Ми звикли, що палац Шенборнів, це одна з візитівок Мукачева та Закарпаття. Насправді, діяльність Шенборнів набагато визначніша і ми рідко задумуємось про те, що для Шенборнів, Мукачівськ домінія була лише маленькою частиною володінь.

Не пам”ятаю де читав, але землі Мукачівської домінії, які отримав в 1728 році Лотар Франц фон Шенборн, який був архієпископом в Майнці та Бамбергу, не були для нього важливим надбанням. Після визвольної боротьби Ракоці, який насправді є дуже суперечливою фігурою в нашій історії, землі його колишнього володіння були неймовірно спустошені. Більшість чоловіків або повмирали на війні або повтікали, худоба була реквізована або зарізана, тому що не було чим і кому кормити, заможніх господарств майже не залишилося. Вся домінія нараховувала декілька тисяч осіб чи якиїсь десяток тисяч. В той самий час, його володіння в Майнці та Бамбергу нараховували біля 400 тис. і 1 млн. осіб відповідно, з розвиненою економікою і торгівлею. Не дивно, що Лотар Франц фон Шенборн встиг померти так і не відвідавши свої нові володіння.

schon2

Сім”я Шенборн була одною з найвпливовіших у середньовічній Європі.

schon3

На початку 18 століття, Іоганн Філіп Шенбор, вирішив збудувати резиденцію, яка відповідала його положенню у тогочасному світі. Він розпочав будівництво у 1719 році, за підтримки “наших” Лотара Франца та Фрідріха Карл Шенборна (доречі, на його честь названо село Фрідяшово (сьогодні частина Кольчина). Закінчили будівництво у 1744, а внутрішні роботи в 1780 році. Розробляючи проект палацу, намагалися зробити щось подібне до французького Версаля та Шонбруна у Відні. Це вдалося, оскільки палац відносять до шедеврів європейського бароко разом з вищеназваними палацами.
Над внутрішніми роботами працювали видатні майстри того часу.

schon4

В 1945 значна частина кімнат була знищена при бомбардуванні. Відновлювальні роботи тривали до 2006 року.

schon5

В 1981 році Юнеско включило Вюрцбургську резиденцію до списку Всесвітньої спадщини.

Я був декілька разів у Вюрцбургу і можу сказати, що це дуже гарне місто. Наші Шенборни попрацювали там на славу 🙂

Порада: Читайте про термальні купальні Хайдусобосло та Дебрецену.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;