Паприка попала в Європу після відкриття Америки Колумбом. Спочатку паприка була декоративною рослиною. З часом вона стала дешевим замінником чорного перцю, а угорці стали першими, хто почав молоти її в порошок, і це перетворило її на повноцінну і самостійну смакову добавку.

Угорщина давно рахується європейським центром виготовлення паприки, а місто Сегед донедавна рахувалося головним містом паприки в Угорщині, оскільки історично паприку почали вирощувати та молоти на річкових млинах, що знаходились по берегам Тиси в околицях цього міста. Але не все так просто – місто Калоча, активно бореться за це звання і тепер два міста не можуть визначити чия паприка краще.

=== Читайте про термальні купальні Хайдусобосло та Дебрецену ===

В чому ж справа?
В Сегеді вирощують паприку, яка звисає з кустів.
В Калочі, натомість, вирощують паприку, яка стоїть уверх.
Оскільки основну силу паприці дає сонце, то калочська паприка отримує більше сонячних променів і має більш насичений аромат і смак.

paprika2

Цікаві факти:

В 1937 році угорський вчений Сент-Дьорьді отримав Нобелівську премію за відкриття вітаміну С, вміст якого в паприці у 5 раз перевищує його вміст у лимонах.

В Калочі роблять шоколад з гострою паприкою. Пробував. Післясмак прикольний, але багато не з”їш.

На сьогодні паприку відносять до продуктів, які гордо називаються “hungaricum”, тобто унікальні угорські продукти харчування.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;