Є проста причина, чому більшість літаків, якими ми літаємо, є заповненими. Ми завжди шукаємо найшвидший і найдешевших шлях до пункту призначення. Це вимога сучасного життя. Але якщо у Вас є час, то варто спробувати подорож поїздом. У мене є давня мрія, проїхати потягом від Чопу до Лісабону, але ніяк не знайду 2 лишні тижні на її виконання.

Натомість є маршрут, який потребує значно менше часу, а згадка буде на все життя. Це Берніна Експрес в Швейцарських Альпах – мабуть найгарніший залізничний маршрут у світі.

===Читайте про термальні купальні Хайдусобосло та Дебрецену.===

Берніна – це засніжені вершини, арочні кам”яні мости та тунелі, приголомшливі панорами з серпантинами, що круто обриваються вниз та гори, гори, гори…

bernina2

Ця вузькоколійка включена до світової спадщини Юнеско.
Маршрут починається на кордоні Італії-Швейцарії в місті Тірано та проходячи через Санкт-Моріц, прямує у Давос та Кур на півночі Швейцарії. Найбільш живописним є ділянка Санкт-Моріц – Тірано, яка триває біля 2,5 годин. Маршрут пересікає 196 мостів, 55 тунелів та піднімається на висоту 2253 метра.

bernina3

Повний маршрут з Тірано до Давоса, коштує 100 євро з особи плюс доплата 14 євро за панорамний вагон. Якщо бажаєте фотографувати, то краще вибирати звичайні вагони другого класу, тому що в них відкриваються вікна, а в панорамних вагонах ні.

bernina4

Основна частина маршруту до Санкт-Моріца, буде коштувати 58 євро на дорослого, 70 євро на дорослого з 1-2 дітьми і 128 євро для 2 дорослих з 2 дітьми.

bernina5

Також є шанс проїхати повний маршрут та трохи зекономити. З німецького Фрайбургу до Тірано постійно їдуть потяги, акційний квиток на які коштує від 55 до 70 євро.

На зупинках можна виходити та, після прогулянки, сідати в наступний поїзд, який їде по аналогічному маршруту.

Нажаль, три години пролітають дуже швидко, стає трохи сумно і хочеться повтору в інший сезон.

Подорожуй!

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;