Порівнюючи французькі міста, я завжди надавав перевагу невеликим городкам та селам, а не Парижу. Місто Святого Мартина – одне з них.Вони набагато атмосферніші і зручніші, в них менше туристів та “нападаючих торгашів-негрів” та й у світлі сучасної Франції, набагато безпечніше.

Одне з таких міст, варте декількагодинних оглядин – це Ам”єн. В ньому нема тої напищеності і пафосу, який буває в інших туристичних містах, де щоб не робили місцеві “турист все рівно прийде”. Містечко спокійне і тихе, живе своїм розміреним життям.

=== Читайте про термальні купальні Хайдусобосло та Дебрецену ===

amien2

Основне місце для відвідин – це Ам”єнський собор та вулочки повз каналу. Кафедральний собор є найбільшим у Франції та, як кажуть, є еталоном чистої готики. Згідно легенди, після розграбування хрестоносцями Константинополя, в Ам”єнський собор привезли частину голови Іоана Хрестителя.

amien3

Мене він вразив більше вночі, ніж в день. Стандартний сірий вдень, собор, на якому розміщені тисячі скульптур, вночі освічується прожекторами з кольоровими фільтрами і кожна скульптура отримує свій кольоровий наряд. Ніби стару чорно-білу фотку розмалювали в фотошопі. Вражає більше, ніж сам собор. Зробили цю підсвітку, тому що в 90-х під час реставрації, знайшли старий шар фарби, якою колись були розфарбовані скульптури.

amien4

Нещастям Ам”єна є його розташування на шляху в Париж. Це призвело до того, що майже люба війна, в якій приймали участь Франція та Німеччина, стирала Ам”єн з лиця землі. Під час Великої війни (Перша світова) в 1916 році, в битві на ріці Сомма, що в Ам”єні, загинуло більше 1 млн. 200 тис. солдат. Ця битва є одною з найбільших військових трагедій Британії, оскільки саме її солдати склали основну масу загиблих, і британські політики постійно приймають участь в урочистостях з цього приводу.

Цікаво, що згідно легенди, проходячи саме через Ам”єн, Святий Мартин відрізав частину свого плащу та віддав його бездомному жебраку. Для не мукачівців, наголошу, що Святий Мартин є покровителем Мукачева і Франції заодно.

Якщо маєте зайву годину, можете відвідати будинок в якому жив і творив Жуль Верн.

Місцеві радять відвідати ресторанчики на Rue Belu – набережній каналу. Чопований Afflingen у них ідеальний!

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;