Знову хочу в гори, як в тому анекдоті, вже колись хотів.
Тільки я досить лінивий до них. Один з самих прикольних варіантів підкорення гір, як мінімум для мене, це підйом на Шпиль Півдня в масиві Монблан. З нього можна зробити гарний тур вихідного дня.Гори мені дуже подобаються, але як каже мій кум: “Я шо дурний туда лізти”. Тому найбільше мені подобаються гори де є підйомники і фунікулери.

Прилітаєте зранку з Будапешту в Мілан. Берете в оренду авто за двадцятку євро і їдете в Entreves біля відомого Курмайора. Від аеропорта Мальпенса до Ентреве, в якому починається тунель під Монбланом, всього 220 км. А далі, сідаєте в сучасні кабінки фунікулера, який підніме Вас на висоту 3777 м, і ліфтом до 3842 м. Кожна кабінка вміщує 80 осіб, крутиться навколо своєї осі і, звісно, має панорамні вікна. Клімат всередині контролюється, щоб вікна не запотівали 🙂 Вартість підйому з цього боку складає 36 євро, а якщо хочете спуститися, то 48 євро за туди-назад.

Піднятись можна із французької сторони з Шамоні, тільки дорога довша і проїзд тунелем коштує 45 євро. З початкової станції піднімаєтесь на фунікулері до висоти 2317 м, а далі на іншому підйомнику піднімаєтесь на висоту 3777 м і той самий ліфт на вершину. Кабінка коштує на 10 євро дорожче за італійськи варіант.

Раджу відвідати ресторан “3842” на вершині. Їжа-як-їжа, а дух захоплює!

п.с. і якщо Ви ще не чули, пару тижнів тому, кабінки застрягли на верху і сотня людей ночувала у повітрі.

Але не бійтеся, Подорожуйте!

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;

Читайте також:

Що подивитись у Тбілісі

Оренда авто в Грузії: власний досвід

Як спланувати подорож Європою

Подорож на авто: як підготуватись і чому приділити увагу