Боснія і Герцеговина – країна, на відстані 700 км від нас, яку більшість мандрівників оминає стороною. В цій країні є все необхідне туристу – неймовірна природа (гори, каньйони, річки), смачна їжа і найкраща ракія, старовинні міста та дружелюбні люди, хоча більшість уявляє собі війну і невідомість. Боснія і Герцеговина – прихована, як алмаз до того як його обробили і перетворили на діамант.

Ми бували в ній проїздом, і кожен раз у нас захоплювало подих відкрасоти недоторканої природи.

Я навіть не знаю, якими словами описати природу цієї країни. Ріка Уна красотою замінить Вам хорватські Плітвіцькі озера і Крк разом. Бірюзові води ріки Неретва, в каньоні глибиною до одного кілометра, це зменшена копія норвежських фйордів. В густих лісах, кажуть, живуть тварини, яких вже давно нема в Європі, хоча, ми зустрічали тільки сім”ю їжаків, які не звертаючи на нас увагу, переходили через дорогу. В Боснії одна з найкращих рибалок в Європі, особливо, якщо ви рибалите нахлистом.

bnh1

Їжа і напої можна описати словами дуже смачно і дуже багато. Достатньо сказати, що більшість м”ясних грильованих страв, які Ви куштували в Хорватії чи Сербії, походять з Боснії. Сливова ракія, якою мене пригощав боснійський дядько, це найкраща самогонка, яку я пив коли-небудь, а я вмію не тільки пити, але і добре варити.

bnh2

Міста Боснії це суміш сходу та заходу, оскільки вони багато років були під владою Османської імперії, а потім Австро-Угорщини. В Сараєво вузенькі турецькі вулочки, плавно переходять в квартали, що нагадують Відень чи Будапешт. Мостар всі знають по кам”яній арці Старого мосту, хоча місто саме по собі красиве і колоритне.

bnh3

Як кажуть, вже раз хотів поїхати туди спеціально на пару днів і тепер знову хочу. Треба їхати…

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;