один раз був у подібній ситуації, коли наше авто зупинилось за 60 км від Будапешту. Доставка на евакуаторі до Чопу, коштувала 550 євро.

Документи для подорожі

Документи для подорожі

Якщо технічний стан в порядку, варто перевірити документи на авто.

Вам потрібні наступні документи для виїзду за кордон:

– Закордонний паспорт водія

– Техпаспорт автомобіля

– Посвідчення водія – часто перевіряють європейські прикордонники

– Довіреність на автомобіль для виїзду за кордон, якщо Ви здійснюєте перетин кордону на чужому авто. Я бачив багато випадків, коли українські митники не перевіряють довіреність, особливо якщо авто їде за межі України не вперше, але якщо Ваша сім”я буде чекати в машині, поки Ви зробите нову довіреність, я Вам не заздрю.

– Страховка авто для виїзду за кордон або “зелена карта”, по-простому. Зелена карта це сертифікат страхування відповідальності перед третіми особами. На сьогодні коштує біля 630-650 грн, але завжди треба просити знижку. Останні рази, вдавалося придбати зелену карту в Мукачеві по 500-520 грн.

Корисні технічні прилади

Корисні технічні засоби

Для того, щоб не думати про маршрут, візьміть gps навігатор. Стаціонарний або в телефоні, не принципово. Скачайте безкоштовні мапи і користуйте, на здоров”я.

Багато хто полюбляє користувати відеореєстратори. Я особисто його ніколи не мав і не користував. Знаю, що в багатьох країнах Європи його використання заборонено або потребує спеціального дозволу, тому будьте обережні. В будь-якому випадки, при в”їзді на пункт перетину кордону, вимикайте або забирайте реєстратор, інакше прикордонники попросять Вас це зробити.

Необхідна комплектація авто

Необхідна комплектація авто

Авто має мати в наявності, запасне колесо, яке завжди перевіряють при в”їзді в шенгенську зону. Машина має бути укомплектована знаком аварійної зупинки і світловідбиваючим жилетом. Якщо Ви будете ходити по трасі без жилету, то крім евакуатора, можете оплатити ще й штраф.

Дороги Європи

Дороги Європи

Сама цікава частина – це автобани Європи. Я ділю їх на три групи – безкоштовні (Німеччина, Бельгія, Нідерланди), з оплатою за період, коли оплачуєте тиждень/місяць використання (Угорщина, Австрія, Чехія, Словенія), і автобани з оплатою проїханого шляху (Італія, Хорватія, Франція). Ці останні, хай би шлях трафив, як кажуть старожили. Покататись тиждень по Італії, це задоволення на 100-200 євро.

Не забувайте вчасно купувати матрицю на автобани. В Угорщині і Чехії, у мене неодноразово перевіряли наявність оплати.

Дуже рекомендую, слідкувати де і як паркуєтесь. В кожній країні, різні правила. Зазвичай парковки платні вдень, а вночі діють особливі або безкоштовні тарифи. Є ситуації, коли авто не можна залишати більше ніж на 1, 2, 3 години.

Служби паркувальників працюють ідеально. Під час крайньої поїздки по Бельгії, ми припаркувалися біля місцевих багатоповерхівок. Паркомат сховався за вантажівкою, і ми пішли  метрів 300 в бік на зустріч. Поки домовились про візит, поки оплатив парковку на іншому паркоматі, пройшло хвилин 10-15. Повернувся і знайшов на склі штраф на 30 євро.

А рекорд по часу належить паркінгу в Осло. Через 4 хвилини після закінчення парковки, нам виписали 80 євро штрафу.

Штрафи і правила дорожнього руху

Штрафи і ПДД

Порушувати дорого! Особливо, якщо Вас впіймають. Основних помилок дві – перевищення швидкості і невикористання ременів безпеки.

Дотримуйтесь ліміту швидкості. Рекомендую перебільшувати швидкість максимум на 10 км/год, тобто при ліміті 130, можна їхати 130-140 км/год.

Пристібуйтесь! Ремені безпеки – це найдешевша страховка Вашого життя. Я вже розповідав, як за невикористання ременів, задніми пасажирами мікроавтобуса, ми отримали 6 штрафів по 1000 грн (10000 форинтів).

Подорож на авто – дуже приємна річ, якщо з авто все в порядку!

Дізнайтесь також, як спланувати подорож Європою.

Хай щастить!