У нас, завдяки невеликим пивоварням, тільки починає розвиватись культура споживання пива.

Наскільки я розуміюсь в пиві, то його можна поділити на три групи – верхового, нижнього та спонтанного бродіння. Історично, пиво вироблялось методом природнього верхового бродіння. До такого пива відносять англійські елі, бельгійські сорти, німецькі пшеничні та кьольш. Завдяки крафтовим пивоварням, цей метод повертає свою популярність.

Порада: Читайте про термальні купальні Хайдусобосло та Дебрецену.

Ми звикли, що українське пиво буває смачне або несмачне, водянисте або з гірчинкою, але насправді палітра смаків пива набагато ширша. Пиво, подібно до вина, може мати дуже різний аромат, багато смаків та післясмаків.

Один з найвідоміших пивних спеціалітетів – це трапіські пивоварні. Монахи ордену Трапістів виробляють пиво для своїх потреб та щоб забезпечити існування монастиря, дотримуючись своїх внутрішніх законів. З 170 трапіських монастирів, тільки 10 варять пиво і 6 з них знаходиться в Бельгії.

Протягом років, мені вдалося спробувати більшість з цих пив – Achel (Бельгія), Chimay (Бельгія), La Trappe (Голландія), Orval (Бельгія), Rochefort (Бельгія), Westmalle (Бельгія), але був один вид, який я не міг ніде знайти. Ось чому…

Пивоварня Westvleteren в Бельгії є найменьшою серед всіх та самою закритою. Пиво виробляється тільки для потреб монахів та в незначній кількості на продаж кінцевим споживачам. На пивоварні працюють виключно монахи.

westvleteren12

Якщо Ви вирішили придбати це пиво, то необхідно записатись в чергу. Черга триває біля 2х місяців. Протягом цих двох місяців Ви не зможете записатись в чергу повторно. Монахи, забороняють перепродавати це пиво. В одні руки відпускають максимум 2 ящики пива.

Більшість пивних рейтингів визнає Westvleteren 12 найкращим пивом світу. Ціна його в пивоварні складає біля 2-2,5 євро. Коли я побачив його в магазині, то трохи крутив носом, але все ж таки придбав за 16 євро.

Пиво дуже смачне, хоча якщо честно, то неспеціаліст як я, не оцінить все що тяне в ньому на 450 грн за пляшку. Експерт по пиву, за яким я найбільше слідкую, описує набагато професійніше http://goo.gl/yx2qAW

Подорожуйте і пробуйте нове!

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;