Що подивитись у Єревані? Для мене це дивне місто, яке є одним з найстаріших у світі, але заповнене переважно радянською архітектурою, де серед коричневих багатоповерхівок, пробивається сучасний відновлений центр. Де, здається, нема на що дивитись, але місцеві питають:”Пачєму ти прієхал? Толька на адін дєнь!”. Місто – де дуже вродливі жінки, а від чоловіків тягне відчуттям, що вони хочуть тебе надурити. Читайте, що подивитись в Єревані, якщо Вас занесло сюди на 1-2 дні.

Арарат

Гора Арарат

Звісно, гора знаходиться не в Єревані. Але, на мою думку, саме Арарат, що височіє над містом, є головною родзинкою Єревану. Варто вибратись за місто в його напрямку, щоб насолодитись величчю і зробити пару незабутніх фото.

Парк Перемоги і Мати Вірменія

Мати Арменія

Парк Перемоги – одна з найвищих точок міста, звідки відкривається непогана панорама радянських багатоповерхівок на фоні Арарату. Тут встановлений монумент Мати Вірменія – жінка з мечем, в честь перемоги у війні 1941-1945 років.

Площа Республіки і музичний фонтан

Площа Республіки Єреван

Сама сучасна і впорядкована частина міста. Самий центр або серце Єревану. Крім гарних адміністративних будівель, тут знаходиться Музикальний фонтан, що з 21 до 23 години, розбризкує воду під класичні та сучасні мелодії.

Меморіал Цицернакаберд

Меморіал Цицернакаберд

Меморіальний комплекс, присвячений жертвам геноциду вірмен в 1915 році. Вартує відвідати якщо хочете побачити ще одну панораму Єревану та Арарату. Розташований на однойменному пагорбі.

Собор Святого Григорія

Собор Святого Григорія

Вірмени, першими прийняли християнство за державну релігію. Це найбільший собор Вірменії, який збудували на честь 1700-річчя прийняття християнства. Знаходиться за адресою: вул. Ерванда Кочара.

Великий каскад

Великий каскад

Весь Єреван вглядає як котел, в якому всі вулиці йдуть від верхніх окраїн до центру внизу. Цю особливість використав архітектор Таманян і збудував сади, фонтани та сходи, загальною висотою 118 метрів. Знаходиться між проспектом Месропа Маштоца і вул. Баграм’ян та Московян.

Матенадаран

Матенадаран

Місце де зберігаються стародавні вірменські рукописи. Вартує відвідати з екскурсією, щоб дізнатись більше про історію Вірменії. Знаходиться за адресою: проспект Месропа Маштоца, 53.

Блакитна мечеть

Блакитна мечеть

Єдиний, на сьогодні, мусульманський храм у Вірменії. Був збудований в 1766 році, як символ вірмено-іранської дружби. За свою історію, руйнувався декілька разів, тому на сьогодні є значно меншим ніж було заплановано і збудовано. Знаходиться за адресою: проспект Месропа Маштоца, 12.

Район Конд

Район Конд

Якщо Вас втомила радянська архітектура Єревану, то можна перезагрузитись в районі Конд. Це місцеві трущоби. Хати зліплені з того, що було під руками. Цей район планують знести і забудувати сучасними будівлями, хоча тягнуться ці плани ще з радянських часів.

Коньячні заводи Ной і Арарат

Коньячний завод Ной

Раніше це було одне підприємство, але після приватизації розділилося на два, що знаходяться на різних берегах одної річки. Тут можна замовити стандартну екскурсію по заводу і дегустацію. Знаходяться за адресами вул. Argishti, 9 і проспект Адмірала Ісакова,2 відповідно.

Зареєструйтесь на airbnb та отримайте знижку 40$ на перше бронювання апартаментів;

Замовте житло по лінку і booking.com поверне 10% на вашу платіжну карту;