Недоїжджаючи годину до Парижу, знаходиться палац, який по своїй красоті не уступає фортецям Луари. Посеред лісного масиву Шантійї, розташований на невеличкому острові, оточений водою та чудовим парком, височіє однойменний замок-палац Шантійї.

Палац Шантійї

Я бував у Парижі півторадесятки разів, але на свій сором, жодного разу не був у Луврі. Зате в музеї живопису в Шантійї я був два рази. Цей музей є другим по значенню після Лувру. В моїх очах він має величезну перевагу – там нема тих величезних черг, якими “славиться” Лувр і Париж.

=== Читайте про термальні купальні Хайдусобосло та Дебрецену ===

Шантійї

 

Найвражаюча частина музею, для мене, це Бібліотека. Написав з великої букви, тому що інакше ніяк. Там зібрані більше десяти тисяч старовинних книг, манускрипти, біля 700 екземплярів першодруків. Все тримається в шафах з штучним кліматом і освітленням.

Бібліотека Шантійї

 

Згідно волі власника, жоден екземпляр колекції не може бути вивезений за межі замку, тому побачити деякі твори Рафаеля, Боттічеллі, Делакруа можна тільки тут.

Палац Шантійї

 

Також, Шантійї дає своє ім”я відомому кондитерському крему з вершків з ванілью та мереживам, перед якими не встоїть жодна жінка, та жоден чоловік, який побачить в них жінку.

Графік роботи та вартість квитка

Зазвичай, відчинено з 10-ї до 18-ї щодня, крім періоду 28 січня – 2 березня, коли щовівторка музей зачиняється.

Повна вартість квитка, що дає змогу побачити музей Шантійї, сад, стайні та Музей конів, коштує 17 євро (10 євро для дітей). Якщо не відвідувати музей, а тільки погуляти по саду, то це буде коштувати Вам 8 євро (5 євро для дітей). Є можливість придбати сімейний квиток для 2-х дорослих та 2-х дітей за 44 євро.

Що цікавого поряд

Поряд з Шантійї знаходиться місто Сенліс, яке вартує невеликої прогулянки по старим вулицям чи обіду в затишному ресторані. Тут розташований один з найстаріших готичних соборів Франції. Тисячу років тому, дочка Ярослава Мудрого, Анна, заснувала тут аббатство в подяку Святому Вінсенту за те, що допоміг їй завагітніти після восьми років безрезультативних тренувань.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;