Я вивчав англійську як і всі – в школі, потім в інституті. Щось знав, щось розумів, але як всі… Коли влаштувався на роботу, то прийшлося навчитись. І одна з причин заключалася в тому, що була в мене колегиня з Румунії і з усіх мов, які вона знала, я розумів тільки англійську.

Спілкуючись з нею ми не могли не поговорити про графа Дракулу.
Ось справжня історія.

=== Читайте про термальні купальні Хайдусобосло та Дебрецену ===

Звали його Влад Цепеш і був він воєводою волохів.
Народився в угорській Трансильванії, але був волохом, а не мад”яром.

Його батько на прапорі носив образ дракона, за що отримав призвисько Дракула (Дракон). Колись він належав до лицарського ордену, який мав цю саму символіку.

Дитинство дітвак провів у Туреччині, в якості заручника. Якщо б його батько перестав слухатись турків, то хлопця чекала страта.

Батька та старшого брата вбили мад”яри та захопили владу в їхніх землях. Після цього турки повернули його додому, де він з різними складностями і перервами отримав свою владу. Ставши господарем Валахії, він повстав проти турків та угорців. За 6 років правління він знищив сотні сіл та стратив тисячі людей, переважно саджаючи їх на палю, за що і отримав призвисько Цепеш.

bran2

Він постійно бігав з угорського лагеря в турецький і назад, обманюючи і одних і інших. Відмовившись платити турецьку данину, Цепеш знищив загон, що мав його арештувати. Не витримавши, султан привів у Валахію справжнє військо. Тікаючи, Дракула обіцяв туркам, що заманить у полон угорського короля Матяша та віддасть його туркам, але король дізнався про це і взяв Влада Цепеша в полон.

Після 12 років тюрьми та після підписання миру між угорцями та турками, король Матяш знову посадив Влада на трон. Правда, тривало це не довго, тому що місцева знать пам”ятаючи “доброту” Дракули, швидко прикінчила його, розрубала на шматки і рознесла по всій країні.

В місті Бран біля Брашова, знаходиться замок який називають замком Дракули. Насправді, Влад Цепеш ніколи там не жив, а замок пов”язав з Дракулою письменник Брем Стокер, який зробив вампіра популярним.

Я був там пару років тому, але бачив його тільки ззовні і вночі. Замок виглядає досить романтично і гарно возвишається над навколишньою місцевістю. Я зупинився в готелі з автентичним інтер”єром, де пару місяців до того жив Ніколас Кейдж. Із-за цього, автентично-мрачного інтер”єру, всередині, реально, трохи йокало. Але зранку, коли вийшов на вулицю у мінус 20С зрозумів, що всі вампіри позамерзали 🙂

Подорожуйте!

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;