Я, звісно, трохи перегнув палку, тому що порівнювати Зальцбург і Солотвино, це як порівнювати дещо з пальцем.

Зальцбург – відоме туристичне місто. В ньому або його околицях зручно зупинятись, по дорозі в Північно-Західну Європу, оскільки він знаходиться від нас на відстані 920 км. В Зальцбургу проживає біля 150 тис. осіб, але щорічно його відвідують 7 млн. туристів.

===Читайте про термальні купальні Хайдусобосло та Дебрецену.===

Протягом багатьох століть (до 1816), ці землі знаходились у володінні місцевих князів-архиєпископів, яким вдавалось залишатися незалежними від навколишніх держав. Зрозуміло, що цим вони завдячували величезним покладам солі, найбільшим у світі на той час. Сіль була стратегічним продуктом, тому що засолювання було найкращим способом зберегти м”ясо та рибу.

Сусідніх баварців постійно “давила жаба” за те що сіль дісталася не їм. На певному етапі, вони навіть прокопали тунель з своїх земель до сусідів, щоб видобувати сіль з їхніх родовищ, а виносити на свою територію 🙂

Завдяки солі, місто було одним з найбагатших в середньовічній Європі. Для свого захисту збудували на горі замок Хохензальцбург (Верхній чи високий Зальцбург). Доречі, в замку не дуже цікаво.

salzburg3

Цікаво спуститися у соляні шахти в Халляйні. Вас перевдягнуть в комбінезон і завезуть в шахту на довгій лавиці, що прикріплена до міні-поїзду. Після перегляду експозицій про будні солекопів та муміфікованого тіла шахтаря, спускаєтесь вниз по спеціальним дерев”яним жолобам – діти будуть в захваті.

salzburg4

Під землею можна перепливти озеро на дерев”яному човні та перетнути кордон Австрії та Німеччини.

salzburg5

Стандартні місця для відвідин в Зальцбургу, згідно всіх путівників – це будинок Моцарта, який тут народився, найстаріша пивоварня Австрії, Stiegl 1492 року заснування, старовинні церкви та палац Хелльбрунн. В Зальцбургу проходить всесвітньо відомий літній музичний фестиваль та дуже гарний різдв”яний ярмарок.

salzburg2

Особисто мене, найбільше у Зальцбургу вражає його атмосфера – маленькі затишні вулички, старі кольорові будинки. Прогулянки містом приносять справжнє задоволення. В моєму списку, це одне з найгарніших міст Європи.

salzburg1

І не забудьте скуштувати апфельштрудель з кавою меланж.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;