Знаєте, яке місто є найбільш відвідуваним в Скандинавії? Це – Копенгаген.
Місто в якому нема хмарочосів, а є компактні вулочки, домики та парки. Місто, яке я, для себе охрестив північним Віднем.

Копенгаген – як добратись

Догадуюсь, що наші туристи бувають там не так часто, як в Турції та Єгипті. Хоча, для нас є нескладний шлях, як туди добратись. З Будапешту та Катовіце літають літаки в сусіднє шведське Мальмо. За один раз можна побувати і в Швеції і в Данії.
Квиток туди-назад можна легко придбати за 550-600 грн.

=== Читайте про термальні купальні Хайдусобосло та Дебрецену ===

Копенгаген

 

Мальмо і Копенгаген легко дослідити пішки. Орендувати авто в цій ситуації не варто. Між цими містами пролягає відомий “ниряючий” Ересунський міст, що задля забезпечення проходу кораблів та приземлення літаків, ниряє в тунель під водою. Між ними з періодичністю 15-20 хв. курсує поїзд, який довезе Вас з міста у місто за 9 євро.

Набережна Копенгаген

 

Копенгаген – що подивитись

В Копенгагені, туристи переважно знайомляться з Старим містом і Кристіансхавном, в якому знаходиться “вільне місто Християнія”. В середині Християнії я не був, тому розповісти не можу.

Русалка Копенгаген

 

Також всі їдуть в район Остербро, де знаходиться пам”ятник Русалці – символ Копенгагена та знак пам”яті Гансу Християну Андерсену. Син засновника пивоварні Carlsberg так любив балет по казці Русалонька, що замовив виготовлення статуї. Стверджують, що на скелі встановлена копія, а оригінал зберігається в сім”ї замовника. В цьому районі, також, знаходиться стара гавань, швартується багато яхт та очі радуються кольоровим домам на набережній.

Тіволі Копенгаген

 

В старому місті розташований один з найстаріших парків розваг у Європі – Тіволі Парк. Вхід в Тіволі коштує 110-120 датських крон (11-12 євро), але за атракціони необхідно доплачувати окремо по 25 крон.

Що спробувати

Датська кухня досить проста і поживна. Номер один датської кухні – Смерребрьод. Це бутерброд з житнього хліба, масла, шматків риби або будь-чого іншого, що є у Вас під руками. Існує декілька сотень стандартних варіантів цієї страви.

Мальмо – місто, по-шведськи, нудне та досить пересічне. Воно вартує відвідин, щоб поставити галочку в списку відвіданих міст і країн.

Пам”ятайте, що Копенгаген місто дороге. Воно може стати в один ряд з Осло або Цюрихом. Під час дуже короткого візиту в Копенгаген, хотів розміняти 10 євро, щоб випити на фестивалі гарячого вина. Дівчина в обміннику питає, чи надовго я приїхав. Кажу: “Ні, а чого цікавитесь?”. Вона: “В Копенгагені на 10 євро нічого не купиш”. Хоча, за них вже і в Україні нічого не купиш.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;