Тбілісі – місто з п’ятнадцяти віковою історією. За такий період, в столиці Грузії з”явилося і збереглося багато унікальних пам”яток, які нікого не залишать байдужим. Читайте, що подивитись у Тбілісі, особливо, якщо маєте тільки 1-2 дні часу.

Храм Цмінда Самеба

Храм Цмінда Самеба

Храм Святої Трійці, звучить його назва українською. Це найбільший і головний кафедральний храм Грузії, що стоїть на пагорбі Св.Іллі. Його видно, з багатьох частин міста, оскільки храм височіє над містом. Храм будувався на пожертви звичайних городян та меценатів і приурочений до 1500-річчя автокефалії Грузинської православної церкви.

Старе місто

 

Старе місто Тбілісі

Старий Тбілісі – це райони, з яких почалося місто Тифліс, тисячоліття тому. Це старі вулочки з середньовічною забудовою, пам”ятки архітектури, кав”ярні та ресторани. Саме ця частина міста, колись була обнесена кам”яними мурами. 220 років тому, це місто було вщент спалене іранськими військами, тому не варто переоцінювати вік цих будівель. На сьогодні, це найбільш відреставрована частина грузинської столиці.

Фортеця Нарікала

Фортеця Нарікала

Фортеця, від будівництва якої бере свій початок історія цього стародавнього міста. Вона знаходиться на південному пагорбі гори Мтацминда. Це одне з першим місць, які варто відвідати, оскільки звідти відкривається чудова панорама на все місто Тбілісі. Можна піднятись пішки або на канатній дорозі з парку Ріке. Вартість канатної дороги – 1 ларі в один бік (плюс 2 ларі за пластикову карту громадського транспорту).

Проспект Шота Руставелі

Проспект Шота Руставелі

Головний проспект столиці Грузії. Загальна протяжність біля 1,5 км. На ньому знаходиться багато урядових та культурних будівель. Наприклад, старий парламент Грузії, Національний музей, драматичний театр. Вулиця була сильно пошкоджена під час громадянської війни і була відбудована тільки в часи Саакашвілі.

Блошиний ринок біля Сухого мосту

Блошинй ринок біля Сухого мосту

Якщо шукаєте антикваріат або особливі сувеніри, відправляйтесь на Блошиний ринок. Він з’явився як місце додаткового заробітку для місцевих в складні часи радянської перебудови, а наразі став повноцінним ринком антикваріату. І не забувайте торгуватись.

Гора Мтацминда

 

Гора Мтацминда

Гора Мтацминда знаходиться поряд з головною вулицею Тбілісі –  проспектом Шота Руставелі. Її висота складає 800 м над рівнем моря. Тут розташовані оглядове колесо, толевізійна вежа, парк, церква Мамадавіті та старе кладовище. Добратись можна з допомогою фунікулера, який відправляється з вулиці Чокнадзе, 22 або на авто чи автобусі №90 і 124. Вартість фунікулера – 1,5 ларі в один бік (плюс 2 ларі за пластикову карту громадського транспорту).

Сірчані бані

Сірчані бані

Наявність сірчаних джерел, по легенді, стала причиною заснування міста Тифліс. Царь Вахтанг побачив, як поранений фазан випив сірчаної воді і вилікувався, тому вирішив заснувати тут місто, щоб теж набиратись сил з цих джерел. Тому відвідини сірчаних бань – обов’язкові для туристів, які приїхали в Тбілісі. Знаходяться у Старому місті на вул.Abano.

Церква Анчісхаті

Церква Анчісхаті

Це найстаріший із збережених тбіліських храмів. Він збудований царем, який зробив Тифліс столицею Грузинського царства. Було це в 6-му столітті нашої ери. Знаходиться у Старому місті на вул.Ioane Shavteli, 11

Міст Миру

Міст Миру

Як би Ви не гуляли по центру Тбілісі, Ви не зможете пройти повз міст Миру, який збудували в 2010 році за ініціативою президента Саакашвілі. Виконаний в сучасному стилі, з скла та металу, він з’єднує два береги річки Кура, між вул.Іраклія ІІ та парком Ріке.

Сподіваюсь, тепер Ви знаєте, що подивитись у Тбілісі і використаєте свій час правильно.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;